sobota, 16 stycznia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3475925
Dzisiaj: 634
IP: 3.238.70.175

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

5 x dziennie warzywa i owoce
Dziś w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie odbyła się akcja prozdrowotna pod hasłem "5 x dziennie warzywa i owoce". W czasie trwania akcji propagującej zdrowe odżywianie, młodzież przekonywała swoich kolegów i koleżanki do zdrowego trybu życia.Uczniowie przygotowali nie tylko surówki i soki, których można było spróbować, ale również dużo informacji na temat warzyw i owoców. Podczas takich akcji uczniowie uświadamiają sobie, jak ważne są owoce i warzywa w codziennej diecie. Dostarczają wiele witamin i składników mineralnych oraz cennego w walce z otyłością błonnika pokarmowego. Są smaczne, zdrowe i niskokaloryczne. Warzywa, z których sporządzono surówki i soki, pochodziły z domowych, ekologicznych upraw nauczycieli i uczniów. Degustacja nie mogłaby się odbyć, gdyby nie rzeczowe wsparcie firmy Hurtowni Papierniczej Hurt-Pap S.J. Paweł Lewandowski, która podarowała jednorazowe opakowania i sztućce.
autor: Mirek  2013-10-25        Skomentuj 0

"AKADEMIA LIDERÓW ZDROWIA"

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego rozpoczęła się kolejna edycja projektu "AKADEMIA LIDERÓW ZDROWIA", której szkolnym koordynatorem jest, jak w ubiegłym roku, Pani Katarzyna Goszczyńska.

W dniu 16 października odbyło się kolejne szkolenie młodzieżowych liderów edukacji rówieśniczej, tym razem w zakresie profilaktyki uzależnienia od alkoholu.

Zajęcia dla 15 osobowej grupy uczniów klas: I,II,III Technikum Zawodowego prowadziły przedstawicielki Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Łodzi.

Nadrzędnym celem tych warsztatów jest wyposażenie młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające przewidzenie konsekwencji ryzykownych zachowań. Poprzez dyskusje,ćwiczenia czy wspólne inscenizacje uczestnicy zdobyli nową wiedzę, która na pewno pomoże im w osiągnięciu kontroli nad swoim życiem. Nasi liderzy mają teraz nie lada zadanie- popularyzować ją wśród swoich rówieśników,

W październiku i listopadzie wszyscy uczestnicy zajęć edukacyjnych z zakresu profilaktyki AIDS oraz uzależnienia od alkoholu, będą prezentować zdobytą wiedzę we wszystkich klasach, w ramach godziny z wychowawcą.

Galeria

autor: Paula  2013-10-23        Skomentuj 0

,,TORNADO"

 3 października uczniowie naszej szkoły rozpoczęli cykl szkoleń edukacyjnych na temat "Kompleksowej profilaktyki HIV AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową", w ramach programu "Tornado", opracowanego przez Stowarzyszenie  "Edukacja i Wychowanie" w Łodzi. Zgodnie z założeniami tego projektu, uczniowie odbywają 2-godzinne  zajęcia edukacyjne, przeprowadzone przez Panią Danutę Kucińską, w dniu 3.10 , 10.10, 17.10, 24.10. 2013 r.  Uczestniczą w nich klasy: III TZ - technik technologii żywności,  III TZ - technik hotelarstwa,  III TZ - technik organizacji usług gastronomicznych oraz II TZ- technik żywienia i usług gastronomicznych. Warsztaty mają przyczynić się do bezpiecznych zachowań młodzieży, mających na celu uniknięcie ryzyka zakażeń chorób przenoszonych drogą płciową .

Galeria

autor: Paula  2013-10-22        Skomentuj 0

Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego. Najpierw głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Gabriela Głowacka, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Następnie Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk podkreśliła rangę owej uroczystości, złożyła życzenia nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom. Chwilą szczególnie uroczystą był moment rozdania nagród wyróżnionym nauczycielom.

Część artystyczną przygotowali uczniowie kl. III TZ- technik hotelarstwa pod opieką wychowawczyni, Pani Beaty Michałkiewicz, przy pomocy Pani Wicedyrektor Anny Rutkowskiej- Rubachy. Program artystyczny spotkał się z wyraźnym uznaniem, czego wyrazem był gromkie brawa. Na koniec Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk odczytała życzenia, które napłynęły do szkoły od różnych organów i instytucji.

GALERIA

autor: SD  2013-10-17        Skomentuj 0

Plan lekcji - zmiany
UWAGA
W związku ze zmianami w tygodniowym rozkładzie zajęć, do pobrania jest uaktualniony PLAN LEKCJI w formacie pdf.
Zmiany obowiązują od 21.10.2013 r.
autor: Bartek  2013-10-17        Skomentuj 0

Apel
W dniu 11.10.2013 roku odbył się w naszej szkole apel, podczas którego poruszane były następujące zagodnienia:
1. Przedstawienie planu pracy samorządu Uczniowskiego przez przewodniczącą Gabrielę Głowacką.
Przedstawiciele poszczególnych kół i organizacji szkolnych prezentowali program pracy w roku szkolnym 2013/14
2. Sprawy porządkowe przedstawione przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Gładysiak. Dotyczyły one zasad bezpieczeństwa uczniów oraz przestrzegania Statutu szkoły.
3. Komunikaty dotyczyły przewidzianych działań profilaktycznych, konkursów i wydarzeń kultularnych.
autor: SD  2013-10-11        Skomentuj 0

Akademia LiderÓw Zdrowia - Wiedza Wygrywa z HIV

W dniu 27.09.2013 r. odbyło się  szkolenie liderów edukacji rówieśniczej promujących zdrowy styl życia. Szkolenie Przeprowadzili pracownicy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Łodzi.

W szkoleniu Akademii lidrów zdrowia pod hasłem ,,Wiedza wygrywa z HIV " - uczestniczyło 14 uczniów  z klas:

- I TZ technik hotelarstwa

- I TZ technik żywienia i usług gastronomicznych

- II TZ technik żywienia i usług gastronomicznych

- III TZ technik hotelarstwa

Przeszkoleni liderzy w październiku przeprowadzać będą zajęcia w poszczególnych klasach w ramach edukacji rówieśniczej.

autor: Paula  2013-10-02        Skomentuj 0

Twoja Krew Ratuje Życie
W dniu 27.09.2013 r. na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie, odbyła się kolejna akcja krwiodawstwa. Krew oddało 26 osób.
autor: Paula  2013-10-02        Skomentuj 0

WOW! Wielkie Otrzęsiny -łążźć
W dniu 1 października 2013r. klasy pierwsze zakończyły ostatni etap zmagań o przyjęcie w poczet pełnoprawnych członków naszej szkolnej społeczności. Otrzęsiny to obrzęd, który - zgodnie ze zwyczajem - przejść musi każdy uczeń. Imprezę przygotowali laureaci ubiegłorocznych zmagań, czyli kl. II TZ - technik hotelarstwa wraz z wychowawcą p. Mirosławem Ziębińskim. Tegorocznymi zwycięzcami została kl. I ZSZ - kucharz.FOTO
autor: Mirek  2013-10-01        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl