piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605528
Dzisiaj: 1123
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

"Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019"
Zakończyliśmy pierwszą część akcji "Paczka na Kresy - Wielkanoc 2019". Ten projekt rozpoczęła klasa III ZSZ z wychowawczynią p. Joanną Andrzejewską przy współpracy z Szkolnym Kołem Caritas i Biblioteką szkolną.
Do dnia 27 marca na terenie szkoły zbieraliśmy dary: artykuły spożywcze, chemiczne i opatrunkowe - z myślą o naszych rodach mieszkających na Kresach Wschodnich, czyli terenach dzisiejszych Litwy, Białorusi i Ukrainy. Dzięki wolontariuszom, uczniom poszczególnych klas i ich wychowawcom oraz pozostałym nauczycielem, którzy chętnie wsparli akcji zebraliśmy ponad 30 kg żywności, 10 kg słodyczy oraz wiele pozostałych darów.
Za pieniądze wrzucane do puszek dokupiliśmy środki opatrunkowe oraz słodycze. Młodzież szkolna wykonywała przedświąteczne kartki dla polskich rodzin.
Szczególnie zaangażowanymi klasami podczas akcji były: III ZSZ, IV TZ żug, III TZ żug, III TZ terminale, IIa żug, IV TZ hot, I TZ hot, III TZ hot, a także indywidualne przedstawicieli pozostałych klas. Podziękowania kierujemy do wszystkich uczniów, którzy w czasie trwania akcji pomagali przy zbiórce do puszek oraz przy przeliczaniu i pakowania darów. Szczególną życzliwość podczas całej zbiórki okazała pani Justyna Kołecka, która udostępniła pomieszczenia biblioteki i czuwała nad jej przebiegiem.
Kolejnym krokiem podczas realizacji akcji będzie wyjazd wolontariuszy z kl. III ZSZ Ady i Szymona wraz z opiekunami na spotkanie z polskimi rodzinami na Litwie.
Trzymajcie kciuki za udaną podróż i ciekawe doświadczenia.
Nasza pomoc rodakom poza granicami kraju ma wielkie znaczenie w budowaniu wspólnej tożsamości oraz niesienia pomocy osobom, które potrzebują wsparcia.

autor: Mirek  2019-03-31        Skomentuj 45

„Naleśnikowy zawrót głowy”
W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz promocji zdrowych nawyków żywieniowych po raz kolejny przeprowadzono w naszej szkole warsztaty dla dzieci pod hasłem „Naleśnikowy zawrót głowy”. Dnia 28 marca w naszej szkole gościły dzieci z grupy „Pszczółki“ z  Przedszkola Miejskiego nr 15 „Bajka“ w Kutnie z  p. Edytą Misiak oraz p. Violettą Saramonowicz. W ramach warsztatów dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania, a przede wszystkim, bawiąc się, nauczyły się przygotowywać pyszne i zdrowe naleśniki. Choć naleśnik był „głównym bohaterem” – naleśnik tradycyjny, naleśnik z sokiem pomarańczowym oraz naleśnik ze szpinakiem – do wyboru, do koloru, to mali kucharze wykonali także szaszłyki z owocami oraz otrzymali w prezencie śliczne misie zrobione z pomarańczy.Nad wszystkim czuwała p. Monika Ziębińska oraz uczniowie z klasy III technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali swoim młodszym koleżankom i kolegom. W ramach podziękowania przedszkolaki obdarowały naszych uczniów pysznymi cukierkami.
autor: Mirek  2019-03-29        Skomentuj 3

„Troczewski” na Regionalnym Kongresie Zawodowym w Kleszczowie
W dniu 28.03.2019 r. w Kleszczowie odbył się Regionalny Kongres Zawodowy zorganizowany przez Wojewodę Łódzkiego i Łódzkiego Kuratora Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Głównym tematem kongresu było szeroko rozumiane szkolnictwo zawodowe: konieczność przeprowadzenia zmian w szkolnictwie branżowym, przedstawienie ich korzyści oraz omówienie wyzwań, przed którymi stoją nie tylko społeczności szkolne, ale też przedsiębiorcy i samorządy. Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie zaprezentował się obok innych szkół zawodowych z województwa łódzkiego. Była to okazja do przedstawienia kierunków kształcenia oferowanych przez placówkę oraz możliwości rozwoju uczniów odbywających praktyki zawodowe w kraju i za granicą. Stoisko szkoły odwiedziła ,b>Wiceminister Edukacji Narodowej Marzena Machałek, która nie kryła słów uznania dla uczniów i nauczycieli zaangażowanych w prezentację. Szczególną uwagę zwróciła na obecną w Kleszczowie Sandrę Frontczak, która dzień wcześniej wróciła z Francji, gdzie reprezentowała nasz kraj w międzynarodowym konkursie barmańskim „Calvados Nouvelle International Trophies 2019”. Należy nadmienić, że w czasie Regionalnego Kongresu Zawodowego nagrodę Ministra Edukacji Narodowej odebrał pan Tadeusz Ozdowski w imieniu Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego T. D. J. Ozdowscy Sp.j., z którym od lat współpracuje „Troczewski”.
autor: Mirek  2019-03-28        Skomentuj 3

Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2019
W dniach 24-25 marca 2019 r. odbyła się 23. edycja międzynarodowego konkursu barmańskiego Calvados Nouvelle Vogue 2019 r w Caen we Francji. W kategorii Młody Talent Polskę reprezentowała uczennica naszej szkoły, Sandra Frontczak, która wygrała w lutym eliminacje krajowe. Do konkursu w kraju przygotowała ją p. Ewa Żydowo. We Francji, oprócz zawodników z Polski, o zwycięstwo rywalizowali także reprezentanci: Niemiec, Belgii, Danii, Estonii, Finlandii, Łotwy, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czech, Rosji, Szwecji, Szwajcarii i oczywiście Francji. Temat przewodni, będący inspiracją dla zawodników, to „POKÓJ” - hasło związane z 75. rocznicą lądowania wojsk alianckich na plażach Normandii. Zadanie dla barmanów było z pozoru proste – w ciągu 5 minut musieli oni przygotować na scenie 4 koktajle (każdy z użyciem minimum 3 ml Calvadosu), które doprowadzą do rozkoszy podniebienia jurorów. Rywalizacja przebiegała na bardzo wysokim poziomie. W kategorii Młody Talent Sandra wykonała short drink „Hidden Hope”, stanowiący zbilansowane połączenie calvadosu, kardamonu i pigwy. W wolnym czasie, którego nie było zbyt wiele, organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursu udział w tematycznych warsztatach, prezentacjach produktów alkoholowych z Normandii oraz wizytę w destylarni rodzimego trunku. Podziękowania kierujemy w stronę Stowarzyszenia Polskich Barmanów i Pana Dariusza Kosiorka za wsparcie w czasie przygotowań do konkursu finałowego. Serdecznie Gratulujemy Sandrze i życzymy dalszych sukcesów!
autor: Mirek  2019-03-27        Skomentuj 3

Bezpiecznie w Troczewskim
autor: Bartek  2019-03-27        Skomentuj 0

Erasmus +
UWAGA!
Ruszyła rekrutacja dodatkowa do II tury projektu "Europejski staż zawodowy przepustką do sukcesu na rynku pracy". Czas trwania 27.03.2019 - 3.04.2019.
autor: Bartek  2019-03-27        Skomentuj 0

Samolotem w trasie czy od nas da się…….
W dniach 21- 22 marca 2019 r. przedstawiciele naszej szkoły wraz z opiekunami p. B. Michałkiewicz i p. A. Szymczak wzięli udział w dwudniowym Innowacyjnym Projekcie Międzyszkolnym w Łodzi. Jest to już jego druga edycja. W zeszłym roku to my gościliśmy w murach szkoły grupę łódzką i nakielską, w tym roku udaliśmy się z rewizytą. Celem wyjazdu było poznanie form transportu lotniczego, elementów infrastruktury lotniczej, zapoznanie z rodzajami usług w infrastrukturze lotniczej oraz korzystanie z planów, map i danych statystycznych. Uczniowie wzięli również udział w debacie na temat perspektyw polskiego lotnictwa i spotkali się ze specjalistami branży transportowej. Później uczestnicy projektu z przewodnikami zwiedzili ul. Piotrkowską, a następnego dnia zawitali na dworcu Łódź-Fabryczna. Młodzież mogła wymienić się doświadczeniem, informacjami i wiedzą ze szkołami z Łodzi, Skierniewic, Nakła oraz nawiązać ze sobą bliższe kontakty. Mamy nadzieję na kontynuację projektu. Do zobaczenia w przyszłym roku, być może w Nakle...
autor: Mirek  2019-03-26        Skomentuj 0

„Dzień wiosny”
21 marca 2019 r. społeczność szkoły uczestniczyła w imprezie pod hasłem „Dzień wiosny”. Imprezę przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Ekologicznego oraz uczniowie klasy I TZ żug/żywn. pod kierunkiem p. Kariny Karasińskiej-Pirowskiej, Katarzyny Goszczyńskiej i Barbary Rosiak-Indrzejczyk. Uczennice klasy III TZ hotel powitały zgromadzoną młodzież i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło się od konkursu „Mam talent”. Uczniowie prezentowali się w różnych kategoriach: śpiew, taniec, monolog, strój wiosenny/ekologiczny. Jury w składzie: p. J. Zielińska, p. K. Charążka i przedstawiciele młodzieży zdecydowało o przyznaniu trzech I miejsc: w kategorii taniec - Alicji Reurowicz z I TZ terminale i Natalii Byczkowskiej z I TZ żug, w kategorii śpiew - Michałowi Lewandowskiemu z III TZ hotel, w kategorii monolog - Kai Górskiej z II A TZ żug. Zwycięzcy otrzymali torby słodkości. Zdecydowano również o przyznaniu nagrody specjalnej, którą był voucher na pizzę, klasie IV TZ żug za wykonanie piosenki „Zakochani na wiosnę”. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. W dalszej części imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników szkolnego turnieju matematycznego „Jeden z dziesięciu”, który odbył się 6 marca 2019r. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych, popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, przygotowanie do wystąpień publicznych oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji. Do turnieju przystąpili uczniowie klas I–IV TZ. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania podczas trzech rund. Przystępując do gry, każdy zawodnik otrzymał trzy szanse. Nieprawidłowe odpowiedzi w I etapie równały się utracie szans. W wyniku tego tylko jeden uczeń został wyeliminowany z gry. W II etapie konkursu uczestnicy wskazywali osobę odpowiadającą na kolejne pytania. Każda błędna odpowiedź powodowała utratę jednej szansy. Grający, którzy utracili wszystkie szanse, byli wyłączeni z konkursu. Do III etapu zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy zachowali szansę. Zawodnicy w 3 rundzie otrzymali komplet nowych szans. Wszyscy uczestnicy bronili swoich szans i dzielnie walczyli. Spośród wszystkich uczestników turnieju najlepsze wyniki uzyskali:
• I miejsce wywalczył Bartosz Selder z klasy III TZ technik eksploatacji portów i terminali
• II miejsce zajęła Weronika Oczkowska z klasy IV TZ kelner
• III miejsce zajęła Małgorzata Pałczyńska z klasy IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.
W marcu odbył się też konkurs plastyczny „Matematyka inspiruje” na plakat promujący matematykę. Celem konkursu była promocja matematyki wśród młodych ludzi, pogłębianie i wykorzystanie umiejętności plastycznych, popularyzacja wiedzy o matematyce, jak i upowszechnienie korzyści płynących z nauki i wykorzystania matematyki. Wyróżniona została praca Kasandry Karpiak z klasy IV TZ kelner. Uroczystość z okazji powitania wiosny była też okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Wiosna widziana Twoimi oczami..." zorganizowanego przez p. Małgorzatę Ledzion. I miejsce zajęła Zuzanna Filipiak z kl. II TZ hotel, II miejsce - Helena Filipiak z kl. I TZ terminale, III miejsce - Aleksandra Stawiak z kl. II B TZ żug. Wszyscy uczestnicy powyższych konkursów otrzymali dyplomy oraz upominki. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy I Technikum Zawodowego – technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, pod kierunkiem pani Barbary Rosiak – Indrzejczyk, przygotowali część artystyczną z okazji Dni Matematyki, które obchodzimy właśnie w marcu. Przedstawienie miało na celu udowodnić, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w organizację imprezy śmiechu było co niemiara. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wypatrywać oznak wiosny, na którą czekamy z niecierpliwością.
autor: Karolina  2019-03-21        Skomentuj 0

Turniej Maszyn Wodnych
19 marca 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach odbyły się Eliminacje Regionalne „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych”. Naszą szkołę reprezentował: Bartosz Selder z klasy III TZ - technik eksploatacji portów i terminali, który skonstruował turbinę wodną i wziął udział w konkurencji "MOC". Na 26 drużyn nasz uczeń zajął 11 - miejsce.
Opiekę nad projektem nadzorował p. Mirosław Ziębiński.
Gratulujemy!

autor: Mirek  2019-03-19        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl