piątek, 10 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3170040
Dzisiaj: 535
IP: 3.236.15.142

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

,,Święto Wolnej Książki czyli Bookcrossing”
W dniu 12 czerwca 2019 r. grupa uczniów z klasy II B TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielem bibliotekarzem Justyną Kołecką uczestniczyła w obchodach ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Święto Wolnej Książki czyli Bookcrossing”, organizowanej w Kutnie po raz piąty przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Stefana Żeromskiego. Celem akcji jest rozpowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy mogą wymieniać się przeczytanymi już książkami z innymi poprzez pozostawianie ich na półkach rozmieszczonych w wyznaczonych miejscach w mieście. W tym roku młodzież naszej szkoły miała szansę uczestniczyć w tzw. ,,flash mob”, który polegał na jednoczesnym, wspólnym czytaniu ulubionej zabranej ze sobą książki w miejscu, gdzie człowiek może się zrelaksować i odpocząć. Nasza grupa oddała się lekturze w otoczeniu zieleni parku im. Traugutta.
autor: Karolina  2019-06-17        Skomentuj 27

Warsztaty kulinarne
11 czerwca 2019 r. odbyły się "Warsztaty kulinarne" dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Kutnie. Tematem warsztatów były "Wariacje naleśnikowe". Uczniowie pod kierunkiem młodzieży z klasy I i III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych sporządzali naleśniki o rożnych smakach: szpinakowe, gryczane, klasyczne, orkiszowe. Po wykonaniu zadania wszyscy uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami p. Jolantą Bujalską-Kowalczyk, p. Julitą Nowogórską oraz prowadzącą warsztaty p. Moniką Ziębińską zasiedli do wspólnej degustacji.

autor: Mirek  2019-06-11        Skomentuj 0

Dzień Kariery 2019 DoubleTree By Hilton Łódź
autor: Mirek  2019-06-11        Skomentuj 55

Uczniowie III ZSZ kucharz stażystami w renomowanym krakowskim hotelu
W dniach 3-6 czerwca 2019 r. uczniowie kl. III ZSZ kucharz: Adrianna Pęgowska, Izabela Błęcka, Damian Waśkiewicz, Wiktor Marciniak, Artur Witczak pod opieką Emilii Durki odbyli staż w renomowanym PURO HOTEL KAZIMIERZ w Krakowie. Stażyści poznali wszystkie elementy lokalu gastronomicznego, sporządzali różnorodne potrawy i co najważniejsze - stanowili część zespołu. Pięć dni spędzonych w Krakowie pozwoliło im poznać kuchnię z profesjonalnej i praktycznej strony. Szef kuchni, Miłosz Kowalski, nie krył podziwu dla umiejętności uczniów i ich zaangażowania. Dowodem jego zadowolenia z pracy stażystów była oferta pracy, którą do nich skierował. Przed uczniami teraz egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a kariera kulinarna stoi przed nimi otworem.
autor: Karolina  2019-06-10        Skomentuj 80

Obsługa uroczystości z okazji obchodów jubileuszu 65-lecia II LO
W dniu 8 czerwca 2019 r. uczniowie klasy II a TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych wraz z opiekunem – p. Mariolą Dębowską wzięli udział w obsłudze uroczystości z okazji obchodów jubileuszu 65-lecia II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie. Tego dnia w Kutnowskim Domu Kultury odbył się koncert „Kasprowicz i przyjaciele”, a zwieńczeniem obchodów jubileuszu był tort, który serwowała nasza młodzież. Mimo upalnej aury uczniowie z wielkim zaangażowaniem obsługiwali licznie przybyłych gości. Takie doświadczenie na pewno wzbogaci ich umiejętności zawodowe i będzie przydatne w przyszłej pracy zawodowej.
autor: Karolina  2019-06-10        Skomentuj 72

Warsztaty dla dzieci SP Nr 2 w Kutnie
4 czerwca 2019 r. uczennice klasy II b żug: Magdalena Wrońska, Natalia Walicka, Sandra Skrodzka i Ola Stawiak wraz z opiekunem p. Moniką Gasik gościły na zajęciach technologii gastronomicznej dzieci z klasy I b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kutnie. Młodsi koledzy uczyli się techniki sporządzania ciasteczek ryżowych i drożdzowo-kruchych. Na zakończenie lekcji dzieci z radością degustowały efekty swojej pracy.
autor: Karolina  2019-06-10        Skomentuj 81

REJS ROZPOCZĘTY- SZCZECIN ZA NAMI, PŁYNIEMY DO YSTAD.
autor: Mirek  2019-06-08        Skomentuj 0

Prelekcja na temat zdrowego odżywiania w SP 4 w Kutnie
5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 pani Joanna Andrzejewska wraz z Patrycją Ślebocką, uczennicą III klasy ZSZ kucharz, przedstawiła prelekcję na temat zdrowego odżywiania. Podczas wykładu zostały poruszone przede wszystkim aspekty związane z problemami żywieniowymi prowadzącymi do nadwagi i otyłości. Pani Joanna Andrzejewska pokreśliła rolę przygotowanego w prawidłowy sposób drugiego śniadania zjadanego w szkole oraz przypomniała zasady zdrowego odżywiania. Motywowała do regularnej aktywności fizycznej, kontroli masy ciała i wykorzystywania wskaźników mogących być sygnałem nieprawidłowości.
autor: Karolina  2019-06-07        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa do Poznania
06.06.2019 klasy I TZ: technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych udały się na wycieczkę przedmiotową do Poznania. Głównym punktem naszej wycieczki był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Na samym początku zostaliśmy oprowadzeni po salach chemicznych, następnie udaliśmy się, aby zobaczyć salę wykładową. Następnie, po krótkim zwiedzaniu głównego budynku uniwersytetu, udaliśmy się spacerem do kolejnego budynku tej uczelni. Tam musieliśmy dobrać się w pary i przystąpić do naszego zadania. Było to oznaczanie zawartości NaOH w otrzymanym do analizy roztworze. Następnie, musieliśmy obliczyć masę NaOH oraz miano tego roztworu. Po wykonaniu wszystkich obliczeń powróciliśmy do naszego busa, aby udać się na Stary Rynek. Niektórzy poszli zwiedzać i kupować pamiątki, natomiast część udała się, aby napić się czegoś na ochłodzenie. Do Kutna wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego dnia.
autor: Karolina  2019-06-07        Skomentuj 73


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl