piątek, 10 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3170023
Dzisiaj: 518
IP: 3.236.15.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 3

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

KONKURS

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie zaprasza do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Szaloma Asza.

   Konkurs organizowany jest od 1993 roku, co dwa lata. Unikalne znaczenie konkursu polega na przywracaniu pamięci o polsko-żydowskiej przeszłości Kutna, a nade wszystko o Szalomie Aszu, urodzonym w Kutnie w 1880 roku wybitnym prozaiku i dramaturgu żydowskim tworzącym w jidysz, dwukrotnym kandydacie do Nagrody Nobla. Mimo światowej sławy, która zapewniła mu stałe miejsce w literaturze  lat 20. i 30.  XX w., po wojnie popadł w niemal całkowite zapomnienie. Konkurs wpisuje się w proces przywracania spuściźnie Asza utraconej pozycji w historii literatury.

Koordynator konkursu: Radosław Wąs, e-mail: r.was@bibliokutno.pl

Szczegóły:

http://www.bibliokutno.pl/aktualnosc-1456-xiv_ogolnopolski_konkurs_literacki_im.html

autor: Bartek  2019-01-11        Skomentuj 3

XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej
4 stycznia 2019r. w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystyczno – Gastronomicznych nr 1 w Warszawie odbył się etap okręgowy XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowany przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Eliminacje odbył się w 9 okręgach w Polsce, w których brało udział 362 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały Oliwia Pawłowska z kl. III i Natalia Rędzikowska z kl II TZ technik hotelarstwa pod opieką
p. Beaty Michałkiewicz. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się  z 60 pytań z zakres szerokiej wiedzy hotelarskiej z uwzględnieniem tematu wiodącego ,,Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i  usług żywieniowych”.
Główny Komitet Olimpiady wyłoni 30 uczestników, którzy wezmą udział w etapie centralnym, który odbędzie się w kwietniu w Kołobrzegu.
autor: Mirek  2019-01-11        Skomentuj 3

Wolontariat dziękuje!
Podsumowaliśmy zimowe akcje charytatywne. Dzięki współpracy i zaangażowania całej społeczności szkolnej: wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało się w okresie przedświątecznym przeprowadzić dwa wielkie przedsięwzięcia: "Szlachetna Paczka" oraz " Pomóż dzieciom przetrwać zimę". Szczególnie zaangażowanymi uczennicami  były: Weronika Wolska oraz Justyna Lepalczyk z kl. IV TZ technik hotelarstwa. W wyniku pierwszej z akcji rodzina z Kutna otrzymała 11 paczek  darów, w tym:  żywność, słodycze, zabawki, odzież, buty, środki chemiczne. Wielką pomoc okazała p. Karolina Charążka podejmując się zbiórki wśród nauczycieli i kupna żywności długoterminowej. Pani Karolina  Charążka  i p. Danuta Maj przekazały również swoje rękodzieła na rzecz Kiermaszu Mikołajkowego,    z którego pozyskane środki przeznaczono na zakup słodyczy. Po podsumowaniu kolejnej akcji "Pomóż dzieciom..."  okazało się, że na terenie szkoły zebraliśmy ok. 76 kg darów rzeczowych: słodycze, żywność, książki, artykuły chemiczne, zabawki, odzież, buty. Dary przekazane zostały na rzecz Stowarzyszenie "Nie jesteś sam" w Kutnie. Dzięki naszemu udziałowi w akcjach charytatywnych pomoc przed świętami otrzymało siedem rodzin. Opiekunowie Wolontariatu dziękują wszystkim darczyńcom - nauczycielom i uczniom, również tym, którzy zbierali żywność w sklepach Mila.
To dzięki tak wielkiej pomocy ze strony wielu ludzi nasze akcje zakończyły się powodzeniem!
autor: Mirek  2019-01-10        Skomentuj 3

Uwaga!
Uwaga uczniowie i absolwenci. Przypominamy, że 9 i 10 stycznia odbędą się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie.
autor: Bartek  2019-01-04        Skomentuj 6

Jasełka Bożonarodzeniowe
W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną, 21 grudnia 2018 roku, odbyły się Jasełka Bożononarodzeniowe w wykonaniu członków Szkolnego Koła Caritas oraz sympatyków koła pod kierunkiem pani Aleksandry Tondyry-Plewy. Jasełka wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała pani Dyrektor, która złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.
autor: Karolina  2018-12-28        Skomentuj 75

Plan lekcji od 2.stycznia 2019 r.
Plan tutaj
autor: Mirek  2018-12-21        Skomentuj 27

Warsztaty składania serwetek
Dnia 19.12.2018 r. uczniowie z klasy III ZSZ kucharz: Wiktor Marciniak, Izabela Błęcka, Aleksandra Rzepińska i Edyta Tomczak, pod opieką pani Emilii Durki, przeprowadzili warsztaty dotyczące dekoracji stołów, w szczególności składania serwetek. Brali w nich udział uczniowie oddziału integracyjnego kl. IV b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kutnie. Dzieci zapewniły nas, że warsztaty bardzo im się podobały. Galeria
autor: Mirek  2018-12-20        Skomentuj 84

Arkusze egzaminacyjne
Duża ilość arkuszy egzaminacyjnych dostępnych jest na stronie www.arkusze.pl
autor: Bartek  2018-12-19        Skomentuj 42

Beata wyśpiewała III miejsce
Na początku grudnia w Kościele Św. Wawrzyńca odbył się Koncert Laureatów IV Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Religijnej - Cecyliada 2018.
Naszą szkołę reprezentowała Beata Szadkowska z kl. III TZ technik hotelarstwa.
Beata wyśpiewała III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych wykonując pieśń "Powiedz ludziom, że kocham ich".
Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorem konkursu była Publiczna Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Stanisława Kostki w Kutnie.
autor: Mirek  2018-12-17        Skomentuj 60


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl