wtorek, 14 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3175417
Dzisiaj: 1482
IP: 3.81.25.236

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

„Poznaj grzyby-Unikniesz zatrucia.”

W październiku 2019r. uczniowie klasy II technikum zawodowego technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik technologii żywności pod opieką p. Anny Sujeckiej oraz p. Katarzyny Goszczyńskiej odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Kutnie, by w niepowtarzalnej atmosferze lasu podziwiać wystawę pt. „Poznaj grzyby-Unikniesz zatrucia.”

Ponadto wysłuchaliśmy interesującego wykładu Pani Celiny Marciszewskiej na temat gatunków grzybów jadalnych, niejadalnych i trujących występujących w naszych lasach. Dowiedzieliśmy się jak należy zbierać grzyby, w jaki sposób je przechowywać oraz jak stosownie ubrać się na grzybobranie.

Galeria

autor: Mirek  2019-10-22        Skomentuj 0

TRADYCJA RÓŻANA KUTNA
W czwartek 17 października 2019 r.  uczniowie klas I Technikum Zawodowego (4-letniego) - technik eksploatacji portów i terminali oraz III Technikum  Zawodowego – technik hotelarstwa uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w naszej szkole z przedstawicielkami Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Panie Barbara Łuczak i Barbara Borcińska  przedstawiły uczniom prezentację pt,, Tradycja różana Kutna”. Uczniowie dowiedzieli się, czemu Kutno nazywane jest Miastem Róż, dlaczego róża jest naszym logo, a domy i instytucje zdobią różane tabliczki, kiedy i gdzie powstała pierwsza wystawa róż, jakie kutnowskie odmiany róż wyhodował Bolesław Wituszyński. Młodzież zapoznała się również z historią upraw krzewów różanych w naszym mieście oraz postaciami z nimi związanych  tj: bracia Karol i Aron Eizykowie oraz Bolesław Wituszyński, a także strategią miasta na przyszłość, poprzez plany budowy zielonej osi miasta nad Ochnią.

autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

MARSZ AMAZONEK
Galeria
autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

Srebrna drużyna
Sukces naszych strzelcówOstatnie powiatowe zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligii Strzeleckiej " Dwubój ogniowy" zakończyły się sukcesem naszej drużyny. Nasza ekipa w składzie:
1. Natalia Domżał kl. IV TZ - technik hotelarstwa (kapitan)
2. Kinga Matysiak kl. BS(5)
3. Dawid Filipczak kl. I TZ(5) - technik eksploatacji portów i terminali
4. Paweł Filipczak kl. I TZ(5) - technik technologii żywności
z opiekunem p. Grzegorzem Wojtasiakiem zajęła drugie miejsce, ulegając jedynie zawodnikom PUL. Młody zespół, z doświadczoną panią kapitan, z pewnością przyniesie nam jeszcze wiele radości ze swoich sukcesów.
autor: Mirek  2019-10-21        Skomentuj 0

Sztafeta Czytelnicza Szkół
W czwartek 17 czerwca 2019 r .po raz kolejny do naszej szkoły dotarła Sztafeta Czytelnicza Szkół, której organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna Filia w Kutnie we współpracy z nauczycielami bibliotekarzami z Kutna i powiatu. Głównym celem sztafety jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej szkole uczennice z klasy I 5 Technikum Zawodowego- technik żywienia i usług gastronomicznych w czasie przerwy między zajęciami oddały się lekturze przyniesionych przez siebie książek o tematyce młodzieżowej, a następnie wymieniały się informacjami na temat przeczytanych przez siebie książek. Organizatorem akcji była Pani Justyna Kołecka - nauczyciel bibliotekarz.
autor: Karolina  2019-10-21        Skomentuj 0

Polskie smaki w Reggio Emilia
autor: Mirek  2019-10-19        Skomentuj 67

Laureatka Nagrody Nobla za rok 2018
Dzień 18.10.2018r. był w naszej szkole dniem poświęconym Oldze Tokarczuk, laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018,  laureatce The Man Booker International Prize 2018 za powieść Bieguni (Flights)oraz dwukrotnej laureatce Nagrody Literackiej "Nike" za powieści Bieguni (2008) i Księgi Jakubowe (2015). Uczniowie kl. I TZ technik eksploatacji portów i terminali pod kierunkiem nauczycielki j.polskiego p. Doroty Wojculewicz, wykonali w związku z tym ważnym wydarzeniem gazetkę ścienną, albumy poświęcone Oldze Tokarczuk i jej twórczości oraz prezentację multimedialną, za której przygotowanie odpowiadały uczennice: Michalina Góral i Wanesa Szczepańska.

autor: Mirek  2019-10-18        Skomentuj 0

Wizyta monitorująca na praktykach w Reggio
autor: Mirek  2019-10-16        Skomentuj 60

"Otrzęsiny" 2019
9 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w „otrzęsinach”, by stać się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. Antoniego Troczewskiego. Tegoroczna impreza odbyła się pod nazwą „ZŁOTE OTRZĘSINY” i polegała na rywalizacji młodzieży z klas I i ich wychowawców o palmę pierwszeństwa. Zabawę przygotowali zwycięzcy ubiegłorocznych „otrzęsin” - uczniowie z klasy II Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa pod kierunkiem wychowawczyni - pani Danuty Maj przy aktywnym współudziale Samorządu Szkolnego i opiekuna pani Kariny Karasińskiej-Pirowskiej. Program „otrzęsin” został utrzymany w kociej konwencji, więc impreza rozpoczęła się od picia mleka na czas. Oprócz tego uczestnicy zabawy mieli do wykonania kilka innych zadań, takich jak taniec z miotłą do kociej muzyki lub miałczenie do różnych podkładów muzycznych. Bardzo dobrze uczniowie poradzili sobie z narysowaniem portretu swojego wychowawcy. Refleksem, ale i wiedzą wykazali się w konkurencji nazwanej „Test o szkole”. Okazało się, że pierwszoklasiści, którzy w murach szkoły są zaledwie od pięciu tygodni, świetnie poradzili sobie z tą konkurencją i wiedzą więcej niż jej stali bywalcy. • Ile jest sal lekcyjnych? • Ilu nauczycieli uczy w szkole języka angielskiego? • Ile stopni dzieli parter od pierwszego piętra? • Jak ma na imię pani woźna? To tylko niektóre z pytań, na które należało odpowiedzieć. Po zakończeniu wszystkich konkurencji i po podliczeniu punktacji przez jury w składzie: • pani Karina Karasińska-Pirowska, • pan Włodzimierz Błaszczyk, • Alicja Trukawa- przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego, • Mateusz Rubciak – przedstawiciel klasy II TZ hotel. ogłoszono werdykt i przedstawiono końcową klasyfikację. Bezkonkurencyjna okazała się klasa I Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa, która w ramach nagrody, oprócz satysfakcji i koszyka słodkich mufinek, przygotuje otrzęsiny w następnym roku. Liczymy na podobną dawkę śmiechu, zabawy i dobrej muzyki.
autor: Karolina  2019-10-15        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl