piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605480
Dzisiaj: 1075
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 4

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Powstanie Styczniowe

Dnia 23. stycznia 2012r. o godz. 10.50 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego odbył się apel dla uczniów. Program apelu obejmował:

- Uczczenie 149 rocznicy Powstania Styczniowego poprzez przygotowanie przez uczniów kl. III TZ - kucharz i IV TZ - technik hotelarstwa prezentacji multimedialnej pod kierunkiem p. R. Taglewskiego. To była świetna lekcja historii. Uczniowie powtórzyli wiadomości dotyczące wydarzeń i postaci historycznych związanych z powstaniem styczniowym. Duże zainteresowanie wzbudziły konteksty powstaniowe w malarstwie wybitnych twórców.

- Zaprezentowanie przez uczennice kl. IV TZ - technik żywienia i gospodarstwa domowego bardzo ważnych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych.

- Wystąpienie koordynatora ds. bezpieczeństwa, szkolnego pedagoga, p. B. Kisielewskiego i pogadanka z uczniami na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych i zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z internetu.

autor: Mirek  2012-01-25        Skomentuj 0

StudniÓwka 2012

Studniówka to wielki bal, pierwsze najważniejsze wydarzenie młodzieży, która wkracza w dorosły świat, organizowany w umowne sto dni przed maturą - uroczysty polonez i walc, eleganckie kreacje, wspomnienia na całe życie. Bal rozpoczął się 07 stycznia 2012 o godzinie 20.00 tradycyjnym Polonezem oraz Polonezem pokazowym i przemową Pani Dyrektor Urszuli Macioszczyk.

Galeria

autor: Mirek  2012-01-25        Skomentuj 0

Wigilia
Dnia 16. grudnia 2011 r. o godz. 14:00 w naszej szkole odbyła się, jak każdego roku, uroczysta Wigilia szkolna, w której uczestniczyli: dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy administracji oraz przybyli goście. Te podniosłe, wzruszające chwile uwiecznili widowiskiem bożonarodzeniowym uczniowie kl. III TZ - kelner pod kierunkiem wychowawczyni pani Barbary Rosiak oraz uczniowie kl. II TZ - technik hotelarstwa pod kierunkiem wychowawcy pana Michała Szczepańskiego. Pierwsza część jasełek dotyczyła wydarzeń sprzed 2000 lat i utrzymana była w konwencji tradycyjnej, druga osadzona została w realiach współczesnych. Obie części cieszyły się ogromnym uznaniem publiczności. Po zakończonym występie głos zabrała pani dyrektor Urszula Macioszczyk, która przywitała przybyłych gości, podziękowała młodzieży za przygotowanie części artystycznej oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Następnie życzenia złożył przewodniczący Rady Rodziców, pan Jarosław Dzięgielewski. Najbardziej wzruszającym momentem było dzielenie się opłatkiem, a potem wspólne spożywanie pysznej kolacji wigilijnej, przygotowanej przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych. 19. grudnia 2011 r. o godz. 10:50 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel szkolny dla uczniów wszystkich klas. Program apelu obejmował: widowisko bożonarodzeniowe, którego premiera miała miejsce 16. grudnia. Uczniowie ze skupieniem i zachwytem oglądali występ kolegów z kl. III TZ-kelner oraz kl. II TZ - technik hotelarstwa. W dalszej części apelu ani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat: Jak bezpiecznie spędzić przerwę świąteczną?. Na zakończenie apelu pani wicedyrektor złożyła wszystkim uczniom świąteczne życzenia.
 
autor: Lewandowski  2011-12-21        Skomentuj 0

Wycieczka do Sejmu

Dnia 14 grudnia 2011 roku uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie pod opieką nauczycieli pani mgr Doroty Rajko , pani mgr inż. Marioli Dębowskiej , pana mgr Rafała Taglewskiego i pana mgr Grzegorza Wojtasiaka po raz kolejny uczestniczyli w wycieczce do Warszawy , połączonej ze zwiedzaniem gmachu Sejmu RP.

Była to doskonała lekcja żywej demokracji i kształtowania właściwych postaw patriotycznych, która możliwa była dzięki życzliwej i otwartej zawsze dla wychowanków naszej szkoły postawie pana Tadeusza Woźniaka, Posła na Sejm RP, za którą w tym miejscu serdecznie dziękujemy, mając nadzieję na jej dalszą kontynuację. W trakcie zwiedzania Sejmu uczestnicy wycieczki poznali zarówno dzień dzisiejszy, jak i historię polskiego parlamentaryzmu. Cennym atutem naszego pobytu w stolicy była możliwość spotkania się z parlamentarzystą Ziemi Kutnowskiej, który przybliżył nam zasady funkcjonowania władzy ustawodawczej oraz obowiązki i zadania spoczywające na posłach, wynikające z licznych funkcji, które konstytucja nakłada na Sejm.

Punktem kulminacyjnym była możliwość przysłuchiwania się plenarnemu posiedzeniu Sejmu RP z loży dla publiczności w Sali Plenarnej podczas trwającej wówczas debaty na ustawą budżetową na rok 2012. Wycieczka do Sejmu jest kolejnym przykładem edukacji patriotyczno – obywatelskiej młodych Polaków, realizowanej w naszej szkole od lat.

GALERIA

 

autor: Lewandowski  2011-12-20        Skomentuj 0

OKRES PRZEDŚWIĄTECZNY W ZSZ NR 2

Na terenie naszej szkoły, jak co roku, przed świętami Bożego Narodzenia organizowane są różne akcje charytatywne, a wśród nich:

XII edycja akcji "Góra Grosza" przeprowadzona na terenie szkoły w dn. 19.11.2011-03.12.2011r. Zebrany dochód przeznaczony zostanie na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Akcja "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę", z której zebrane dary są również przeznaczone na rzecz ubogich dzieci.

autor: Lewandowski  2011-12-14        Skomentuj 0

Zagraniczne szkolenie
Nauczyciel Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, pan Leon Wieczorek,  od 28.11.2011r. w ramach projektu „Europejski Program Doskonalenia Nauczycieli Branży HoReCaa” -przebywa na dwutygodniowej zagranicznej praktyce zawodowej dla nauczycieli przedmiotów zawodowych, zawód kucharz i kelner, w Monachium (Niemcy). Praktyki zawodowe są jednym z najważniejszych etapów Projektu. Grupa 15 uczestników z Polski realizuje Program Doskonalenia Zawodowego w zawodzie kucharz. Podczas dwutygodniowego stażu w renomowanych kuchniach, restauracjach i hotelach, w rzeczywistych warunkach pracy będą poznawać nowe kierunki i trendy kuchni państw europejskich, w celu podniesienia wiedzy, umiejętności praktycznych, sztuki kulinarnej i gastronomii. Każdy z kucharzy realizując program doskonalenia zawodowego, poznaje zarówno kuchnię zimną, gorącą restauracji jak i kuchnie deserową (cukiernię), czy specyfikę organizacji imprez okolicznościowych. Kelnerzy z kolei poznają metody serwisu śniadań, lunchu i kolacji. Mają również okazję zmierzyć się z pracą w barze restauracyjnym oraz poznają podstawy somelierstwa. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W powyższym projekcie bierze udział 90 nauczycieli podzielonych na 6 grup. Do tej pory odbyły się3 zagraniczne praktyki: dwa razy we Włoszech, Portugalii, czwarta obecnie trwa… A piąta w Niemczech. Ta grupa zostanie podzielona na 3 zespoły do 3 hoteli ( 2 czterogwiazdkowe w Monachium i 1 trzygwiazdkowy pod Monachium – standard bardzo zbliżony ) – podzielenie nastąpi w Monachium.

Projekt realizowany jest w ramach umowy podpisanej z Ministerstwem Edukacji Narodowej przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy ,,Nowe Media’’ Olsztyn.

autor: Lewandowski  2011-12-07        Skomentuj 0

Nauczyciel ObrÓbki Mięsa w Szkole XXI wieku
Nauczyciele z naszej szkoły biorą udział w projekcie „Nauczyciel Obróbki Mięsa w Szkole XXI wieku”, gdzie po zakończeniu programu doskonalenia zawodowego uzyskają limitowany, prestiżowy certyfikat poświadczający nabycie nowych umiejętności zawodowych. Udział w projekcie jest niepowtarzalną okazją by zdobyć dodatkowe umiejętności zawodowe. Szkoleni są przez najbardziej cenionych oraz utytułowanych edukatorów sztuki kulinarnej, technologii obróbki mięsa i dydaktyki, które pozwolą udoskonalić warsztat pracy nauczyciela przedmiotów gastronomicznych.Odbywanie praktyk w przedsiębiorstwach polskich i zagranicznych przyczyni się do podniesienia kompetencji zawodowych, a zdobyte w ten sposób doświadczenie umożliwi wypracowanie najlepszych rozwiązań łączenia kształcenia teoretycznego z praktyką w kontekście ich wykorzystania i zastosowania w szkole.Beneficjentem projektu jest  Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego, które nastawia swoje działania na rozwijanie produkcji wołowiny kulinarnej i promocję wysokiej jakości mięsa wołowego, produktów regionalnych, a przede wszystkim na wsparcie dla wdrażania nowych produktów, procesów i technologii oraz na doradztwo i szkolenia. W projekcie biorą udział p. Joanna Andrzejewska i p. Monika Ziębińska.
Galeria
Film video
autor: Mirek  2011-12-04        Skomentuj 0

Olimpiada Przedsiębiorczości
W dniu 1 grudnia 2011r. przeprowadzone zostały szkolne eliminacje VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. W olimpiadzie wzięło udział 42 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice: Ewa Śledziewska  kl. IV TZ - technik technologii żywności,  Aneta Waśkiewicz kl. III TZ - organizator usług gastronomicznych, Iwona Łuczyńska  kl. IV TZ - technik technologii żywności oraz Renata Kotlińska  kl. III TZ - organizator usług gastronomicznych.Opiekunem młodzieży była p. Elżbieta Golis.
autor: Mirek  2011-12-02        Skomentuj 0

Światowy Dzień Walki z AIDS
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS w związku z tym w naszej szkole  Szkolne Koło LOP oraz PCK przygotowały prezentacje multimedialną, z której dowiedzieliśmy się, że wirus może dostać się do organizmu nie tylko podczas stosunku płciowego. Możliwe jest także zakażenie przez transfuzję krwi, przeszczepów, zabiegów chirurgicznych i przyjmowanie preparatów krwiopochodnych. Bardzo duże ryzyko stanowi używanie wspólnych żyletek, igieł i strzykawek.

Epidemiolodzy przypominają, że "wiedza ratuje życie". Wykrycie zakażenia wirusem HIV pozwala na wdrożenie– także u osób dorosłych – leczenia, które może opóźnić rozwój AIDS. Choroba wciąż, niestety, jest uznawana za śmiertelną. Jak się przed nią ustrzec? Specjaliści cały czas przestrzegają przed ryzykownymi zachowaniami – przypadkowymi kontaktami seksualnymi, używaniem narkotyków, zwłaszcza drogą dożylną, korzystaniem z zabiegów kosmetycznych (np. przekłuwania uszu), czy robieniem tatuażu w podejrzanych, nieprzystosowanych do tego miejscach.

Osoby, które ryzykowne zachowania, mogące zakończyć się zakażeniem wirusem HIV, mają już na swoim koncie, mogą zgłaszać się do punktów konsultacyjnych HIV/AIDS, gdzie bezpłatnie i anonimowo można porozmawiać z lekarzem i zrobić sobie test wykrywający obecność wirusa. Takie punkty znajdują się na terenie całego kraju.
autor: redakcja  2011-12-01        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl