OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"
Statystyki
Licznik: 3534984 Dzisiaj: 663 IP: 3.237.178.91
Aktualnie : zalogowanych: 0 gości: 5
od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI
Wizyta Księdza Biskupa Andrzeja Franciszka Dziuby w naszej szkole
Czcigodnego Gościa w progach szkoły powitała pani Dyrektor Urszula Macioszczyk w asyście przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Rady Pedagogicznej, z panią Wicedyrektor Małgorzatą Gładysiak i panią Kierownik Julitą Ryś na czele oraz młodzieży działającej w Szkolnym Kole Caritas. Księdzu Biskupowi towarzyszyli: Proboszcz Parafii p/w Św. Jana Chrzciciela w Kutnie Ks. Mirosław Romanowski, Ks. Dziekan Jerzy Swendrowski oraz Ks. sekretarz Andrzej Sylwanowicz. Spotkanie Księdza Biskupa ze społecznością szkolną odbyło się w szkolnej świetlicy. Poszczególne klasy reprezentowali ich przewodniczący lub wyznaczone delegacje. Po przemówieniu Pani Dyrektor przedstawiciele samorządu wręczyli gościom kwiaty i rozpoczęła się krótka część artystyczna. Młodzież w montażu poetycko- muzycznym podkreśliła doniosłość stanu kapłańskiego i roli przewodnictwa duchowego po trudnych drogach życia. Członkowie Szkolnego Koła Caritas przedstawili prezentację poświęconą pracy wolontariatu w naszej szkole, a następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Alicja Trukawa i Bartosz Buczyński poprosili o „Pasterskie słowo” dla wszystkich zebranych. Ksiądz Biskup Andrzej Dziuba podkreślił zasługi Patrona Szkoły Doktora Troczewskiego dla Kutna. Odniósł się też do realizowanych przez uczniów akcji charytatywnych i serdecznie podziękował pani Dyrektor za umożliwienie realizacji tych działań na terenie szkoły. Zachęcał również młodzież do mądrych postaw i zdobywania wiedzy, która służy innym. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni do sali „T”, gdzie mogli obserwować proces przyrządzania kawy oraz elementy obsługi kelnerskiej. Podczas poczęstunku swoje umiejętności prezentowały uczennice kl. III A TZ żug przygotowane przez panią Mariolę Dębowską oraz panią Monikę Gasik. Na zakończenie wizyty Ksiądz Biskup Andrzej Dziuba dokonał pamiątkowego wpisu do Kroniki Szkolnej.
„Sztuka jest ponad i poza, ale nie może obyć się bez dla...”
W dniu 15.11.2019 r. uczniowie klasy l TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy l TZ technik technologii żywności pod opieką nauczycielki języka polskiego, pani Doroty Wojculewicz udali się do KDK na wystawę malarstwa pana Bogumiła Gardolińskiego. Te niekonwencjonalne dzieła naszego kutnowskiego artysty zrobiły na wszystkich niezwykłe wrażenie. Tytułowe słowa autora wystawy stały się naszym przesłaniem, może dlatego każdy z nas znalazł wśród oglądanych obrazów coś dla siebie? Staraliśmy się je kontemplować, interpretować, a nawet nadawać im tytuły. Pełni niepowtarzalnych doznań, z rozbudzoną wyobraźnią wróciliśmy do szkoły.
Carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z Dalekiego Wschodu. Znany jest już od co najmniej kilkuset lat. Według najbardziej popularnej teorii wywodzi się z Tajlandii i jest uznawany za dziedzictwo narodowe tego kraju. Do Europy carving trafił na początku XXI w. W naszej szkole w ramach zajęć z panią Joanną Andrzejewską uczniowie klasy II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych tworzyli niepowtarzalne dzieła sztuki, które wymagały niezwykłej precyzji oraz talentu wykonawcy.
Dalsze obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
W ramach obchodów 100. rocznicy nadania Honorowego Obywatelstwa Miasta Kutno dr. Antoniemu Troczewskiemu, w dniu 10 listopada 2019 roku pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak uczestniczyła w Uroczystej Sesji Rady Miasto Kutno. Spotkanie, które było okazją do poznania członków rodziny doktora , odbyło się w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego. Zgromadzeni goście mogli wysłuchać wykładów dr. Piotra Stasiaka i dr. Jacka Saramonowicza poświęconych dr. Antoniemu Troczewskiemu. Po zakończeniu sesji odbył się Recital Chopinowski w wykonaniu Michała Chojnackiego-absolwenta i wykładowcy Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Po koncercie pani Małgorzata Gładysiak złożyła kwiaty pod pomnikiem patrona naszej szkoły. Dzień później delegacja naszej szkoły -poczet sztandarowy w składzie: chorąży pocztu: Bartosz Sobczyk, ucz. kl. II TZ technik technologii żywności, Grala Tomasz, ucz. kl. II BS magazynier –logistyk, asysta pocztu: Kinga Dyjecińska, ucz. kl. IV TZ technik hotelarstwa, Karolina Rytczak, ucz. kl. IV TZ technik eksploatacji portów i terminali, Nowak Wiktoria i Szubka Anna, ucz. kl I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w miejskich uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinnie 16:00 Mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca w Kutnie z udziałem pocztów sztandarowych, pododdziału honorowego I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 37 Łęczyckiego Pułku Piechoty oraz Orkiestry PAK Kopalni Węgla Brunatnego z Konina i przybyłych gości. Po Mszy świętej uczestnicy oraz członkowie Pododdziałów Historycznych, Grupy Rekonstrukcji Historycznej wraz z mieszańcami przemaszerowali ulicą Królewską na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyły się uroczystości uczczenia 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszyscy odśpiewali hymn państwowy. Po podniesieniu flagi państwowej na maszt przemówił zastępca prezydent miasta Kutna - pan Jacek Boczkaja. Następnie zebrani kutnianie wysłuchali apelu pamięci, a obecni goście złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość zakończyła defilada pododdziału honorowego i pokaz sztucznych ogni. W czasie uroczystości odbył się koncert Chóru Uczniów Kutnowskich Szkół i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Opiekę nad delegacją sprawował pan Leon Wieczorek. Udział dyrekcji i młodzieży w powyższych uroczystościach zakończył tegoroczne obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
W ubiegłym roku uczniowie klasy III ZSZ kucharz razem z opiekunami - panią Joanną Andrzejewską i Aleksandrą Tondyrą-Plewą odwiedzili naszych rodaków mieszkających na Litwie. Akcja, w którą włączyła się młodzież, została opisana w artykule na stronie Gość.pl. Serdecznie zachęcamy do czytania.
https://www.gosc.pl/doc/5482637.Ziarno-na-Kresy
Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
8 listopada 2019 roku o godz. 11.11 społeczność naszej szkoły uczciła w podniosły sposób 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” wszyscy wspólnie odśpiewali Hymn narodowy. Nie był on jedyną pieśnią wykonaną tego dnia, bowiem w czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli wysłuchać różnych pieśni patriotycznych przygotowanych przez sekcję radiowęzła szkolnego pod kierunkiem pana Włodzimierza Błaszczyka. Wśród nich znalazły się: „Rota”, „Legiony”, „11 listopada”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Piechota”. Oprócz pieśni młodzież mogła też obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez uczniów pod kierunkiem pani Joanny Zielińskiej i pana Rafała Taglewskiego. Należy również nadmienić, że 11 listopada 2019 r. w czasie uroczystości miejskich w Kościele pw. św. Wawrzyńca i na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego naszą szkołę będzie reprezentował poczet sztandarowy. Obchody Narodowego Święta Niepodległości zakończą się w najbliższy wtorek w Kutnowskim Domu Kultury, gdzie uczniowie i nauczyciele udadzą się, by obejrzeć film historyczny pt. „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Pamiętajmy, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a wierność tradycji oraz pamięć o historii swojego narodu to elementy, które powinny wyróżniać współczesnego Polaka.
Klasa II technik eksploatacji portów i terminali wraz z wychowawcą złożyli kwiaty i zapalili znicz na grobie naszego Patrona dr. Antoniego Troczewskiego. Uczniowie przypomnieli sobie sylwetkę patrona i oddali mu cześć.