środa, 12 sierpnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3222541
Dzisiaj: 493
IP: 3.235.107.209

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 7

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Wycieczka do Łodzi
W dniu 20 lutego 20015r.odbyła się wycieczka do Łodzi, w której uczestniczyli uczniowie klas: IV TZ kelner, IV TZ technik oug, III TZ kelner, II TZ kelner, II TZ technik hotelarstwa oraz II ZSZ kucharz. Opiekunami byli: Joanna Andrzejewska, Mariola Dębowska i Barbara Rosiak-Indrzejczyk. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Fabryki w Manufakturze. Przewodnik opowiadał o historii fabryki włókiennictwa oraz dziejach właściciela – Izraela Poznańskiego. Uczniowie wzięli także udział w warsztatach pod hasłem „Gra ekonomiczna”. Uczestnicy przenoszą się w czasie do XIXw., handlują, zarabiają, tworzą swoje przedsiębiorstwa. Próbują dorównać Poznańskiemu lub jego konkurentowi – Scheiblerowi w oparciu o specjalnie opracowane rekwizyty. Następnie zwiedziliśmy hotel Andels. Uczniowie zobaczyli lobby hotelu, restauracje, Spa, apartamenty i inne jednostki mieszkalne. Ostatnim punktem programu był seans filmowy w Cinema City. Wszyscy uczestnicy w dobrych nastrojach wrócili do domu.

Galeria
autor: Mirek  2015-02-25        Skomentuj 0

Fundusze Europejskie
W dniu 28 stycznia 2015 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie informacyjne na temat „Z Unijnego na nasze,  czyli o co chodzi w Funduszach Europejskich” . W spotkaniu, którego patronem jest Ministerstwo  Infrastruktury i Rozwoju wzięli udział  przedstawiciele  klas maturalnych oraz klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uczniowie poznali podstawy prawne oraz zasady działania Funduszy, zapoznali się z programami  operacyjnymi na lata 2014-2020 oraz uzyskali   praktyczne wskazówki  dotyczącą  pozyskiwania środków unijnych.
GALERIA
autor: Mirek  2015-02-24        Skomentuj 0

WspÓłpraca z KP Policji w Kutnie
Dzięki współpracy z Komendą Powiatowej Policji w Kutnie rodzice uczniów klas pierwszych TZ i  ZSZ  w  dniu     29.stycznia 2015r. uczestniczyli w spotkaniu z podkomisarzem Grzegorzem Olesińskim z Wydziału ds. Nieletnich. Tematem prelekcji była  Odpowiedzialność  karna  nieletnich za popełnione czyny.
W ciągu I półrocza uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniach z podkomisarzem Olesińskim. W następnym półroczu planowane są prelekcje przedstawiciela KP Policji w Kutnie na temat cyberprzemocy. 
autor: Adam  2015-01-30        Skomentuj 0

Konferencja dotycząca kształcenia zawodowego
W dniu 29.01.2015r. odbyła się konferencja  „ Promocja  kształcenia zawodowego i dobrych praktyk   w ramach kwalifikacyjnych kursów zawodowych”.  Program spotkania obejmował między innymi prezentację kierunków kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Kutnie, Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kutnie. Naszą szkołę reprezentowały: pani Urszula Macioszczyk -  dyrektor szkoły   i pani Julita Ryś -  kierownik szkolenia praktycznego.                                              
Szczegółowej prezentacji kształcenia zawodowego naszej szkoły dokonała pani Julita Ryś –  która:
 • przybliżyła kierunki kształcenia;
 • omówiła realizację kwalifikacyjnych kursów zawodowych i innych form pozyskiwania przez uczniów nowych umiejętności;
 • przedstawiła współpracę z pracodawcami i  środowiskiem lokalnym;
 • zaprezentowała formy doskonalenia zawodowego nauczycieli;
 • omówiła realizację projektu unijnego „Kształcenie zawodowe kluczem do sukcesu”.
W trackie spotkania uczestnicy konferencji  mieli możliwość degustacji wyrobów cukierniczych przygotowanych przez młodzież naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli.
GALERIA
autor: Adam  2015-01-30        Skomentuj 0

Kurs barmański
W dniach 23-25 stycznia 2015 roku w naszej  szkole odbył się  kurs  barmana Level A.
Prowadzącym zajęcia był Master Bartender pan Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii Barmanów, wykładowca Stowarzyszenia Polskich Barmanów.  Zajęcie teoretyczne rozpoczynały się codziennie o 9.00  i trwały do 13.00 – 14.00. Poparte były  prezentacjami multimedialnymi. Część praktyczna odbywała   się po krótkiej przerwie technicznej i polegała na samodzielnym przygotowaniu drinków pod okiem prowadzącego w obecności koleżanek  i kolegów. Zajęcia trwały do 18.00.  W części praktycznej wykorzystywane były oryginalne alkohole bez stosowania substytutów. Wszelkie materiały szkoleniowe i produkty niezbędne do przeprowadzenia kursu zapewnił  organizator. Kurs kończył się egzaminem zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Każdy uczestnik  otrzymał certyfikat wydany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów uzyskując w ten tytuł barmana w stopniu podstawowym (Level A). Certyfikat wydany przez SPB jest uznawany w krajach Unii Europejskiej,
Prezentujemy uczniów naszej szkoły -  młodych barmanów:
kl. III TZ technik hotelarstwa
1. Czarnota Mateusz
2. Wasielewska Paulina
kl. III TZ kelner
1. Paradowska Justyna
Kl. IV TZ- technik hotelarstwa
1. Rytczak Ewa
2. Woźniak Sylwia
Kl. IV TZ- technik organizacji usług gastronomicznych
1. Osmałek Natalia
Kl. II TZ- technik żywienia i organizacji usług gastronomicznych
1. Michalski Michał
Kl. II ZSZ kucharz
1. Witkowski Arkadiusz
2. Żurawicz Paweł
Kl. II TZ technik hotelarstwa
1. Kucharska Klaudia
Gratulujemy!!!
Życzymy satysfakcji i  dalszych sukcesów w pracy za barem.

Galeria
autor: Mirek  2015-01-25        Skomentuj 0

9 miejsce w Polsce
MegaBaza edukacyjna Perspektywy opublikowała ranking techników 2014. Przedstawiono także ranking egzaminów zawodowych.
W rankingu wg zawodów Technikum Zawodowe nr 2 w ZSZ Nr 2 w Kutnie kształcące w zawodzie kelner znalazło się na 9 miejscu w Polsce.

http://www.perspektywy.pl/Klon2014/index.php?option=com_content&view=article&id=1390&Itemid=267


autor: Adam  2015-01-23        Skomentuj 0

MŁODZI BARIŚCI
17- 18 stycznia 2015 roku odbył się w szkole KURS BARISTY prowadzony przez Mistrza Latte Art 2014, panią Agnieszkę Rojewską. Kurs obejmował 20 godzin szkolenia: 4 godziny - zajęcia teoretyczne- podstawowe wiadomości na temat kawy. 16 godzin - zajęcia praktyczne. Przygotowanie espresso i napojów na jego bazie.  Latte Art – sztuka malowania na kawie. Rozpoznawanie arabiki, robusty nie będzie teraz sprawiało kursantom problemu. Degustacja naparu kawy umożliwi im rozpoznanie pochodzenia kawy. Jak otrzymać dobre espresso- nie jest już dla uczniów tajemnicą. Sztuka spieniania mleka, której większość się obawiała, także została opanowana. Najwięcej atrakcji stanowiło latte art. Kolejka do ekspresu, żeby podjąć próbę wykonania serca czy rozetki, świadczy o tym najlepiej. Na zajęciach panowała miła atmosfera, sprzyjająca zacieśnieniu więzi koleżeńskich.W kursie uczestniczyli i zdali egzamin teoretyczny i praktyczny z wynikiem pozytywnym następujący uczniowie:
Czarnota Mateusz
Kucharska Klaudia
Tyrańska Magdalena
Pacholczyk Dawid
Wiśniewska Paulina
Marczak Natalia
Tarczyński Marcin
Bartosik Bartosz
Gratulujemy sukcesów. Zdobyliście nowe kwalifikacje, popularne na rynku pracy. Życzymy wytrwałości w ćwiczeniu poznanych wzorków na kawie i poszukiwaniu własnych rozwiązań. Organizacją szkolenia zajęła się p. Ewa Żydowo
Galeria
autor: Mirek  2015-01-18        Skomentuj 0

Programy unijne w Troczewskim
W dniach 22.11 – 18.12. 2014 r.  odbyły się kolejne  zajęcia kursu piekarniczo – cukierniczego w ramach projektu  „Kształcenie zawodowe kluczem do sukcesu”. Tematyka zajęć dotyczyła charakterystyki, techniki wykonania i wyrobu ciast kruchych, francuskich, drożdżowych oraz metod produkcji pieczywa pszennego i żytniego. Uczestnicy projektu, oprócz wiadomości teoretycznych, zgłębiali tajniki produkcji i doskonalili swoje umiejętności w zakresie:
 •    ciast kruchych – przygotowując: Tartę na kruchym czekoladowym blacie z karmelizowanymi gruszkami,  Szarlotkę
 • ciast półfrancuskich - przygotowując: Ciastka półfrancuskie śmietanowe, Rożki półfrancuskie serowe
 • pieczywa mieszanego wieloziarnistego
 • ciast drożdżowych- przygotowując: Ciasto drożdżowe z kruszonką,  Makowiec
 • ciast biszkoptowych - przygotowując Tort czekoladowy z wiśniami i bakaliami,  Roladę z kandyzowanymi morelami.
 • nowoczesnych technologii, trendów oraz systemów zapewnienia jakości w produkcji piekarniczo- cukierniczej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszych zmagań i pracy podczas produkcji wymienionych wyrobów!
Uczestnicy kursu wraz z nauczycielem prowadzącym.
Galeria
autor: Mirek  2015-01-05        Skomentuj 0

Świąteczny nastrÓj
18. grudnia 2014 roku, tuż przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, odbyła się uroczystość szkolna dla wszystkich uczniów. Rozpoczęła się ona widowiskiem bożonarodzeniowym w wykonaniu klasy II TZ- technik hotelarstwa, pod opieką wychowawczyni Pani Karoliny Charążki. Scenografie przygotowali uczniowie klasy I TZ- technik hotelarstwa oraz uczniowie Sekcji dekoratorsko - plastycznej pod opieką Pani Małgorzaty Ledzion. Następnie zabrał głos przewodniczący SU Kasjan Czaja, który przekazał całej społeczności szkolnej świąteczne życzenia. Na koniec Pani Dyrektor Urszula Macioszczyk podziękowała szkolnym artystom za wzruszający występ i wprowadzenie w świąteczny nastrój. Pani Dyrektor przypomniała uczniom o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych ferii świątecznych oraz skierowała do wszystkich serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
GALERIA
autor: SD  2014-12-19        Skomentuj 3


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl