niedziela, 29 listopada 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3405405
Dzisiaj: 853
IP: 100.24.113.182

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Dzień wiosny”
21 marca 2019 r. społeczność szkoły uczestniczyła w imprezie pod hasłem „Dzień wiosny”. Imprezę przygotowali członkowie Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Ekologicznego oraz uczniowie klasy I TZ żug/żywn. pod kierunkiem p. Kariny Karasińskiej-Pirowskiej, Katarzyny Goszczyńskiej i Barbary Rosiak-Indrzejczyk. Uczennice klasy III TZ hotel powitały zgromadzoną młodzież i nauczycieli. Spotkanie rozpoczęło się od konkursu „Mam talent”. Uczniowie prezentowali się w różnych kategoriach: śpiew, taniec, monolog, strój wiosenny/ekologiczny. Jury w składzie: p. J. Zielińska, p. K. Charążka i przedstawiciele młodzieży zdecydowało o przyznaniu trzech I miejsc: w kategorii taniec - Alicji Reurowicz z I TZ terminale i Natalii Byczkowskiej z I TZ żug, w kategorii śpiew - Michałowi Lewandowskiemu z III TZ hotel, w kategorii monolog - Kai Górskiej z II A TZ żug. Zwycięzcy otrzymali torby słodkości. Zdecydowano również o przyznaniu nagrody specjalnej, którą był voucher na pizzę, klasie IV TZ żug za wykonanie piosenki „Zakochani na wiosnę”. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. W dalszej części imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników szkolnego turnieju matematycznego „Jeden z dziesięciu”, który odbył się 6 marca 2019r. Konkurs miał na celu rozwijanie u uczniów zainteresowań matematycznych, popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, przygotowanie do wystąpień publicznych oraz stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji. Do turnieju przystąpili uczniowie klas I–IV TZ. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania podczas trzech rund. Przystępując do gry, każdy zawodnik otrzymał trzy szanse. Nieprawidłowe odpowiedzi w I etapie równały się utracie szans. W wyniku tego tylko jeden uczeń został wyeliminowany z gry. W II etapie konkursu uczestnicy wskazywali osobę odpowiadającą na kolejne pytania. Każda błędna odpowiedź powodowała utratę jednej szansy. Grający, którzy utracili wszystkie szanse, byli wyłączeni z konkursu. Do III etapu zakwalifikowało się 3 uczniów, którzy zachowali szansę. Zawodnicy w 3 rundzie otrzymali komplet nowych szans. Wszyscy uczestnicy bronili swoich szans i dzielnie walczyli. Spośród wszystkich uczestników turnieju najlepsze wyniki uzyskali:
• I miejsce wywalczył Bartosz Selder z klasy III TZ technik eksploatacji portów i terminali
• II miejsce zajęła Weronika Oczkowska z klasy IV TZ kelner
• III miejsce zajęła Małgorzata Pałczyńska z klasy IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych.
W marcu odbył się też konkurs plastyczny „Matematyka inspiruje” na plakat promujący matematykę. Celem konkursu była promocja matematyki wśród młodych ludzi, pogłębianie i wykorzystanie umiejętności plastycznych, popularyzacja wiedzy o matematyce, jak i upowszechnienie korzyści płynących z nauki i wykorzystania matematyki. Wyróżniona została praca Kasandry Karpiak z klasy IV TZ kelner. Uroczystość z okazji powitania wiosny była też okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Wiosna widziana Twoimi oczami..." zorganizowanego przez p. Małgorzatę Ledzion. I miejsce zajęła Zuzanna Filipiak z kl. II TZ hotel, II miejsce - Helena Filipiak z kl. I TZ terminale, III miejsce - Aleksandra Stawiak z kl. II B TZ żug. Wszyscy uczestnicy powyższych konkursów otrzymali dyplomy oraz upominki. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy I Technikum Zawodowego – technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, pod kierunkiem pani Barbary Rosiak – Indrzejczyk, przygotowali część artystyczną z okazji Dni Matematyki, które obchodzimy właśnie w marcu. Przedstawienie miało na celu udowodnić, że matematyka to nie tylko trudne zadania, "suche liczby" i abstrakcyjne figury, ale również znakomita zabawa i pasjonująca przygoda. Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli w organizację imprezy śmiechu było co niemiara. Teraz nie pozostaje nam już nic innego, jak tylko wypatrywać oznak wiosny, na którą czekamy z niecierpliwością.
autor: Karolina  2019-03-21        Skomentuj 0

Turniej Maszyn Wodnych
19 marca 2019 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Skierniewicach odbyły się Eliminacje Regionalne „VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych”. Naszą szkołę reprezentował: Bartosz Selder z klasy III TZ - technik eksploatacji portów i terminali, który skonstruował turbinę wodną i wziął udział w konkurencji "MOC". Na 26 drużyn nasz uczeń zajął 11 - miejsce.
Opiekę nad projektem nadzorował p. Mirosław Ziębiński.
Gratulujemy!

autor: Mirek  2019-03-19        Skomentuj 0

Udział młodzieży w spektaklu "Zbrodnia i kara" w Teatrze Muzycznym w Łodzi
18 marca 2019 r. uczniowie klas: II A TZ żug, III TZ hotel, I TZ hotel oraz I BS kucharz wraz z opiekunami: p. Mariolą Dębowską, p. Izabelą Kowalik i p. K. Charążką obejrzeli adaptację teatralną „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Bogdana Kokotka w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Spektakl wzbudził zainteresowanie młodzieży choćby ze względu na rodzące się pytanie, w jaki sposób przedstawić zmienność miejsca i czasu akcji. Teatr z Bielska-Białej zaproponował widzom dekorację na obrotowej scenie, dzięki czemu widzieliśmy śmierć lichwiarki i jej siostry, śledziliśmy losy Soni i jej rodziny, Raskolnikowa, jego matki i siostry oraz Porfirego i Łużyna. Akcja, jak w kalejdoskopie, przenosiła się raz na ulicę, raz do domów poszczególnych bohaterów. Uczniowie przyznali, że inscenizacja „Zbrodni i kary” w wykonaniu aktorów Teatru Scena Polska z Czeskiego Cieszyna to świetna adaptacja, a reżyserowi udało się nie pominąć żadnego wątku powieści.
autor: Karolina  2019-03-18        Skomentuj 0

XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
13 marca odbył się szkolny etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.Do zmagań konkursowych przystąpiło 16 osób z klas I, II, III, IV Technikum Zawodowego.W tym roku laureatami zostali:I miejsce: Marcel Miązek kl. II b żugII miejsce: Natalia Rędzikowska kl. II TZ technik hotelarstwaIII miejsce: Beata Szadkowska kl. III TZ technik hotelarstwaUczniowie, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca przygotowują się do udziału w etapie diecezjalnym pod opieką pani Aleksandry Tondyry-Plewy.

autor: Mirek  2019-03-16        Skomentuj 0

II Akademickie Targi Edukacyjne
W dniu 13.03.2019 r. uczniowie z klasy IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, IV TZ technik hotelarstwa, IV TZ kelner oraz klasa III ZSZ kucharz wzięli udział w II Akademickich Targach Edukacyjnych zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie w ramach doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli szansę zapoznać się z ofertami niektórych placówek edukacyjnych, dzięki którym będzie im łatwiej dokonać wyboru odpowiedniej ścieżki edukacyjnej.
autor: Karolina  2019-03-14        Skomentuj 12

Marcelina Kowalczyk stypendystką Prezesa Rady Ministrów
W dniu 13 marca 2019 r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów z terenu całego województwa łódzkiego oraz stypendystom Ministra Edukacji Narodowej. Naszą szkołę reprezentowała Marcelina Kowalczyk – uczennica klasy II A Technikum Zawodowego – technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z wychowawcą panią Mariolą Dębowską. To ważne wydarzenie miało miejsce w Auli Czerwonej Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego. Z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty dyplomy odebrało ok. 200 uczniów z województwa łódzkiego. Cieszymy się, że wśród nich jest również nasza uczennica!
autor: Karolina  2019-03-14        Skomentuj 57

Koncert Łódzkiego Biura Koncertowego "WIRTUOZ"
autor: Mirek  2019-03-12        Skomentuj 12

Sukces „hotelarzy” w VII Regionalnym Konkursie Wiedzy O Hotelarstwie
11 marca 2019 r. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi odbył się finał VII Regionalnego Konkursu Wiedzy o Hotelarstwie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy II TZ technik hotelarstwa - Patrycja Domżał i Marika Kołodziejska oraz uczennica klasy III TZ technik hotelarstwa - Agata Gierańczyk. Po pierwszej części finału, składającej się z 50 pytań testowych, wyłoniono w drodze eliminacji 6 najlepszych uczestników, wśród których znalazła się uczennica Agata Gierańczyk. W części praktycznej wykonywała losowo wybrane trzy zadania: jedno z zakresu obsługi konsumenta oraz dwa dotyczące tematyki usług podstawowych i dodatkowych, z uwzględnieniem wypowiedzi w języku angielskim. Po zsumowaniu wyników z części pisemnej i praktycznej wyłonieni zostali najlepsi uczestnicy. Agata zajęła III miejsce i otrzymała voucher o wartości 200 złotych do wykorzystania na dowolne usługi w Vienna House Andels w Łodzi oraz pamiatkowy dyplom. Do konkursu uczennicę przygotowywali nauczyciele przedmiotów hotelarskich: p. Beata Michałkiewicz, p. K. Karasińska-Pirowska i p. A. Szymczak. Jesteśmy dumni i gratulujemy uczennicy sukcesu!
autor: Karolina  2019-03-12        Skomentuj 63

XX Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych w Krakowie
W dniach od 7 do 9 marca 2019 r. w Krakowie odbył się jubileuszowy XX Małopolski Konkurs Szkół Gastronomicznych. Tym razem tematem przewodnim było hasło „KULINARNE DZIEDZICTWO”. Konkurs ten co roku odbywa się w czterech kategoriach – kucharz, kelner, cukiernik i barman. Uczestniczą w nim uczniowie z różnych regionów Polski oraz drużyny zagraniczne. W tym roku Kraków odwiedzili uczniowie, m.in. z Chin, Cypru, Francji czy Gruzji. Udział w konkursie pomaga młodym ludziom w zdobywaniu cennego doświadczenia oraz w rozwoju kariery. Oferuje również możliwość poszerzenia kulinarnych horyzontów, odkrywa i promuje talenty. Ideą konkursu jest przede wszystkim propagowanie różnorodności potraw i napojów oraz tradycji kulinarnych. W tym roku naszą szkołę w kategorii kelner reprezentowały uczennice klasy II A TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych – Marcelina Kowalczyk i Żaneta Zacharska, które do konkursu przygotowywała p. Mariola Dębowska. Dziewczęta musiały przygotować stół, zaproponować menu, wykazać się wiedzą z zakresu obsługi konsumenta oraz umiejętnościami z zasad nakrywania stołu i obsługi gościa. Ocenie podlegała organizacja pracy podczas wykonywania nakrycia, m.in. sylwetka zawodowa, aranżacja stołu, prawidłowe nakrycia stołu, nowatorstwo. Dwuosobowa ekipa kelnerów zobowiązana była do uzasadnienia wyboru potraw i napojów oraz sposobu ich podania. Nasze uczennice, pod kierunkiem p. Marioli Dębowskiej, przygotowały stół pod nazwą „Różane impresje”, który nawiązywał do wieloletniej kutnowskiej tradycji różanej. W konkursie kucharskim brały udział dwie uczennice z klasy III ZSZ kucharz, które pod opieką p. Emilii Durki przygotowały: Nadziewaną szynkę wieprzową, flambirowaną marchewką w towarzystwie sosu malinowo-chrzanowego i energetycznego musu cebulowo- pigwowego - ADRIANNA PĘGOWSKA; Pieczonego łososia, podanego w towarzystwie sosu pomarańczowego, otoczonego musem na bazie zsiadłego mleka z Dionizowa - PATRYCJA ŚLEBOCKA W trakcie trwania konkursu szef kuchni PURO HOTEL - Miłosz Kowalski dostrzegł duży potencjał kulinarny w uczennicy Adriannie Pęgowskiej. Zaprosił więc całą ekipę naszej szkoły na kolację. Dziewczęta trafiły do serca restauracji, czyli kuchni, by pod okiem Miłosza Kowalskiego przygotować kolację, która dostarczyła niesamowitych wrażeń kulinarnych.
autor: Karolina  2019-03-11        Skomentuj 72


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl