sobota, 16 stycznia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3475990
Dzisiaj: 699
IP: 3.238.70.175

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 9

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Olimpiada Przedsiębiorczości
W dniu 1 grudnia 2011r. przeprowadzone zostały szkolne eliminacje VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. W olimpiadzie wzięło udział 42 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskały uczennice: Ewa Śledziewska  kl. IV TZ - technik technologii żywności,  Aneta Waśkiewicz kl. III TZ - organizator usług gastronomicznych, Iwona Łuczyńska  kl. IV TZ - technik technologii żywności oraz Renata Kotlińska  kl. III TZ - organizator usług gastronomicznych.Opiekunem młodzieży była p. Elżbieta Golis.
autor: Mirek  2011-12-02        Skomentuj 0

Światowy Dzień Walki z AIDS
1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS w związku z tym w naszej szkole  Szkolne Koło LOP oraz PCK przygotowały prezentacje multimedialną, z której dowiedzieliśmy się, że wirus może dostać się do organizmu nie tylko podczas stosunku płciowego. Możliwe jest także zakażenie przez transfuzję krwi, przeszczepów, zabiegów chirurgicznych i przyjmowanie preparatów krwiopochodnych. Bardzo duże ryzyko stanowi używanie wspólnych żyletek, igieł i strzykawek.

Epidemiolodzy przypominają, że "wiedza ratuje życie". Wykrycie zakażenia wirusem HIV pozwala na wdrożenie– także u osób dorosłych – leczenia, które może opóźnić rozwój AIDS. Choroba wciąż, niestety, jest uznawana za śmiertelną. Jak się przed nią ustrzec? Specjaliści cały czas przestrzegają przed ryzykownymi zachowaniami – przypadkowymi kontaktami seksualnymi, używaniem narkotyków, zwłaszcza drogą dożylną, korzystaniem z zabiegów kosmetycznych (np. przekłuwania uszu), czy robieniem tatuażu w podejrzanych, nieprzystosowanych do tego miejscach.

Osoby, które ryzykowne zachowania, mogące zakończyć się zakażeniem wirusem HIV, mają już na swoim koncie, mogą zgłaszać się do punktów konsultacyjnych HIV/AIDS, gdzie bezpłatnie i anonimowo można porozmawiać z lekarzem i zrobić sobie test wykrywający obecność wirusa. Takie punkty znajdują się na terenie całego kraju.
autor: redakcja  2011-12-01        Skomentuj 0

SPOTKANIE W POWIATOWYM URZęDZIE PRACY
W dniach 25.11.2011r. i 28.11.2011r. uczniowie klas IV TZ I II ZSZ  uczestniczyli w spotkaniu z doradcami zawodowymi dotyczącym planowania kariery zawodowej ,, Kierunek- Rozwój”  w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kutnie.

Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów klas maturalnych  z zasadami panującymi na rynku prac wypełnialiśmy wiele ankiet, które ułatwiły nam dokonać wyboru  przyszłego zawodu. Dokonaliśmy samooceny, swoich mocnych i słabych cech charakteru. Zostaliśmy zapoznani z ofertami pracy

w poszczególnych miastach. Dowiedzieliśmy się także, w którym mieście są najwyższe koszty utrzymania. Osoby prowadzące spotkanie przekazały nam wiele cennych wskazówek, jak dokonać właściwego wyboru zawodu zgodnego  nie tylko  naszymi zainteresowaniami ale także  z zapotrzebowaniem na rynku pracy.
autor: redakcja  2011-12-01        Skomentuj 0

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - cz. II

28 listopada 2011r. odbyło sie w naszej szkole spotkanie uczniów z przedstawicielem stowarzyszenia Diabetyków - Koło Miejskie w Kutnie.

Spotkanie poprowadzia p. Lilianna Kisielewska w związku z przypadającym 14 listopada Światowym Dniem Walki z Cukrzycą. Podczas tego spotkania omówione były kwestie związane z rodzajem cukrzycy i sposobami leczenia oraz najczęściej spotykanymi objawami tej choroby.

Pod koniec prelekcji zainteresowani uczniowie mogli zmierzyć sobie poziom cukru we krwi.

autor: Lewandowski  2011-11-28        Skomentuj 0

Wielka Lekcja Geografii
W dniu 18.11.2011r. 85 szkół z całego kraju wzięło udział w corocznym seminarium pod nazwą Wielka Lekcja Geografii, organizowany przez Uniwersytet Łódzki. Temat wykładów ,,Geograficzne wyspy- polifonia znaczeń" , zgromadził grupę specjalistów od meteorologii po podróżniku. Młodzież miała możliwość zapoznania się z warunkami przyrodniczymi jak i warunkami życia takich krajów jak Honkong, Tajwan, Indonezja. Tradycją Wielkiej Lekcji Geografii jest test sprawdzający wiedzę geograficzną. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów z klasy IV TZ - technik hotelarstwa. Wszechstronną wiedzą wykazał się Marcel Mortka zajmując szóste miejsce w rywalizacji indywidualnej. Do konkursu przygotowała uczniów p. Beata Michałkiewicz, nauczyciel geografii i hotelarstwa
autor: Lewandowski  2011-11-21        Skomentuj 0

LOP
Corocznie SK LOP pod kierunkiem p. J. Zielińskiej organizuje szkolną zbiórkę makulatury na rzecz schroniska dla zwierząt „Przyjaciel”. Październik- miesiącem ochrony praw zwierząt. W bieżącym roku zebrano 420 kg makulatury. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży surowców wtórnych (105 zł) kupiliśmy 16 kg karmy dla szczeniąt, którą przekazaliśmy schronisku „Przyjaciel”.
autor: Adam  2011-11-18        Skomentuj 0

Debata na temat wypadkÓw drogowych
W dniu 17 listopada 2011r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie wzięli udział w debacie „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, którą przygotował i prowadził Mirosław Ziębiński. Genezą akcji jest tragiczna sytuacja na polskich drogach i wciąż niewystarczający stopień wiedzy i świadomości problemu u młodych ludzi. Każdorazowo program przebiega pod innym hasłem przewodnim, w tym roku jest to: bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa. Całość zorganizowana jest w związku ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada na dzień 20 listopada. Niezmiennie podstawową formą realizacji tego typu akcji w szkołach są jednak dyskusje i debaty młodszych uczestników ruchu drogowego. To ten element, który odróżnia tę akcję od wielu innych działań z młodzieżą. Młodzież dzieli się w sposób spontaniczny swoimi doświadczeniami, wymieniają poglądy, formułują wnioski, nierzadko bardzo dojrzałe i odpowiedzialne. Głęboko wierzymy, że tego typu zajęcia zwiększą świadomość młodych użytkowników dróg z zakresu bezpieczeństwa i pomogą dostrzec liczne problemy z nim związane.Akcja ma patronaty honorowe: Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady BRD, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Parlamentarnego Zespołu ds. BRD.
Akcję popiera Europejska Federacja Ofiar Wypadków Drogowych.

Galeria
autor: Mirek  2011-11-17        Skomentuj 0

Wypadki na drogach - porozmawiajmy
W czwartek 17 listopada 2011 r. odbędzie się w naszej szkole debata na temat: Wypadki na drogach - porozmawiajmy. Tegoroczna już IV edycja skupia się na jednym etapie, związanym ze Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych, który przypada 20 listopada 2011 r. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest - bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa.
Przyjacielem i maskotką w tegorocznej edycji jest sympatyczny reniferek - NORDI.
autor: Mirek  2011-11-15        Skomentuj 0

Nowi Barmani
W dniach 11-13 listopada 2011r. pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie uczestniczyli w kursie barmańskim I stopnia. Kurs prowadził master bartender Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii  Barmanów. To jedyna szkoła w regionie rekomendowana przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów. Kurs obejmował kształcenie teoretyczne i praktyczne. Uczniowie pod czujnym okiem prowadzącego dobierali szkło, składniki do poszczególnych  drinków, dobierali i wykonywali odpowiednią do napoju  dekorację,  sporządzali i prezentowali short i long drinki. W ostatnim czasie, dzięki współpracy  z PAB nasza młodzież miała możliwość obserwacji zmagań konkursowych odbywających się w ramach Mistrzostw Świata Barmanów, które odbywały się w warszawskim hotelu Hilton.
Galeria
więcej...
autor: Mirek  2011-11-14        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl