niedziela, 29 listopada 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3405413
Dzisiaj: 861
IP: 100.24.113.182

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
02. grudnia 2019 r. uczniowie klas: II Technikum Zawodowego – technik eksploatacji portów i terminali oraz IV - technik hotelarstwa wzięli udział w szkolnym etapie OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH , przebiegającej pod hasłem: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Jej celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Organizatorem konkursu jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, a honorowy patronat objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt realizowany w naszej szkole od listopada do grudnia, związany jest m.in. z przeprowadzeniem cyklu zajęć, w czasie których uczniowie zdobyli podstawowe informacje o historii ubezpieczeń, zasadach funkcjonowania systemu ubezpieczeń społecznych, o prawach i obowiązkach ubezpieczonego i ubezpieczyciela, o skutkach braku ubezpieczeń oraz o obowiązkach ubezpieczeniowych związanych z rejestracją firmy. Uczestnicy olimpiady rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, składający się z 20 zadań. Najwięcej punktów zdobyła Anna Kubiak z klasy II Technikum Zawodowego – technik eksploatacji portów i terminali. Opiekunem merytorycznym kokursu jest p. Elżbieta Golis.
autor: Mirek  2019-12-02        Skomentuj 0

Andrzejki w „Troczewskim”
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej okazji, a jednocześnie świadectwem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten niezwykły czas miał miejsce 29 listopada dzięki przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, którzy wraz z opiekunem - p. Kariną Karasińską-Pirowską zaprosili wszystkich uczniów do wspólnej zabawy. Wszyscy mogli skosztować pysznych ciastek z wróżbą, za upieczenie których podziękowania należą się pani Monice Ziębińskiej.
autor: Mirek  2019-11-30        Skomentuj 0

„Szkoła żon” Moliera
„Szkoła żon” Moliera połączona z warsztatami na małej scenie Teatru Powszechnego w Łodzi
29.11.2019 r. grupa uczniów z naszej szkoły (kl. I TZ4 hot., kl. I TZ term., kl. I TZ żug/żywn.) pod opieką wychowawczyń, pani Anny Sujeckiej, pani Małgorzaty Ledzion, nauczycielki matematyki, pani Barbary Rosiak-Indrzejczyk oraz nauczycielki języka polskiego, pani Doroty Wojculewicz, wybrała się do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl „Szkoła żon” Moliera według reżyserii Janusza Wiśniewskiego. Wielu z nas zachwyciła wyrazista mimika aktorów, inni zwrócili uwagę na niezwykły sposób mówienia wierszem, przy jednoczesnym zachowaniu rytmu oraz wyczuwalnej przerzutni. Wspaniałym dopełnieniem była muzyka Jerzego Satanowskiego eskalująca napięcie. Po zakończonym spektaklu wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych i tutaj – uwaga! Nie tylko zaskoczyliśmy nasze opiekunki, ale również świetnie bawiliśmy się odgrywając sceny teatralne, podczas których przez chwilę czuliśmy się aktorami...
autor: Mirek  2019-11-30        Skomentuj 0

Gość w naszej szkole
Już jutro w naszej szkole będziemy gościć szefa kuchni Daniela Jakubca. Czekamy z niecierpliwością na pyszności przygotowane przez kucharza przy współpracy z naszymi uczniami.

autor: Mirek  2019-11-28        Skomentuj 0

Odpowiedzialność karna nieletnich za popełnione czyny
Udział młodzieży w spotkaniach z przedstawicielem KPP w Kutnie nt. „Odpowiedzialność karna nieletnich za popełnione czyny. Dopalacze i narkotyki”.
15 i 26 listopada 2019 roku odbyły się spotkania uczniów wszystkich klas I z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie – Zespołu ds. Nieletnich i Patologii. W pierwszej części spotkania pani sierż. sztab. Daria Fraszczyk opowiedziała o czynach zabronionych przez nieletnich oraz o grożących im konsekwencjach. W drugiej części natomiast młodzież obejrzała film, w którym o konsekwencjach zażywania dopalaczy i narkotyków opowiadali lekarz toksykolog i policjant z sekcji do walki z przestępczością narkotykową.
autor: Mirek  2019-11-27        Skomentuj 0

Krew ratuje życie
autor: Mirek  2019-11-26        Skomentuj 0

Kuchnia staropolska w wykonaniu młodych
22.11.2019 r. pani Emilia Durka uczestniczyła po raz trzeci jako członek jury w XI edycji znanego Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „Kuchnia Polska na Mazowszu 2019 - Polskie Skarby Kulinarne”, odbywającego się w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie. Pani Emilia Durka zasiadała w komisji degustacyjnej z wybitnymi szefami kuchni, m.in.: Andrzejem Brykiem, Grzegorzem Goleniem, Gieno Mientkiewiczem, Maciejem Bartoniem, Cezarym Powała, Grzegorzem Górnikiem. Było to dla niej duże wyróżnienie i możliwość zdobycia jeszcze większego doświadczenia w gastronomii.
 
autor: Mirek  2019-11-25        Skomentuj 0

Wycieczka dydaktyczna do stacji kontroli pojazdów
W dniu 22. listopada 2019 r.  klasa III TZ - technik eksploatacji portów i terminali pod opieką nauczycieli p. Leona Wieczorka i p. Mirosława Ziębińskiego wybrała się do stacji kontroli pojazdów w Zespole Szkół Nr 1 im. S. Staszica w Kutnie.
Uprawniony diagnosta przedstawił uczniom stanowiska do kontroli pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t.
autor: Mirek  2019-11-23        Skomentuj 0

Wyjazd studyjny do Niemiec
W dniach 09-15 listopada 2019 roku został zorganizowany wyjazd studyjny przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie dla nauczycieli zawodu w niemieckich ośrodkach doskonalenia i kształcenia zawodowego DEULA Nienburg i ILLUT Bonn - Berlin (Paulinenaue k/Nauen).W wyjeździe wzięło udział 20 nauczycieli, z całej Polski,  związanych z branżą techniczną, transportem oraz logistyką związaną z przemysłem spożywczym.
Naszą szkołę reprezentował Mirosław Ziębiński. Wyjazd był połączony ze zwiedzaniem wystawy na targach w Hanowerze "AGRITECHNICA", gdzie można było poznać nowoczesne i kompleksowe wykorzystanie transportu przy produkcji artykułów spożywczych.Podczas wyjazdu, oprócz zwiedzania wystawy, zaplanowano różne seminaria dotyczące technologii produkcji żywności. Poznaliśmy nowatorskie rozwiązania techniczne, mechanizujące i automatyzujące proces produkcji rolnej, stosowane w gospodarstwach niemieckich.Ważnym punktem było również seminarium podsumowujące dotychczasową, wieloletnią współpracę w ramach różnych projektów edukacyjnych, w szczególności finansowanych w Programie Erasmus+, POWER i innych.Zwiedziliśmy również niemiecki Reichstag, gdzie obradują niemieccy parlamentarzyści, a także Berlin.
autor: Mirek  2019-11-23        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl