środa, 22 stycznia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2931830
Dzisiaj: 1251
IP: 3.229.142.175

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Dzień Flagi
Dzień  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Narodowe 3 Maja

Z okazji Dnia  Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego 3 Maja w dniu 28 kwietnia 2011 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość.
Program artystyczny upamiętniający 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz informacje o polskich symbolach narodowych przygotowali uczniowie kl. III TZ kucharz pod kierunkiem pani profesor  J. Zielińskiej i uczniowie kl. I TZ technik hotelarstwa pod kierunkiem  pana profesora  M. Szczepańskiego. Ta krótka lekcja historii była nauką patriotyzmu i poszanowania wartości narodowych.
autor: Adam  2011-05-09        Skomentuj 0

Apel szkolny
Apel szkolny w dn. 20 kwietnia 2011 r.
W pierwszej części apelu uczniowie obejrzeli dwie prezentacje multimedialne. Prezentację multimedialną z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi  przygotowali członkowie Szkolnego Koła LOP z klasy II i III TZ kucharz pod kierunkiem pani   profesor J. Zielińskiej. Prezentację multimedialną „Kraje Unii Europejskiej – Republika Węgier” przygotowały uczennice klasy I TZ technik hotelarstwa pod kierunkiem pani profesor M. Kadłubowskiej w ramach działalności Szkolnego Klubu Europejskiego. W drugiej części apelu pani wicedyrektor  Małgorzata Gładysiak przedstawiła wyniki konkursów przedmiotowych, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły w II semestrze, bieżące komunikaty i wydarzenia z życia szkoły. Na zakończenie apelu pani wicedyrektor życzyła wszystkim uczniom spokojnych, radosnych Świąt Wielkanocnych oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie przerwy świątecznej.
autor: Adam  2011-05-09        Skomentuj 0

Matura ruszyła
„Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą, że mogą".
Wszystkiego najlepszego, połamania piór, optymizmu i dużo wiary we własne siły. Ogromu szczęścia i trafienia w wymarzone tematy. Życzymy tego wszystkim maturzystom.
autor: Mirek  2011-05-04        Skomentuj 0

Pożegnanie klas maturalnych
W piątek  29 kwietnia  2011 r. pożegnaliśmy absolwentów klas IV - tych Technikum Zawodowego. W atmosferę uroczystości wprowadziła nas pięknie udekorowana sala gimnastyczna – walizki z napisami sygnalizującymi różne drogi, jakie mogą wybrać młodzi ludzie [nauka, praca, studia,...], wyeksponowany napis „Wędrówką jedną życie jest człowieka”, wokół pachniało wiosną, a salę wypełniali odświętnie ubrani maturzyści, ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.
autor: Mirek  2011-05-03        Skomentuj 0

Spotkanie w BM w Kutnie
Spotkanie w Bibliotece Miejskiej w Kutnie
13 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły należący do Kola LOP wraz z opiekunem p. prof. J. Zielińską oraz p. prof. D. Wojculewicz uczestniczyli w kolejnym spotkaniu, z p. Andrzejem Latosem które odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Kutnie. Tematem prelekcji była ochrona krajobrazu przyrodniczego w powiecie kutnowskim. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali wielu ciekawych opinii i informacji przekazanych przez prowadzącego.
autor: Adam  2011-05-09        Skomentuj 0

E-matura
W dniu dzisiejszym, tj. 28 kwietnia 2011 r. w naszej szkole przeprowadzono maturę z matematyki w wersji elektronicznej, w której brało udział 60 uczniów klas trzecich. "E-matura" jest próbą doprowadzenia do stanu, w którym każdy absolwent szkoły średniej będzie potrafił posługiwać się komputerem oraz czerpał korzyści z posługiwania się Internetem. Jest to szansa na zwiększenie wykorzystania technik informatycznych w nauczaniu innych przedmiotów i zapewnienie każdemu niepełnosprawnemu technicznych możliwości zdobywania wiedzy na odległość.
autor: Mirek  2011-04-28        Skomentuj 0

Spotkania z gimnazjalistami
Spotkania z gimnazjalistami

W dniach od 22 marca do 20 kwietnia 2011 r. uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli promowali kierunki kształcenia w ZSZ Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego
w Kutnie. Pomagaliśmy gimnazjalistom dokonać wyboru dalszej ścieżki kształcenia, może właśnie w naszej szkole.
Grupa uczniów i nauczycieli odwiedziła  Gimnazjum Nr 1, 2 i 3 w Kutnie, a także Gimnazja w Byszewie, Wierzbiu, Krzyżanowie, Łaniętach, Bedlnie, Krośniewicach, Oporowie, Ostrowach. Trzecioklasiści z Gimnazjum w Witoni  w dn. 15 kwietnia 2011 r. gościli w naszym zespole na pokazie sztuki kelnerskiej i wówczas szczegółowo zapoznani zostali z kierunkami kształcenia.
W czasie spotkań gimnazjaliści mieli możliwość zdobycia wielu informacji o kształceniu w proponowanych zawodach oraz o codziennym życiu szkoły.  
Szczególne podziękowania dla Patryka Jacińskiego z kl. IV TZ hot. i Łukasza Ciesielskiego z kl. III TZ kucharz, którzy wspólnie z nauczycielami: p. B. Michalkiewicz, p. M. Dębowską, p. A. Szymczak, p. K. Karasińską – Pirowską, p. A. Flisiukiem, p. M. Ziębińskim p. B. Kisielewskim nie ustawali w trudach promowania szkoły!
autor: Adam  2011-04-28        Skomentuj 0

E-matura
Dnia 28 kwietnia 2011 r. wybrani uczniowie klas trzecich będą brali udział w projekcie elektronicznej matury z matematyki. System informatyczny stworzony przez pracowników Politechniki Łódzkiej umożliwia zdalne egzaminowanie z wykorzystaniem Internetu poprzez pytania zamknięte, jak i pytania otwarte. Na platformie można umieszczać elementy multimedialne tj.: animacje, audio, wideo, wykresy, będące bardziej atrakcyjne dla odbiorców, zachęcające ich do sprawdzenia lub uzupełnienia wiedzy.
Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii informatycznych projekt umożliwia nauczycielom organizowanie innowacyjnych form nauczania.
Nowatorski projekt dotyczyć będzie zmian zarówno w metodach nauczania, jak i uczenia się, poprzez możliwość sprawdzania poziomu wiedzy zdobytej przez uczniów za pośrednictwem platformy informatycznej i zgromadzonego tam materiału. Już teraz możecie testować zadania w zakładce Jada Próbna, tutaj link do strony http://ematura.com/
autor: Mirek  2011-04-22        Skomentuj 0

Wiedza o Bankowości
W kwietniu 2011 roku odbył się w szkole I Test Praktycznej Wiedzy o Bankowości, przeprowadzony przy współpracy Banku PeKaO SA I Oddział w Kutnie. 20 uczniów z klasy III TZ technik hotelarstwa odpowiadało na pytania wielokrotnego wyboru z obszaru bankowości, finansów i ekonomii. W teście wizięły udział szkoły ponadgimnazjalne  powiatów Kutnowskiego i Łęczyckiego.Wyniki będą znane do 30 kwietnia 2011 roku. Opiekunem młodzieży była p.  E. Golis
autor: Mirek  2011-04-18        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl