piątek, 26 lutego 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3535026
Dzisiaj: 705
IP: 3.237.178.91

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Powiatowy Rzecznik KonsumentÓw
W dniu 13 czerwca 2013 r. po raz kolejny odwiedziła naszą szkołę Powiatowy Rzecznik Konsumentów Pani Aleksandra Bielecka. Uczniowie klas III TZ- kucharz oraz II TZ- kelner i II TZ technik organizacji usług gastronomicznych zapoznali się z prawami konsumenta i   zasadami  składnia reklamacji. Dowiedzieli się też, gdzie można szukać pomocy, jeśli  sprzedawca nie chce przyjąć zgłoszenia reklamacyjnego lub zgłoszenia.
Znaj swoje prawa :
•    MOŻESZ ZŁOŻYć REKLAMACJę NAWET JEŚLI NA TOWAR, KTÓRY KUPIŁEŚ NIE UDZIELONO GWARANCJI ! NIE ZAPOMNIJ O ZACHOWANIU DOWODU SPRZEDAŻY! REKLAMACJę ZAWSZE SKŁADAJ NA PIŚMIE!
•    Jeśli do towaru nie załączono gwarancji reklamację składamy na podstawie  ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176 z 2002 r.) – niezgodność towaru z umową
•    Za niezgodność towaru odpowiada tylko sprzedawca i nie może on odesłać kupującego do producenta, czy dystrybutora . Zgodnie z przepisami , sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli  towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, czyli nie posiada właściwości w niej określonych lub nie nadaje się do celu, do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany czyli np. zepsuł się.
 •    Czego może domagać się klient: - w pierwszej kolejności nieodpłatnej naprawy lub wymiany towaru na nowy - w drugiej kolejności obniżenia ceny lub odstąpienia  od umowy 
•    Sprzedawca odpowiada z tytułu niezgodności 2 lata od chwili zakupu towaru 
•    Takie same prawa obowiązują przy sprzedaży na odległość np. przez internet czy  z katalogów, jednak dodatkowo można zwrócić  towar ( nawet dobry) bez podania przyczyny w ciągu 10 dni 
•    Żywność można reklamować w ciągu 3 dni od daty zakupu, a w przypadku towarów paczkowanych w ciągu 3 dni od daty otwarcia opakowania 
•    W razie problemów można skorzystać pomocy  z Powiatowego  Rzecznika Konsumentów:  Podać adres i telefon rzecznika tel: 24 355 47 56 
•    Więcej informacji na www.uokik.gov.pl
Źródło: Ustawa z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz. U .Nr 141, poz. 1176 z 2002 r.)
autor: Mirek  2013-06-15        Skomentuj 0

"Dzień lasÓw i zadrzewień"łżżźć
W dniu 07.06.2013r Liga Ochrony Przyrody przygotowała prezentację multimedialną w ramach dnia "Lasów i zadrzewień".
autor: Paula  2013-06-07        Skomentuj 0

Światowy Dzień Krwiodawstwa
W dniu 28.05.2013r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie odbył się Światowy Dzień Krwiodawstwa , w którym wzięło udział 34 uczniów naszej szkoły. Wszystkim za oddaną krew - Dziękujemy !
autor: Paula  2013-06-07        Skomentuj 0

SPOTKANIE Z PROKURATOREM
3.06.2013r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniÓw wyznaczonych klas z przedstawicielem Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Tematem spotkania była "Odpowiedzialność prawna za popełnione czyny". Pan prokurator uświadomił młodzieży, jakie konsekwencje grożą tym, ktÓrzy wchodzą w konflikt z prawem na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest niewłaściwe korzystanie z sieci internetowej. Inną korzystanie z środkÓw uzależniających lub udział w rozbojach. Po wykładzie młodzież zadawała pytania.
autor: SD  2013-06-05        Skomentuj 0

Akademia z okazji patrona szkoły

W dn. 29.05.2013r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona osobie patrona naszej szkoły, dr. Antoniego Troczewskiego.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy I TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką wychowawczyni, p. Moniki Ziębińskiej oraz uczniowie kl. TZ- technik hotelarstwa pod opieką wychowawcy, p. Mirosława Ziębińskiego.

Kolejny raz mogliśmy przypomnieć sobie postać i zasługi wybitnego społecznika, filantropa, lekarza dr. A. Troczewskiego. W postać doktora wcielił się uczeń kl I TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych Marcin Zamerski.

Uczniowie przygotowali również dwa materiały filmów, które pomogły nam jeszcze bardziej przybliżyć tego niezwykłego człowieka.

Był to film "Kutno doktora Antoniego Troczewskiego" oraz reportaż o doktorze Antonim Troczewskim.

Następnie głos zabrała Pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak i opowiedziała o przebiegu II Międzyszkolnego Konkursu ,,dr Antoni Troczewski-patron znany czy nieznany?'', w którym brali udział uczniowie z 10 szkół naszego powiatu.

Jak zawsze, podczas naszych uroczystości nie zabrakło pocztu sztandarowego oraz kwiatów i zniczy złożonych na grobie naszego dostojnego patrona.

Dokonali tego uczniowie z  kl. I TZ- technik hotelarstwa pod opieką p. R. Taglewskiego.

Galeria

autor: SD  2013-05-29        Skomentuj 0

Bankowość w Praktyce
28 maja 11 uczniów  naszej szkoły z klas II TZ- technik organizacji usług gastronomicznych, III TZ- kucharz, III T Z- technik technologii żywności wzięło udział w „II Teście z Wiedzy o Bankowości w Praktyce” organizowanym przez Bank Pekao SA I Oddział  w Kutnie. Uczestnicy konkursu odpowiadali na 20 pytań wielokrotnego wyboru z obszarów bankowości, finansów i ekonomii. Wyniki testu ogłoszone zostaną do 21.06.2013 r. 
autor: Adam  2013-05-28        Skomentuj 0

Rajd
W dniu 17 maja 2013r. uczennice Bogumiła Marciniak i Katarzyna Wiankowska  z klasy II  TZ – technik hotelarstwa pod opieką p. Aleksandry Szymczak wzięły udział w XX Młodzieżowym Rajdzie Pieszym Śladami Historii i Zabytków Kutna zorganizowanym przez  Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. W tym roku szlak rajdu prowadził śladami  " tradycji różanej" w Kutnie, jego zakończenie nastąpiło w Sali widowiskowej     Kutnowskiego Domu Kultury, gdzie uczestnicy rajdu obejrzeli film Agnieszki Arnold  " Róże Arona", wysłuchali wykładu p. Teresy Mosingiewicz – Dyrektora KDK o tradycji różanej w Kutnie.
Rajd zakończył się konkursem historycznym. Uczennica Bogumiła Marciniak zdobyła II     miejsce i nadrodę w postaci wycieczki ufundowanej przez Prezydenta Miasta Kutno do ogrodu różanego w Forst w Niemczech. Katarzyna Wiankowska otrzymała dyplom pamiątkowy. Serdecznie gratulujemy.

Galeria
autor: Adam  2013-05-20        Skomentuj 0

Konkurs

autor: Adam  2013-05-06        Skomentuj 0

Apel poświęcony majowym uroczystościom
Dnia 30 kwietnia 2013r. odbył się apel dla uczniÓw naszej szkoły. Na wstępie głos zabrała pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak i podkreśliła rangę Święta Narodowego 3 Maja, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz symboli narodowych. Następnie młodzież kl. II TZ- kelner pod opieką pani Marioli Dębowskiej zaprezentowała program artystyczny, poświęcony tym doniosłym dla PolakÓw wydarzeniom. Na koniec, pani Wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przeprowadziła pogadankę z młodzieżą na temat bezpieczeństwa w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych w maju.
autor: SD  2013-04-30        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl