niedziela, 20 września 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3294447
Dzisiaj: 1264
IP: 3.237.94.109

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

5 x dziennie warzywa i owoce
 W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie dnia 27.09.2018 r. odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem: "5 x dziennie warzywa i owoce". W czasie trwania akcji propagującej zdrowe odżywianie, młodzież przekonywała swoje koleżanki i kolegów do zdrowego trybu życia. Uczniowie przygotowali nie tylko surówki i soki, których można było skonsumować, ale również dużo informacji na temat warzyw i owoców. Podczas takich akcji uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają wiele witamin i składników mineralnych oraz cennego w walce z otyłością błonnika pokarmowego.
Akcję przygotowała i prowadziła młodzież pod kierunkiem Pani prof. Moniki Ziębińskiej
autor: Mirek  2018-09-27        Skomentuj 70

90. rocznica śmierci doktora Antoniego Troczewskiego
W dniu 21 września delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Kacper Andrzejczak ucz. kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych,  asysta pocztu: Kinga Dyjecińska  i  Ewa Wiśniewska - ucz. III TZ technik hotelarstwa reprezentowali naszą szkołę Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w miejskich w uroczystych  obchodach  90. rocznicy śmierci doktora Antoniego Troczewskiego – Patrona naszej Szkoły i Honorowego Obywatela Miasta Kutna.Uroczystości odbyły się na Cmentarz Parafialny w Kutnie przy  grobie Doktora.  W pierwszej części uroczystości po powitaniu zgromadzonych,  została przypomniana sylwetka dr. Antoniego  Troczewskiego –lekarza i obrońcy praw pracowniczych. W drugiej części delegacje i zaproszeni goście  złożyli  kwiaty  pod pomnikiem  nagrobnym naszego patrona szkoły dr. A. Troczewskiego.
Opiekun: p. Leon Wieczorek
autor: Mirek  2018-09-22        Skomentuj 0

Gry miejskie
Z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum Regionalne w Kutnie zorganizowało grę miejską pod nazwą „Labirynt niepodległości”, w której udział wzięło aż 18 zespołów ze wszystkich kutnowskich szkół i placówek. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny. Do pierwszego zespołu, nad którym opiekę sprawowała pani Aleksandra Szymczak, należeli uczniowie klasy II TZ terminale: A. Trukawa, K. Tworus, M. Byczkowski, S. Frontczak i M. Lewandowska. Drugą drużynę, pod opieką pana Grzegorza Wojtasiaka, tworzyli uczniowie różnych klas: K. Andrzejczak z kl. III TZ żug, A. Podlewski z kl. II B żug oraz E. Wiśniewska, B. Szadkowska i P. Konwerska z kl. III TZ hotel. Uczestnicy zabawy przechadzali się ulicami Kutna, odwiedzając miejsca istotne dla miasta i związane z wydarzeniami dotyczącymi odzyskania niepodległości i odbudowy Polski. Każda drużyna otrzymała szereg zadań do realizacji, które w rezultacie pozwoliły na odgadnięcie hasła: „Wszyscy dla Niepodległej”.
autor: Mirek  2018-09-19        Skomentuj 0

79. rocznica Bitwy nad Bzurą
W dniu 16. września 2018r. delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Andrzejczak Kacper ucz. kl. III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych,  asysta pocztu: Rytczak Karolina-ucz. kl. III TZ –technik organizacji portów i terminali, Kinga Dyjecińska  i  Beata Szadkowska - ucz. III TZ technik hotelarstwa reprezentowali naszą szkołę Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w miejskich uroczystych obchodach 79. rocznicy Bitwy nad Bzurą. Miejsce uroczystości Park Wiosny Ludów przy Muzeum bitwy nad Bzurą w Kutnie. Uczniowie uczestniczyli m.in. mszy świętej polowej i w apelu pamięci. Organizatorami tegorocznych obchodów byli: Prezydenta Miasta Kutna, Dyrektora Muzeum Regionalnego w Kutnie,  Kutnowskiej  Rady Pamięci Narodowej i ILo PUL IM. 37 PP w Kutnie STOWARZYSZENIE ABSOLWENTÓW LICEÓW WOJSKOWYCH SALW-A
Opiekun: p. Leon Wieczorek
autor: Mirek  2018-09-19        Skomentuj 0

Klauzula
autor: Mirek  2018-09-17        Skomentuj 0

Projekty unijne w "Troczewskim"

 

autor: Mirek  2018-09-11        Skomentuj 0

„Troczewski” na Święcie Róży
44. Święto Róży za nami. Tym razem odbyło się ono pod hasłem „Róża jest kobietą”. Młodzież i nauczyciele naszej szkoły czynnie włączyli się w jego organizację. Już w piątek wieczorem wybrani uczniowie wraz z opiekunami mieli zaszczyt być obecni na ceremonii Otwarcia 44. Święta Róży w Kutnowskim Domu Kultury, w czasie której byli odpowiedzialni za obsługę kelnerską zaproszonych gości i zwiedzających wystawę. Ponadto dziewczęta naszej szkoły wzięły udział w pokazie florystycznym, prezentując różane kapelusze i suknie zaprojektowane przez florystki z całej Polski. W sobotę i niedzielę natomiast uczniowie szkoły zapewniali najlepszą kawę w mieście w czasie konferencji różanej oraz w Kawiarence Doktora Troczewskiego, zlokalizowanej w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca. Święto Róży to co roku uroczystość przygotowana z ogromnym rozmachem, dlatego Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Szkolna składają podziękowanie Kierownictwu Kutnowskiego Domu Kultury oraz Centrum Teatru, Muzyki i Tańca za możliwość uczestniczenia w tej imprezie oraz za chęć współpracy.
autor: Karolina  2018-09-10        Skomentuj 75

Narodowe Czytanie 2018
7. września 2018 roku po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP pod hasłem Narodowe Czytanie. Lekturą czytaną w tegorocznej edycji było „Przedwiośnie” S. Żeromskiego. W swoim liście Prezydent Andrzej Duda napisał, że obecna akcja, oprócz stałego celu, którym jest promocja czytelnictwa, ma być też formą uczczenia jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na 2. godzinie lekcyjnej uczniowie wybranych klas wraz z nauczycielami czytali fragmenty tej pięknej i mądrej książki, która przybliża nam realia polskie sprzed niemal stu lat. Ponadto uczniowie klasy III TZ technik hotelarstwa obejrzeli w MiPBP w Kutnie wystawę poświęconą twórczości Stefana Żeromskiego oraz uczestniczyli w głośnym czytaniu lektury przy bibliotece. Pieczę nad przedsięwzięciem sprawowała pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz we współpracy z panią Karoliną Charążką. Organizacja akcji okazała się bardzo dobrym pomysłem i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję Narodowego Czytania.
autor: Karolina  2018-09-08        Skomentuj 78

Zapraszamy na obchody Święta Róży już w najbliższy weekend
W najbliższy weekend w Kutnie już po raz 44. odbędzie się Święto Róży - tym razem pod hasłem „Róża jest kobietą”. W organizację tegorocznej edycji zostali włączeni uczniowie naszej szkoły, którzy będą promować „Troczewskiego” zarówno w Kutnowskim Domu Kultury - w czasie pokazu florystycznego i obsługi koktajlu z okazji otwarcia wystawy, jak i w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca - w czasie konferencji różanej oraz w Kawiarence Doktora Troczewskiego. Tym samym kontynuować będziemy, podjętą dwa lata temu, współpracę przy organizacji święta, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych Kutna.
autor: Karolina  2018-09-05        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl