piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605396
Dzisiaj: 991
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Apel poświęcony majowym uroczystościom
Dnia 30 kwietnia 2013r. odbył się apel dla uczniÓw naszej szkoły. Na wstępie głos zabrała pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak i podkreśliła rangę Święta Narodowego 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz symboli narodowych. Następnie młodzież kl. II TZ- kelner pod opieką pani Marioli Dębowskiej zaprezentowała program artystyczny, poświęcony tym doniosłym dla PolakÓw wydarzeniom. Na koniec, pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przeprowadziła pogadankę z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w maju.
autor: SD  2013-04-30        Skomentuj 0

Zdrowe Bicie Serca

W dniu 22-26 kwietnia zgodnie z hasłem roku 2013 "Zdrowe Bicie Serca" w ZSZ nr 2 im. dr. A. Troczewskiego odbyła się akcja "Tydzień dla Serca"

  • młodzież przygotowała cykl gazetek promujących zdrowy styl życia
  • przyczepiono czerwone serca zachęcające do rzeucenia palenia (za jeden nie wypalony papieros czerwone serce)
  • mierzono ciśnienie krwi oraz obliczno wskaźnik BMI
  • rozdawano ulotki promujące zdrowy styl życia

Podsumowaniem akcji był happening podczas którego młodzież pisała na kartkach co zrobiła dla swojego serca w czasie minionego tygodnia

Galeria

autor: Paula  2013-04-30        Skomentuj 0

Zakończenie nauki klas maturalnych

W dniu 26 kwietnia 2013r. odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia nauki klas maturalnych.

Głos zabierali kolejno: przedstawiciele SU oraz Pani dyrektor Urszula Macioszczyk, kierując do naszych maturzystów słowa pożegnania oraz otuchy tuż przed rozpoczynającymi się egzaminami maturalnymi. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III TZ- technik organizacji usług gastronomicznych, pod kierunkiem pani Moniki Gasik.

Nie zabrakło chwil wzruszeń i łez, kiedy Pani dyrektor Urszula Macioszczyk dziękowała rodzicom maturzystów za czteroletnią współpracę. Następnie głos zabrał przewodniczący RR, pan Jarosław Dzięgielewski.

Pani dyrektor, wraz z wychowawcami klas maturalnych, wręczała nagrody, dyplomy oraz świadectwa z wyróżnieniem naszym najlepszym maturzystom. Ostatnim punktem programu było rozdanie "Antośków".


GALERIA
autor: SD  2013-04-29        Skomentuj 0

Koncert muzyczny
24.04.2013.r uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie muzycznym w wykonaniu łÓdzkiego zespołu muzycznego "Wirtuoz". Muzycy zaprezentowali nam na wstępie krÓtką historię swojego miasta. Nawiązali do wielokulturowej tradycji Łodzi a co się z tym wiąże, popularnych utworÓw muzycznych. Zaprezentowali utwory ludowe pochodzenia żydowskiego, niemieckiego i polskiego. Następnie opowiedzieli o budowie i pochodzeniu znanych instrumentÓw gitarowych, dętych i perkusyjnych. Największe zainteresowanie wzbudziły rytmy muzyki młodzieżowej. Uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności muzyczne, występując w charakterze muzykÓw sekcji rytmicznej. SzczegÓlne uznanie publiczności zdobyli tegoroczni maturzyści: Dawid Dzięgielewski i Piotr Majtczak. Koncert zakończył się w rytmie muzyki labamby.
autor: SD  2013-04-24        Skomentuj 0

Wycieczka szkolna do Torunia
W dn. 19.04.2013.r uczniowie kl. II TZ- technik technologii żywności oraz kl. III TZ- kelner/kucharz, pod opieką nauczycieli: pani Doroty Wojculewicz, pani Marioli Dębowskiej i pani Aleksandry Tondyry- Plewy, uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Torunia. Wyjechaliśmy z Kutna o godz. 8:00, a w Toruniu byliśmy ok. godz. 10:40. O 11:00 rozpoczęliśmy zwiedzanie Muzeum Okręgowego, Domu EskenÓw, gdzie obejrzeliśmy film o historii Torunia w wersji 3D. Następnie zwiedzaliśmy ekspozycje poświęconą historii miasta. O godz. 12:00 wyszliśmy z muzeum. Od godz. 12:00 do 13:00 zwiedzaliśmy kompleks uniwersytecki i pobliskie miasteczko akademickie. Zwiedzanie Starego Miasta zajęło nam godzinę, gdyż o godz. 15:15 rozpoczął się seans w Planetarium ktÓry zakończył się o godz. 16:00. Komentarze i refleksje na temat ciał niebieskich trwały znacznie dłużej. Warto dodać, że przez cały pobyt w Toruniu towarzyszyło nam słońce i dobry humor. Do Kutna wrÓciliśmy około godz. 18:30.
autor: SD  2013-04-23        Skomentuj 0

Spotkanie z Prokuratorem Rejonowym

W dniu 11 kwietnia 2013r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas III i II z przedstawicielem Prokuratury Rejonowej. Tematem spotkania była: „Odpowiedzialność prawna za popełnione czyny”. Podczas spotkania poruszane były zagadnienia dotyczące:

a) niebezpieczeństw związanych z przestępstwami internetowymi,

b) zagrożeń pojawiających się podczas imprez młodzieżowych np. dyskotek,

c) procedur postępowania karnego.

autor: SD  2013-04-15        Skomentuj 0

Światowy Dzień Zdrowia
Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Nasza szkoła rÓwnież dołączyła się do obchodÓw tej rocznicy, a naszym celem było zwrÓcenie szczegÓlnej uwagi na wybrane problemy,związane ze zdrowiem publicznym, np. nadciśnieniem tętniczym. Uczniowie Zespołu SzkÓł Zawodowych nr 2 w Kutnie, aby podnieść poziom wiedzy związanej z dbaniem o zdrowie przygotowali i wyświetlili prezentację multimedialną.
autor: Paula  2013-04-10        Skomentuj 0

"Powstanie Styczniowe"

W dniach 15 marca – 22 marca 2013 roku mogliśmy obejrzeć w naszej szkole wystawę historyczna pt. „Powstanie Styczniowe w Kutnowskiem” wypożyczoną z Muzeum Regionalnego w Kutnie.

 Obecność wystawy stała się okazją do odbycia lekcji muzealnych poprowadzonych przez panią Sylwie Stasiak pracownika Muzeum Regionalnego w Kutnie, w których uczestniczyli uczniowie klas ITZ- technik hotelarstwa, IITZ- technik organizacji usług gastronomicznych, IIITZ- technik hotelarstwa, IIITZ- kelner.

Młodzież miała okazje poznać regionalny wymiar wydarzeń z historii naszego narodu.

autor: Lewandowski  2013-03-27        Skomentuj 0

Pielgrzymka MaturzystÓw na Jasną GÓrę

W dn. 23.03.2013.r grupa Maturzystów z naszej szkoły, udała się pod opieką wychowawców: pani Elżbiety Oleczjniczak, pani Elżbiety Golis, pani Barbary Rosiak, pani Aleksandry Szymczak oraz organizatora pielgrzymki, pani Aleksandry Tondyry- Plewy, na coroczne spotkanie Maturzystów naszej diecezji w Częstochowie.

Wyjechaliśmy spod szkoły o godzinie 6:30.

Do Częstochowy dojechaliśmy ok. godziny 10:00, o 10:45 odbyła się, w sali Ojca Kordeckiego, konferencja przeznaczona dla tegorocznych Maturzystów.

O 12:00 rozpoczęła się, w kaplicy Matki Boskiej, Masza Święta, a o 15:00 wzięliśmy udział w uroczystym zawierzeniu Maturzystów Matce Boskiej.

Na zakończenie otrzymaliśmy błogosławieństwo księdza biskupa ordynariusza, Andrzeja Dziuby.

Odnowieni duchowo, w radosnej atmosferze, wróciliśmy do Kutna o godzinie 19:00.
autor: SD  2013-03-25        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl