wtorek, 20 października 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3342582
Dzisiaj: 913
IP: 3.235.101.141

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Spotkania z historią 1918 – 2018”
       W mijającym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w organizowanych przez Muzeum Regionalne w Kutnie imprezach w ramach „Spotkań z historią 1918 – 2018”- We wtorek 6 listopada br. W turnieju „Jeden z dziesięciu” dla młodzieży szkolnej „Świadkowie historii – dzieje niepodległej Polski” drużyna naszej szkoły w składzie:
- Paulina Konwerska – kl. III Hotel
- Kacper Andrzejczak – kl. III ŻUG
- Adam Podlewski – kl. II ŻUG
Zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając drużyny z kutnowskich liceów i szkół zawodowych. Nagrodą w konkursie jest miedzy innymi wycieczka finansowana przez Muzeum Regionalne w Kutnie.
- w środę 7 listopada br. Podczas pokazu nagrodzonych prac w konkursie pt. „Portret dr. Antoniego Troczewskiego”. Pierwszą nagrodę w kategorii „FILM” odebrał zespół uczniów naszej szkoły:
- Kacper Andrzejczak – kl. III ŻUG
- Beata Szadkowska – kl. III Hotel
Trzecią nagrodę w kategorii - prezentacje - odebrali uczniowie:
- Alicja Trukawa - kl. II Terminale
- Jarosław Dutkiewicz - kl. II Terminale
Wczoraj w czwartek 8 listopada br. w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyła się debata oxfordzka „dwie wizje walki o niepodległość. Piłsudski kontra Dmowski” W debacie brali udział:
- Julia Bojdoł – kl. IV Hotel,
- Weronika Oczkowska – kl. IV Hotel
- Kacper Andrzejczak – kl. III ŻUG
- Sandra Frątczak – kl. II Terminale
- Miłosz Jarota – kl. I Żywności
- Damian Sakowski – kl. I Żywności
Również wczoraj tj. uczniowie nasze szkoły w składzie:
- Maciej Byczkowski – kl. II Terminale
- Konrad Antczak – kl. II Terminale
- Paweł Karski – kl. II Terminale
- Paulina Konwerska - kl. III Hotel
- Kacper Andrzejczak - kl. III ŻUG
- Adam Kopeć – kl. I ŻUG
wzięli udział w „Wielkim Teście Historycznym o Kutnie – i powstała niepodległa”. Na wyniki testu musimy jeszcze poczekać, ale liczymy na dobre wyniki.
autor: Mirek  2018-11-08        Skomentuj 71

UWAGA zmiany w planie od 6.11.2018
autor: Mirek  2018-11-08        Skomentuj 0

KOMUNIKAT
autor: Bartek  2018-11-08        Skomentuj 21

Kwesta na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie
2 listopada uczennice z klasy I TZ żug i I TZ żyw oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z kl. III TZ hotelarstwa wzięli udział w kweście na Cmentarzu Parafialnym w Kutnie.Organizatorem kwesty jak i w ubiegłym latach było Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na działania renowacyjne starych grobów i obejść grobowych na Cmentarzu Parafialnym.Uczniowie Szkolnego Koła Caritas zapalili również znicza na grobie patrona szkoły dr. Antoniego Troczewskiego.
Opiekunem podczas zbiórki na cmentarzu była p. Aleksandra Tondyra - Plewa.
autor: Mirek  2018-11-05        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa
Dnia 31 października uczniowie klasy III ZSZ - kucharz odwiedzili zakład Animex. Animex jest największą na polskim rynku firmą spożywczą oraz liderem branży mięsnej, specjalizującym się w produkcji i eksporcie mięsa wieprzowego, drobiowego oraz przetworów mięsnych. Posiada 10 zakładów mięsnych oraz zakład pierzarski, rozmieszczone na terenie całego kraju i jest jednym z największych pracodawców w swojej branży. Uczniowie pod opieka pani Joanny Andrzejewskiej i Emilii Durki zapoznawali się z procesem produkcyjnym wielu wyrobów np. kiełbas białych, schabu, mięsa mielonego itp. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejne wycieczki przedmiotowe.
autor: Bartek  2018-11-03        Skomentuj 0

"Ciastka z misją"
autor: Mirek  2018-10-31        Skomentuj 24

Wycieczka do Łodzi
   22 października 2018r. uczniowie klas: IIa i IIb TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką wychowawców – Marioli Dębowskiej i Moniki Gasik, wzięli udział w wycieczce do Łodzi. Pierwszym punktem były zajęcia sportowe pod okiem instruktora na trampolinach. Skakanie na trampolinach dodaje energii, podnosi poziom dopaminy, która podnosi naszą motywację do działania i endorfin, czyli tzw. hormonów szczęścia. Regularne ćwiczenia na trampolinach wzmacniają mięśnie głębokie, poprawiają zdolności motoryczne i równowagę. No i dają mnóstwo frajdy.
    Kolejnym punktem naszego programu była wizyta w nowoczesnym i eleganckim czterogwiazdkowym hotelu Holiday Inn Łódź usytuowanym na ulicy Piotrkowskiej w samym centrum miasta. Obiekt ten  łączy w sobie wyrafinowaną stylistykę i indywidualną obsługę. Swoim gościom oferuje 127 klimatyzowanych, komfortowych pokoi. Dwa najwyższe piętra hotelu to pokoje o podwyższonym standardzie. Hotel dysponuje również 10 apartamentami. Każdy z gości ma możliwość bezpłatnego korzystania z siłowni i sauny. Nowocześnie urządzona, klimatyzowana Restauracja Łódzka zachwyciła nas eleganckim, a jednocześnie oryginalnym wystrojem. Hotel dysponuje ośmioma salami konferencyjnymi wyposażonymi w nowoczesny sprzęt audiowizualny. To idealne miejsce na zorganizowanie każdego spotkania, konferencji, czy bankietu.Ostatnim punktem naszej wycieczki był seans filmowy w Cinema City.
Piękna pogoda i mnóstwo atrakcji spowodowały, że wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.
autor: Mirek  2018-10-29        Skomentuj 0

Czytelnicza Sztafeta Szkół
We wtorek 23.10.2018 r. w murach naszej szkoły odbyła się Czytelnicza Sztafeta Szkół. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży powiatu kutnowskiego. Głównym organizatorem Sztafety była Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. T. Kotarbińskiego Filia w Kutnie  we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami powiatu kutnowskiego.
W naszej szkole sztafetę czytelniczą powiązaliśmy z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. 100 uczniów z klas pierwszych i drugich technikum zawodowego na zajęciach lekcyjnych oddało się lekturze fragmentu „Pana Tadeusz” Adama Mickiewicza. Był to koncert Jankiela ukazujący bohaterską i tragiczną  historię Polski.
Akcję szkolną przygotowała i przeprowadziła p. Justyna Kołecka – nauczyciel bibliotekarz.
autor: Mirek  2018-10-25        Skomentuj 0

Eliminacje do konkursu barmańskiego już za nami...
autor: Mirek  2018-10-24        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl