sobota, 16 stycznia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3475961
Dzisiaj: 670
IP: 3.238.70.175

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Spotkanie z przedstawicielem ZUS
08. października  2020 r. uczniowie klas IVa i IVb -  technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach on-line     na temat  ubezpieczeń społecznych ,  przeprowadzonych przez Panią Michalinę Figurską   – przedstawicielkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi . Młodzież dowiedziała się  , jaka jest historia    i cel ubezpieczeń społecznych, jaka jest wysokość odprowadzanych do ZUS składek i jakie świadczenia w zamian za składki przysługują. Uczniowie zapoznali się również z zasadami funkcjonowania polskiego systemu emerytalnego. Zajęcia realizowane są   w ramach uczestnictwa naszej szkoły w  ogólnopolskim programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który w bieżącym roku szkolnym przebiega pod hasłem  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem  programu  jest upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna  przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.  
Koordynatorem  przedsięwzięcia  jest  p. Elżbieta Golis.
autor: Mirek  2020-10-10        Skomentuj 0

Akcje Szkolnego Koła Caritas
Szkolne Koło Caritas zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w akcjach charytatywnych na terenie szkoły. 1. Zbieramy plastikowe korki, nakrętki na rzecz chorego na mukowiscydozę Borysa. 2. Gromadzimy karmę dla psów i kotów oraz potrzebne akcesoria dla starych, chorych i porzuconych zwierząt przy współpracy ze Schroniskiem "Felkowy Stryszek". 3. Prosimy również o udział w zbiórce pieniężnej do puszki na rzecz dziecka chorego na SMA. Zbiórkę przeprowadzą w najbliższych dniach członkowie Koła Caritas i Klubu Wolontariusza w najbliższych dniach. Zebrane środki przekażemy na terapię genową. Wsparcie możliwe jest również poprzez wysłanie SMSa o treści: MAJA 72052 Dary rzeczowe ( nakrętki, karma...)zbieramy przy współpracy z Biblioteką szkolną do połowy listopada. Zainteresowanych akcjami prosimy o kontakt z opiekunem wolontariatu p. Aleksandrą Tondyrą-Plewą lub p. Justyną Kołecką. Szczegółowe informacje o przeprowadzanych akcjach znajdują się gablocie informacyjnej WOLONTARIATU (1 piętro). Będziemy też na bieżąco przypominać o prowadzonych zbiórkach. Liczymy na Wasze wsparcie!

autor: Karolina  2020-10-04        Skomentuj 3

Udział uczennic w projekcie edukacyjnym Larp "Walka o Tron 1733"
29 września 2020 r. uczennice klasy II 4 Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa uczestniczyły w projekcie edukacyjnym Larp ,,Walka o Tron 1733” zorganizowanym przez Muzeum Regionalne w Kutnie oraz Fundację Budzenia Pasji z Krakowa. Uczennice przeniosły się w niespokojne czasy po śmierci Augusta II, kiedy to do walki o tron stanęło dwóch kandydatów: syn poprzedniego władcy, królewicz Fryderyk August (późniejszy August III Sas) oraz Stanisław Leszczyński - reprezentant stronnictwa francuskiego). Po wysłuchaniu ciekawie opowiedzianej historii uczennice miały szanse wykazać się talentem teatralnym, wcielając się w wybrane postacie historyczne z dwóch stronnictw - saskiego i francuskiego. Odgrywały scenki historyczne, których celem było przekonanie szlachty (jury) to wyboru właśnie ich stronnictwa, a tym samym króla. Wygrało stronnictwo Sasów i królem został August III Sas. Opiekę nad uczennicami w czasie wyjścia do Kutnowskiego Domu Kultury sprawowała Justyna Kołecka.
autor: Karolina  2020-09-30        Skomentuj 0

Dzień Chłopaka
30 września uczciliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego stanęły na wysokości zadania i przygotowały niespodzianki dla wszystkich Panów. Nie zabrakło życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco. Za upieczenie ciasteczek podziękowania należą się pani Monice Ziębińskiej. Wszystkim Chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!
autor: Karolina  2020-09-30        Skomentuj 0

Turniej historyczny ,,Jeden z dziesięciu”

Turniej historyczny ,,Jeden z dziesięciu”: "37 Pułk Piechoty w walce z bolszewikami"


        W dniu 28 września 2020 r. uczniowie klasy III Technikum Zawodowego- technik eksploatacji portów i terminali w składzie: Bartosz Buczyński, Eryk Frydrysiak oraz Marcel Jagodzki reprezentowali naszą szkołę w Turnieju historycznym ,,Jeden z dziesięciu” pod hasłem 37 Pułk Piechoty w walce z bolszewikami”. Uczniowie podczas odpowiadania na pytania wykazali się znajomością tematu turnieju i w rundzie finałowej zajęli II miejsce. Do turnieju uczniów przygotowywał pan Grzegorz Wojtasiak nauczyciel historii. Opiekę podczas turnieju nad uczniami sprawowała pani Justyna Kołecka.

autor: Mirek  2020-09-29        Skomentuj 0

Wycieczka dydaktyczna do stacji kontroli pojazdów
W dniu 29. września 2020 r.  klasa III TZ - technik eksploatacji portów i terminali pod opieką nauczycieli p. Aleksandry Trukawy i p. Mirosława Ziębińskiego wybrała się do stacji kontroli pojazdów w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie.
Uprawniony diagnosta przedstawił uczniom stanowiska do kontroli pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t i na przykładzie pojazdu dokonał przeglądu rejestracyjnego samochodu osobowego.Uczniowie poznali całą ścieżkę przeglądu pojazdu.
autor: Mirek  2020-09-29        Skomentuj 0

DZIEŃ SZPILEK!
autor: Mirek  2020-09-25        Skomentuj 0

Rocznica śmierci Troczewskiego
Społeczność naszej szkoły uczciła rocznicę śmierci patrona.
Poczet sztandarowy ZSZ Nr 2 w składzie: Gracjan Szatkowski, Otylia Wróblewska i Magdalena Maczunder z klasy II ŻUG oraz Aleksandra Karczewska i Oliwia Cholewińska z klasy II Hotel z wiązanką kwiatów, pod opieką prof. Grzegorza Wojtasiaka reprezentowali szkołę podczas uroczystości przed grobem doktora na cmentarzu parafialnym w Kutnie.
Uroczystości rocznicowe zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej, a brali w nich udział przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz mieszkańcy Kutna.
autor: Mirek  2020-09-23        Skomentuj 0

LIST DO SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ
Kutno, 13 września 2020r.
Szanowni Państwo Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie.
W związku z sytuacją epidemiczną w szkole, po uzgodnieniach z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym o raz Organem Prowadzącym Szkołę, wprowadziłam w dniach 14 – 18 września 2020r. zmianę trybu pracy szkoły ze stacjonarnego na tryb mieszany. Oznacza to, że uczniowie klas wskazanych
w Zarządzeniu z dnia dzisiejszego będą realizować zajęcia zdalnie, natomiast pozostali uczniowie będą odbywać zajęcia w szkole w trybie stacjonarnym.
Informacja o ewentualnych zmianach w organizacji pracy szkoły będą na bieżąco Państwu przekazywane.
Bardzo proszę o zapoznawanie się na bieżąco z komunikatami na stronie szkoły i w dzienniku elektronicznym oraz bezwzględnie stosować się do zaleceń państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kutnie. Apeluję do wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących w reżimie sanitarnym.
Liczę na zrozumienie sytuacji z państwa strony i dobrą współpracę.
Wszystkim nam życzę dużo zdrowia i szybkiego powrotu do stacjonarnego trybu pracy.
Urszula Macioszczyk
dyrektor szkoły
autor: Mirek  2020-09-13        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl