wtorek, 12 listopada 2019
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2836056
Dzisiaj: 614
IP: 3.91.106.44

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

XVII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z ZAKRESU ŻYWIENIA CZŁOWIEKA ROZSTRZYGNIĘTY…
W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Przedmiotowy z Zakresu Żywienia Człowieka na temat: Węglowodany i środki żywnościowe węglowodanowe. To już XVII edycja konkursu, który od początku odbywa się dzięki firmie T.D.J. sp.j. Ozdowscy, która sponsoruje nagrody oraz organizację konkursu. W konkursie wzięło udział 6 dwuosobowych zespołów ze szkół kształcących w zawodach mających związek z gastronomią. Pierwszy etap zmagań konkursowych polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Pytania obejmowały zagadnienia dotyczące węglowodanów i środków żywnościowych, których głównym składnikiem są cukry. Wyniki konkursu I miejsce Marcelina Kowalczyk Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. II miejsce Robert Mikołajczyk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy III miejsce Jednakową ilość punktów zdobyły: Gabriela Foks Weronika Szram Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu, Drugi konkurs, oddzielnie oceniany, polegał na skomponowaniu potrawy. Temat przewodni tej części konkursu to Sałatka dla gościa z Japonii. I miejsce Ponownie szczęście dopisało zespołowi z Łowicza. Gabriela Foks i Weronika Szram z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Tadeusza Kościuszki. Poza smakiem oceniający zwrócili uwagę na niebanalny sposób podania sporządzonej sałatki. II miejsce Marcelina Kowalczyk i Kacper Andrzejczak Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. III miejsce Justyna Rajska, Robert Mikołajczyk Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łęczycy Nasz zespół do konkursu przygotowały p. M. Dębowska i p. E. Olejniczak. Zwycięzcom obu kategorii serdecznie gratulujemy. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez firmę T.D.J. Ozdowscy sp.j. w Kutnie. Niespodzianką dla każdego uczestnika konkursu było ciasteczko z napisem „Troczewski” dziękuje. Uczestnicy konkursu mieli okazję podziwiać i degustować tort i wyroby cukiernicze sponsora konkursu. Za zaangażowanie, życzliwość i wsparcie udzielane Szkole od pierwszej edycji konkursu Panu Tadeuszowi Ozdowskiemu serdecznie dziękujemy. Organizacją konkursu w szkole już od 17 lat zajmuje się p. E. Żydowo. Współorganizatorem jest p. J. Andrzejewska.
autor: Karolina  2019-03-04        Skomentuj 0

Szkolenie Pearson w „Troczewskim”
28 lutego 2019 roku nauczyciele języków obcych z całego powiatu uczestniczyli w sesji szkoleniowej Pearson zorganizowanej w naszej szkole. We wrześniu 2019 nauczyciele szkół ponadpodstawowych rozpoczną nowy etap pracy dydaktycznej: w tym samym czasie, w zależności od klasy, którą poprowadzą, uczyć będą na starej i nowej podstawie programowej. Dzięki szkoleniu otrzymali odpowiedź na pytanie: Jak odmienna będzie to praca od tego, co robili dotychczas? Prowadzący sesję rozwiali wątpliwości nauczycieli i pokazali, jak pracować, w zależności od podstawy, która będzie obowiązywać.
autor: Karolina  2019-03-04        Skomentuj 0

Erasmus+
WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE W ZAKŁADCE Erasmus+
autor: Bartek  2019-03-01        Skomentuj 0

Spotkanie młodzieży z przedstawicielkami Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy
26 i 27 marca 2019 r. w naszej szkole, jak co roku, gościliśmy przedstawicielki Obserwatorium Lokalnego Rynku Pracy działającego przy Powiatowym Urzędzie pracy w Kutnie – panią Agnieszkę Milczarek i panią Ilonę Melkę. Uczestnikami tego spotkania były wszystkie klasy IV Technikum Zawodowego oraz klasa III ZSZ kucharz. Wśród wielu zadań OLRP realizuje również te, które dotyczą przekazywania i upowszechniania informacji o lokalnym rynku pracy. Pani Agnieszka Milczarek przedstawiła uczniom wyniki przeprowadzonych badań lokalnego rynku pracy. Pomaga to w zapoznaniu się z tendencjami dotyczącymi zapotrzebowania na zatrudnienie w określonych zawodach i specjalnościach panujących na terenie Kutna i okolic. Nabyte informacje na pewno pomogą młodzieży w określeniu swojej przyszłej ścieżki zawodowej i wyborze ewentualnego dalszego kierunku kształcenia. Koordynatorem spotkania była p. Mariola Dębowska.
autor: Karolina  2019-03-01        Skomentuj 0

"Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek"
28 lutego 2019 r. obchodziliśmy Tłusty Czwartek, który rozpoczął ostatni tydzień karnawału. W Polsce dozwolone wtedy jest objadanie się, dlatego Samorząd Uczniowski pod opieką opiekuna, p. Kariny Karasińskiej-Pirowskiej, zorganizował dla uczniów konkurs. Nagrodą za poprawne odpowiedzi na pytania dotyczące dzisiejszego święta były oczywiście słodkie pączki. Pączkami zostali też poczęstowani wszyscy nauczyciele. Mamy nadzieję, że każdy z Was rozpoczął i zakończył ten dzień pączkiem!
autor: Karolina  2019-02-28        Skomentuj 0

Zabawy karnawałowe
W czasie karnawału członkinie Szkolnego Koła Caritas podjęły się zadania współorganizacji zabaw tanecznych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży z placówek wychowawczych i oświatowych z terenu miasta Kutna. Dnia 7 lutego br. wolontariuszki odwiedziły wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Tęcza". Zabawy karnawałowe oraz słodki poczęstunek przygotowały uczennice kl. III TZ żug, III TZ technik hotelarstwa oraz IIa TZ żug. SKC wsparła w tym przedsięwzięciu kl. III ZSZ wraz z wychowawczynią panią Joanną Andrzejewską zapewniając słodkości dla dzieci. Dzięki uprzejmości pani Emilii Durka desery zostały wzbogacone o lody. Kolejne spotkanie z dziećmi odbyło się 8 lutego, dzięki zaangażowaniu pani Małgorzaty Nowak. Uczennice klas: IV TZ żug, IIa TZ żug oraz III TZ żug wzięły udział w animacji zabaw karnawałowych dla grup dzieci w Przedszkolu "Stokrotka". Bal karnawałowy został również zorganizowany w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym Nr 2 w Kutnie w dniu 26 lutego. Zabawy i tańce dostosowane były dla dzieci ze spektrum autyzmu oraz problemami niedosłuchu. Młodzież działająca w wolontariacie miała okazję pomóc wychowawcom dzieci w ich trudnej pracy oraz poznać specyfikę opieki i zabawy w danej grupie wiekowej. Były to ważne i ciekawe doświadczenia. Opiekunem młodzieży podczas organizowanych zabaw była p. Aleksandra Tondyra-Plewa. Dziękujemy również za wskazówki i pomoc organizacyjną p. Małgorzacie Nowak.
autor: Mirek  2019-02-26        Skomentuj 0

Walentynkowy Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych
6 lutego 2019 r. w naszej szkole odbył się Walentynkowy Turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych. W zawodach wzięły udział reprezentacje 16 klas. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Po kilku godzinach wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła klasa I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych w składzie: Julia Brewińska, Katarzyna Kotlińska, Bartek Sobczyk, Darek Dąbrowski. II miejsce zajęła klasa III TZ technik hotelarstwa w składzie: Magdalena Buczyńska, Paulina Kolińska, Emilia Pinkus, Michał Lewandowski, Dominik Sobczyk. III miejsce zajęła klasa II TZ technik hotelarstwa w składzie: Angelika Łazikowska, Patrycja Łazikowska, Miłosz Wojtalik, Paweł Arkita. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego: p. Joanna Zielińska, p. Włodzimierz Błaszczyk, p. Robert Kaźmierczak.
autor: Karolina  2019-02-25        Skomentuj 13

Udział młodzieży Targach EXPO Sweet w Warszawie
Deser lodowy, przygotowany przez piętnastoosobową grupę uczniów „Troczewskiego”, został zauważony i doceniony przez organizatorów konkursu pt. „Kreatywne warsztaty lodowe ,,Schöller Ice Cream”. Nagrodą dla młodzieży był udział w Targach EXPO Sweet w Warszawie 20 lutego 2019 roku. Uczniowie pod opieką pań: Emilii Durki, Joanny Andrzejewskiej, Marioli Dębowskiej i Elżbiety Olejniczak zapoznali się z nowinkami cukierniczymi oraz zaprezentowanymi na stanowiskach urządzeniami cukierniczo-piekarniczymi. Mieli również możliwość degustacji pysznych lodów. Była to też okazja spotkania wybitnych szefów kuchni: Kurta Schollera i Łukasza Pielaka. Przed uczniami kolejne zadanie: stworzenie kolażu zdjęć wraz z hasłem promującym firmę Schöller Ice Cream podczas targów oraz umieszczenie go na facebooku KREATYWNE WARSZTATY LODOWE Z SCHӦLLER ICE CREAM. Szkoła, która otrzyma najwięcej polubień pod swoim kolażem, otrzyma w czerwcu zamrażarkę pełną lodów. Zdjęcie wkrótce umieszczone zostanie na facebooku, a już teraz prosimy o jak najwięcej polubień.
autor: Karolina  2019-02-23        Skomentuj 0

Walentyki w kinie
W ramach współpracy podjętej przez szkołę kilka lat temu z Kutnowskim Domem Kultury nasi uczniowie obecni byli w kinie przed seansami filmowymi, na które wybrali się zakochani. Młodzież przygotowała ciasteczka walentynkowe dla każdego uczestnika seansu i serdecznie zapraszała do skosztowania tych słodkości. P. Karina Karasińska-Pirowska, jak co roku, przedstawiła propozycję walentynkowego stolika utrzymanego w czarnej tonacji z elementami ognistej czerwieni. Dziękujemy kierownictwu Kutnowskiego Domu Kultury za współpracę oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przedsięwzięcie.
autor: Karolina  2019-02-18        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl