sobota, 5 grudnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3418668
Dzisiaj: 959
IP: 75.101.243.64

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 2

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka przedmiotowa
W dniu 22 października 2012 r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Łodzi, której celem było zwiedzanie hoteli: Grand, Ibis oraz Stacja Nowa Gdynia w Zgierzu. W wycieczce tej wzięli udział uczniowie klasy III i IV Technikum Zawodowego- technik hotelarstwa pod opieką p. Elżbiety Golis, p. Beaty Michałkiewicz, oraz p. Aleksandry Szymczak.

Galeria
autor: Adam  2012-11-13        Skomentuj 0

Wycieczka do Poznania

23.10.2012 r. odbyła się wycieczka do Poznania. Zwiedzaliśmy Zakład Przetwórrstwa Cukierniczego "Goplana" oraz Instytut Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Opiekunami byli p. prof. Andrzejewska, P. prof. Mariola Dębowska i p. prof. Anna Sujecka.

Galeria

autor: Mirek  2012-11-13        Skomentuj 0

Święto Niepodległości

Dnia 9. listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program artystyczny z okazji 94. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowali i zaprezentowali uczniowie kl. III TZ - technik technologii żywności pod kierunkiem p. Roberta Kaźmierczaka. Scenografie przygotowała kl. II ZSZ kmg. pod kierownictwem p. Kariny Karasińskiej - Pirowskiej. To była prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.

Uczniowie otrzymali informacje dotyczące również miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Następnie przedstawiciele poszczególnych sekcji odczytali plan pracy w roku szkolnym 2012/2013. Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak poruszyła zagadnienia związane z bezpieczeństwem uczniów i przestrzegania Statutu szkoły. Na koniec zapoznano uczniów z komunikatami na temat działań profilaktycznych, konkursów oraz bieżących wydarzeń kulturalnych.

autor: Lewandowski  2012-11-12        Skomentuj 0

ZDOBYWAMY NOWE KWALIFIKACJE
W dniach 8-10 listopada 2012 roku w naszej  szkole odbył się  kurs  barmański I- go  stopnia. Prowadzącym zajęcia był Master Bartender pan Dariusz Kosiorek, członek Zarządu Głównego oraz wykładowca Stowarzyszenia Polskich Barmanów, właściciel Poznańskiej Akademii Barmanów.
więcej...
autor: Mirek  2012-11-11        Skomentuj 0

Wycieczka do skansenu w KłÓbce
W dniu dzisiejszym, tj. 25 października 2012 r. odbyła się wycieczka integracyjna klas I TZ - hot. I TZ - żug i I ZSZ do Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego, gdzie można było zobaczyć jak wyglądała dawna, przeważnie drewniana zabudowa wsi, tradycyjne przedmioty i narzędzia związane z życiem i pracą mieszkańców naszego regionu od końca XIX wieku do lat 30. XX wieku. Po zwiedzeniu zabytkowej wsi mieliśmy zorganizowane ognisko, gdzie można było upiec kiełbaski i się ogrzać.
Opiekę sprawowali: p. prof. Monika Ziębińska, p. prof. Agnieszka Mularczyk, p. prof. Elżbieta Olejniczak i p. prof. Mirosław Ziębiński
Galeria
autor: Mirek  2012-10-25        Skomentuj 0

Otrzęsiny klas I 2012/2013

W dniu 11.10.2012r. odbyły się otrzęsiny klas I, które przygotowała klasa II TZ - technik hotelarstwa pod opieką wychowawcy p. B. Michalkiewicz. Uczniowie klas I wzmagali się w następujących konkurencjach:

1. Spacer farmera, który polegał na szybkim zbieraniu ziemniaków.

2. Ubijanie piany z jajek.

3. Rozpoznaniu owocu, z którego zrobiony jest sok.

4. Odpowiadania na pytania związane z naszą szkołą.

Otrzęsiny klas pierwszych wygrała klasa I TZ – technik hotelarstwa

II miejsce kl. I – TZ technik żywienia i usług gastronomicznych

III miejsce kl. I – ZSZ kucharz małej gastronomii

IV miejsce kl. I – TZ technik kelner

Na koniec uroczystości uczniowie klas I uczestniczyli również w składaniu przysięgi „wzorowego ucznia”.

 GALERIA 

autor: Lewandowski  2012-10-18        Skomentuj 2

Dzień Edukacji Narodowej
W dniu 12.10.2012r. obchodzimy uroczystość Dnia Edukacji Narodowej. W tym roku akademia rozpoczęła się po zakończonych zajęciach lekcyjnych, o godzinie 14:30.Jak zawsze na początku uroczystości wprowadzono poczet sztandarowy szkoły, następnie głos zabrała p. Dyrektor Urszula Macioszczyk i przypomniała rangę tego święta. Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych na akademię gości, podziękowała za owocną pracę i osiągnięcia pracownikom szkoły, oraz wręczyła nagrody. Nagrody za osiągnięcia w nauce i wysoką frekwencję otrzymali uczniowie klas:
  • 3 miejsce - kl. III TZ - technik hotelarstwa
  • 2 miejsce - kl. IV TZ - technik żywienia i gospodarstwa domowego
  • 1 miejsce - kl. IV TZ- technik hotelarstwa
więcej...
autor: Lewandowski  2012-10-15        Skomentuj 0

Światowy Dzień Onkologii
W związku ze światowym Dniem Onkologii w dniu 4 października 2012r odbyło się spotkanie młodzieży z pielęgniarką szkolna panią Iwoną Kwiatkowską na temat profilaktyki chorób nowotworowych.   GALERIA
autor: Lewandowski  2012-10-05        Skomentuj 0

Wiedza wygrywa z HIV
„ Wiedza wygrywa z HIV ”
   To tytuł Wojewódzkiej Dwuetapowej Kampanii Edukacyjno-Informacyjnej, do której z wielkim zaangażowaniem włączyła się 16- osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie.   W dniu 2 października nasi uczniowie uczestniczyli w szkoleniu liderów edukacji rówieśniczej promującym zdrowy styl życia, wolny od uzależnień oraz ryzykownych sytuacji skutkujących zakażeniem HIV. Tematyka spotkania wzbudziła duże zainteresowanie ze strony młodzieży. Wyemitowano ciekawe filmy edukacyjne,„żyć z HIV”, „Wiedzieć”.  Na koniec uczestnicy pozytywnie rozwiązali test wiedzy i otrzymali certyfikaty Akademii Liderów HIV/AIDS. Szkolenie prowadził zespół 2 edukatorów, posiadających certyfikaty KC ds. AIDS.   Od tej chwili 16 naszych liderów, wykorzystując zdobytą wiedzę, rozpocznie edukację rówieśniczą w swoim środowisku, kreując racjonalne zachowania, których założeniem jest unikanie sytuacji ryzykownych skutkujących zarażeniem HIV. Przeszkoleni liderzy HIV/AIDS aktywnie włączą się w II etap kampanii, której celem jest promowanie wykonywania testów w kierunku HIV. Koordynatorem działań na terenie szkoły jest Pani Katarzyna Goszczyńska – nauczyciel biologii.    Uroczyste zakończenie kampanii odbędzie się 30 listopada 2012 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi podczas finału II Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy „Młodzież o HIV/AIDS” i będzie jednym z elementów Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS. Na uroczystości zostaną zaproszeni uczniowie biorący udział w szkoleniach wraz z opiekunami.
GALERIA
autor: Adam  2012-10-03        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl