sobota, 8 sierpnia 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3213477
Dzisiaj: 2969
IP: 54.236.59.154

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 18

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

SZKOLNY ŚWIATOWY DZIEń ZDROWIA
W związku z obchodzonym Światowym Dniem Zdrowia 7 kwietnia, w naszej szkole została przygotowana tematyczna dekoracja. Wśród informacji znalazły się min. zasady racjonalnego żywienia, sposób liczenia BMI oraz wskazówki do zdrowego stylu życia.Natomiast po powrocie z świątecznej przerwy, przedstawiciele wszystkich klas wzięli udział w konkursie wiedzy o zdrowiu. Pytania dotyczyły różnych aspektów kształtujących zdrowie:- pierwszej pomocy, sportu, PCK profilaktyki zdrowia, chorób cywilizacyjnych, zasad prawidłowego żywienia i stylu życia. Młodzież wykazała się wysoką świadomością zdrowotną. Najwyższe wyniki uzyskali:
I miejsce - Cichocki Przemysław - III ZSZ
II miejsce - Zamerski Marcin - III TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych
III miejsce - Kasprzak Weronika II TZ - technik hotelarstwa                 Turek Emil - II TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych                  Kłopotowski Zbigniew - I ZSZ

Podczas najbliższego apelu młodzież otrzyma dyplomy oraz drobne upominki.
Dziękujemy za udział i gratulujemy wszystkim, którzy przyjęli to wyzwanie.                                                                             Opiekunowie SK PCK
autor: Mirek  2015-04-14        Skomentuj 0

Światowy Dzień Zdrowia
Światowy  Dzień Zdrowia jest obchodzony co rok 7 . kwietnia , w rocznice,  powstania Światowej Organizacji Zdrowia . Nasza szkoła również dołączyła się do obchodów tej rocznicy , a jej celem  było zwrócenie  szczególnej uwagi na wybrane problemy , związane ze zdrowiem  publicznym np . otyłością.
Uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie , uczęszczające do klasy II ZSZ kucharz, aby podnieść poziom wiedzy związany z  dbałością o zdrowie, przygotowały tablicę informacyjną . Dzięki czemu  można było dowiedzieć się,  jak należy obliczać wskaźnik BMI, określający nasz stan fizyczny.
autor: Adam  2015-04-07        Skomentuj 74

Ponownie Troczewski i Frankofonia
27 marca 2015 r w Restauracji „Rondo” świętowano   podsumowanie Dni Frankofonii. Przygotowano pyszne  menu oparte o dania kuchni francuskiej. Uczniowie klasy II TZ kelner Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr Antoniego Troczewskiego podawali do stołu potrawy z zastosowaniem różnych serwisów. Dominował jednak serwis francuski. Dla uatrakcyjnienia serwisu zastosowano elementy musztry kelnerskiej.
Marzena, Daria Michalina i Natalia zrobiły zebranym niespodziankę. Przedstawiły synchroniczny pokaz obsługi kelnerskiej w rytmach cha cha. Pokaz przyjęty został z dużym zainteresowaniem.
Przygotowaniem obsługi zajęła się p. Ewa Żydowo. Dziękujemy p. kierownik szkolenia praktycznego, Julicie Ryś,  za wsparcie w przygotowaniach i realizacji obsługi .
GALERIA
autor: Adam  2015-03-29        Skomentuj 0

XII Spotkania Edukacyjne
W dniach 26 i 27 marca 2015 r. nauczyciele i młodzież naszej szkoły uczestniczyli w XII Spotkaniach  Edukacyjnych, które odbyły się w Starostwie Powiatowym w Kutnie.  Młodzież gimnazjalna mogła uzyskać szczegółowe informacje o kierunkach kształcenia i praktykach zawodowych. Gimnazjaliści mieli okazję spróbowania wypieków, a także poznania postaci patrona szkoły, doktora Antoniego Troczewskiego, w którego sylwetkę wcielił się uczeń klasy III TZ technik żywienia i usług gastronomicznych Marcin Zamerski (dziękujemy Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie za wypożyczenie stroju), natomiast rolę Lubomiry Troczewskiej odegrała koleżanka z klasy - Ewelina Kruszyna.
Specjalne podziękowania od dyrekcji dla p. Joanny Andrzejewskiej za twórczy wkład w przygotowanie ekspozycji oraz dla wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy zaangażowali się w promocję naszej szkoły poprzez przygotowanie prezentacji multimedialnej, tablic promujących kierunki kształcenia, wypiek ciasteczek do degustacji, obsługę stanowiska w czasie XII Spotkań Edukacyjnych.
Galeria
autor: Mirek  2015-03-27        Skomentuj 2

Program profilaktyczny ARS
W marcu 2015 r. w Z.S.Z Nr 2 w Kutnie klasy pierwsze : Z.S.Z. kucharz, technik kelner ,  technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa uczestniczyły w programie edukacyjnym, „ ARS, czyli jak dbać o miłość ? „ który stanowił część projektu profilaktycznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. program jest realizowany w ramach zajęć z wychowawcą i lekcji biologii.
Program realizowali nauczyciele :
Grzegorz Wojtasiak
Małgorzata Ledzion
Katarzyna Goszczyńska
Anna Sujecka
autor: Adam  2015-03-27        Skomentuj 93

Frankofonia także w Troczewskim
W dniu 26.03.2015r. odbył się w naszej szkole kolejny etap projektu edukacyjno-kulturalnego  „Łódzkie bardziej francuskie”. Celem projektu jest promocja języka francuskiego oraz kultury  państw frankofońskich w naszym regionie. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją multimedialną przygotowaną przez uczniów gimnazjum Nr 1 w Kutnie, pod kierunkiem pani wicedyrektor Grażyny Mojsiej.
Następnie nasi uczniowie zaprezentowali pokaz barmański oraz obsługę gościa serwisem francuskim. Młodzież naszej szkoły przygotowała pani Ewa Żydowo.
Miłym akcentem końcowym była dla wszystkich słodka niespodzianka -  ciastka francuskie, które przygotowali również uczniowie naszej szkoły.
Spotkanie poprowadziła pani Julita Ryś – kierownik szkolenia  praktycznego.
GALERIA
autor: Adam  2015-03-26        Skomentuj 0

ŚWIATOWY DZIEń KELNERA
25 marca  obchodzimy Światowy Dzień Kelnera. Pasja z jaką zawód kelnera jest popularyzowany i celebrowany w wielu bardzo dobrych restauracjach w Polsce wymaga zwrócenia uwagi na ten  trudny i mistyczny zawód, tak często niedoceniany.Praca kelnera to usługiwanie, sprawianie przyjemności wszystkim gościom, dzielenie się uśmiechem, gracją, elegancją i pasją, bo „usługiwanie to sztuka – a kelner to aktor”. Do obchodów Dnia Kelnera przyłączyła się  także nasza szkoła. Uczniowie klas TZ kelner oraz żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w pokazie serwisu synchronicznego – zwanego musztrą kelnerską. Przyszłe kelnerki:  Daria, Paulina, Michalina i Marzena z klasy II TZ  kelner,  zabrały widzów w podróż wokół stołu w rytmach cha cha. Pokazowi kelnerskiemu towarzyszył pokaz barmański w wykonaniu Młodego Talentu Moniki Wróblewskiej z klasy III TZ technik hotelarstwa. Marika i Paulina przedstawiły dzielenie ananasa w obecności gości. Po fachowym  obraniu i podziale wykonały owocowe koreczki. Wśród widowni został przeprowadzony mini konkurs z zakresu barmaństwa. Paulina i Jakub z klasy IV TZ kelner przedstawili  w humorystyczny sposób serwis wina i dań. Zwieńczeniem spotkania była degustacja koreczków i drinków bezalkoholowych. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali nas w czasie przygotowań do przedstawienia. Szczególne podziękowania kierujemy  w stronę  pana Michała Szczepańskiego, za lekcje wychowania fizycznego w rytmie: WOLNY, WOLNY- SZYBKI, SZYBKI.
Przygotowaniem obchodów zajęła się p. Ewa Żydowo.
Galeria
Relacja VIDEO
autor: Mirek  2015-03-25        Skomentuj 0

Lekcja Przedsiębiorczości
W dniu 20 marca 2015. kolejna grupa młodzieży, tym razem klasa IV TZ kelner, uczestniczyła w Lekcji Przedsiębiorczości, która odbyła się w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ul. Wyszyńskiego 11 w Kutnie. Inicjatorem spotkania była Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. Młodzież spotkała się z Panią Prezes Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego SA – Mariolą Grodnicką, która przedstawiła obszary działalności Agencji. Szczególną uwagę poświęciła informacji na temat doradztwa związanego z uruchamianiem  oraz pozyskiwaniem  dotacji na prowadzenie działalności gospodarczej. W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w spotkaniu z doradcą zawodowym, który wyjaśnił, jak należy planować swoją ścieżkę zawodową. W dalszej części młodzież została oprowadzona po siedzibie Agencji. Odwiedzili Centrum Informacji Technicznej i Biznesowej. Pani Prezes omówiła zasady korzystania ze zbiorów Centrum, gdzie dostępnych jest wiele  ciekawych publikacji i czasopism  z zakresu techniki, biznesu czy ekonomii. Tego typu praktyczne zajęcia wskazują uczniom, gdzie po zakończeniu nauki mogą szukać informacji i pomocy w planowaniu swojej przyszłości zawodowej. 
  GALERIA
autor: Adam  2015-03-23        Skomentuj 0

Drzwi Otwarte
21. 03. 2015 roku odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte. Jak każdego roku gimnazjaliści uczestniczyli w przygotowanej przez nauczycieli i uczniów prezentacji kierunków kształcenia, kół i organizacji szkolnych, zwiedzaniu sal i ekspozycji tematycznych. Role przewodników po naszej szkole pełnili wyznaczeni uczniowie poszczególnych klas. Pracownię biologiczną, znajdujące się w niej eksponaty i ciekawą prezentację multimedialną zaprezentowało SK LOP pod kierunkiem Pani Katarzyny Goszczyńskiej. Prezentacji kierunku kształcenia TZ kelner dokonały Pani Ewa Żydowo i Pani Joanna Andrzejewska. Gimnazjaliści mogli obejrzeć pokaz kelnersko - barmański oraz różnorodne sposoby parzenia kawy. Szkolne Koło Hotelarsko - Turystyczne pod opieką Pani Beaty Michałkiewicz zapoznało kandydatów z hotelarskim kierunkiem kształcenia. Dużym powodzeniem cieszyła się prezentacja kierunku kształcenia ZSZ kucharz, podczas której gimnazjaliści uczestniczyli w zajęciach warsztatowych polegających na wypiekaniu i degustacji ciasteczek. Opiekę nad uczniami sprawowały Pani Karina Karasińska - Pirowska i Pani Emilia Durka. Prezentację multimedialną "Racjonalne żywienie" zaprezentowali uczniowie TZ - technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką Pani Moniki Ziębińskiej. Pani Elżbieta Olejniczak i Pan Leon Wieczorek przygotowali wraz z uczniami lekcję doświadczalną "Spójrzmy na żywność okiem świadomego konsumenta" i zaprezentowali kierunek kształcenia - technik technologii żywności. Pani Mariola Dębowska i Pani Agnieszka Mularczyk umożliwiły gimnazjalistom udział w zajęciach warsztatowych - ABC carvingu. Młodzież gimnazjalna zapoznawała się również z zasadami pracy sekcji dziennikarskiej, nad którą opiekę sprawuje Pani Dorota Wojculewicz, sekcji kronikarskiej pod opieką Pani Moniki Żuber, SK Caritas pod opieką Pana Marka Kamińskiego oraz zasadami pracy SK Wolontariatu i SK PCK pod opieką Pani Anny Sujeckiej. Pani Elżbieta Michalak zaprezentowała gimnazjalistom Szkolne Centrum Informacji Bibliotecznej i Multimedialnej. Po pracowni matematycznej oprowadzali gości nasi matematycy; Pani Barbara Rosiak - Indrzejczyk, Pani Małgorzata Kajszczarek - Szychowska oraz Pan Mariusz Witczak. O historii szkoły, jej patronie i działalności LOK opowiedział Pan Grzegorz Wojtasiak. Pracownię polonistyczną zaprezentowała Pani Karolina Charążka, a o nauczaniu przedmiotów ekonomicznych opowiadała Pani Elżbieta Golis. W pracowni historycznej gimnazjaliści zwiedzali wystawę poświęconą historii Kutna z 1939 roku oraz zapoznali się z pracą Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pana Rafała Taglewskiego, Pani Małgorzaty Ledzion oraz Pani Małgorzaty Nowak - Kaczorkiewicz. W pracowni informartcznej informatycy szkolni - Pan Bartosz Kisielewski i Pan Adam Flisiuk urządzili pokaz filmów z życia szkoły. Języki obce oraz Szkolny Klub Europejski zaprezentowały nauczycielki języków obcych - Pani Maria Kadłubowska, Pani Dorota Rajko, Pani Danuta Maj. Po pracowni informatyczno - fizycznej oprowadził gimnazjalistów Pan Mirosław Ziębiński. O osiągnięciach sportowych naszej szkoły opowiadali z pasją nauczyciele wychowania fizyczego - Pan Robert Kaźmierczak i Pan Włodzimierz Błaszczyk. Pani Halina Kacprzak i Pani Sylwia Buczkowska oprowadziły zwiedzających po stołówce szkolnej. 
Dzisiejszy dzień uprzyjemnił dodatkowo występ zespołu Voice is Poison, który cieszył się uznaniem naszych drogich gimnazjalistów.
Galeria
autor: Adam  2015-03-22        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl