piątek, 16 kwietnia 2021
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3605370
Dzisiaj: 965
IP: 3.230.173.249

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 6

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

CERTYFIKAT
Nasz szkoła została wyróżniona certyfikatem BEZPIECZNA PLACÓWKA OŚWIATOWA
Wyróżnienie przyznane za:
  • szczególną dbałość o bezpieczeństwo i higieniczne warunki kształcenia;
  • spełnienie najwyższych norm bezpieczeństwa w trosce o ucznia i kadrę nauczycielską;
  •  posiadanie wymaganych prawem dokumentów kodeksowych.
autor: Adam  2015-10-26        Skomentuj 0

Zdobywamy nowe kwalifikacje…
 W dniach 23-25 października 2015 roku w naszej  szkole odbył się  kurs  barmański LEVEL A.
Prowadzącym zajęcia był Master Bartender pan Dariusz Kosiorek z Poznańskiej Akademii Barmanów, wykładowca Stowarzyszenia Polskich Barmanów.
 Zajęcie teoretyczne rozpoczynały się codziennie o 9.00  i trwały do    13.00 – 14.00. Poparte były  prezentacjami multimedialnymi. Część praktyczna odbywała   się po krótkiej przerwie technicznej i polegała na samodzielnym przygotowaniu drinków pod okiem prowadzącego w obecności koleżanek  i kolegów. Zajęcia trwały do ok. 18.00.  W części praktycznej wykorzystywane były oryginalne alkohole bez stosowania substytutów.
Uczestnicy kursu sporządzali short, long drinki oraz coblery. Młodzież dobierała szkło, wykonywała garni stosownie do rodzaju drinka i składników znajdujących się w koktajlu. Atrakcją dla wszystkich były zajęcia poświęcone coblerom.
Kurs kończył się egzaminem zarówno teoretycznym jak i praktycznym. Każdy uczestnik  otrzymał certyfikat Barmana I Stopnia wydany przez Stowarzyszenie Polskich Barmanów uzyskując w ten sposób kwalifikacje barmana w zakresie podstawowym. SPB to jedyna instytucja w Polsce mająca uprawnienia do  wydawania tego typu  dokumentów. Certyfikat uprawnia do pracy za barem w krajach UE.
Prezentujemy uczniów naszej szkoły -  młodych barmanów:
Klasa III TZ- technik hotelarstwa
Małgorzata Lewandowska
Klasa II TZ – technik hotelarstwa
         Kamil Rosiak
Klasa III TZ – technik żywienia i usług  gastronomicznych
        Sebastian Antczak
Klasa III ZSZ – kucharz
        Michał Jeziorski
Przez udział w kursie młodzież zdobyła nowe kwalifikacje, stając się bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy.
Nadmienić należy, że w kursie brali udział absolwenci naszej szkoły. Możemy być dumni z Michała Łopaty, absolwenta TZ technik hotelarstwa, który na egzaminie praktycznym i teoretycznym zdobył najwyższe noty. Gratulujemy wszystkim i życzymy sukcesów na nowej ścieżce zawodowej.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-25        Skomentuj 0

Zbiórka na turniej kulinarny!

Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A.Troczewskiego w Kutnie.

SZANOWNI PAŃSTWO

      Samorząd Uczniowski działający w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.A. Troczewskiego w Kutnie zwraca się z prośbą o wsparcie finansowe grupy uczniów,umożliwiające im udział w prestiżowym turnieju kulinarnym, jakim jest XIV OGÓLNOPOLSKI POKAZ REGIONALNYCH STOŁÓW WIGILIJNYCH - GWIAZDKA 2015.

Pokaz ma na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia rożnych regionów kraju.

Odbędzie się w Poznaniu w dniach 3-5 grudnia 2015 r.

Uczestnicy na przygotowanych przez siebie stoiskach zaprezentują tradycyjne stoły wigilijne w aranżacji stosownej do kultury własnego regionu. Ocenie poddane będą także regionalne potrawy wigilijne przygotowane przez młodzież.

Udział w konkursie generuje wysokie koszty dojazdu uczestników,noclegu oraz przewozu rekwizytów do dekoracji stoiska i zakupu produktów gastronomicznych.

Szkoła jest w stanie pokryć koszty udziału w turnieju jedynie 2 uczniom (podczas gdy ekipy konkurencji liczą po kilkunastu uczestników).

Prosimy o wsparcie - każda złotówka jest dla nas bezcenna. Chcemy i możemy godnie zaprezentować naszą Szkołę i nasz Region!

  Jak mówią uczniowie: "Nie boimy się rywalizacji, nasze potrawy reprezentujące Region Kutnowski w najmniejszym stopniu nie ustępują konkurencji...""Nie pokonają nas smakiem, estetyką czy zapałem do pracy..."Wpłat prosimy dokonywać na konto: 42 1240 1734 1111 0010 0053 8388

Rada Rodziców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr.  Antoniego Troczewskiego 99-300 Kutno ul. Kościuszki 11.

autor: Adam  2015-10-24        Skomentuj 0

Apel
W dniu 23.10.2015 roku odbył się w naszej szkole apel, podczas którego poruszane były następujące zagadnienia:
1. Przedstawienie planu pracy Samorządu Uczniowskiego przez przewodniczącą Patrycję Dębską.
Przedstawiciele poszczególnych sekcji i szkolnych kół prezentowali programy pracy w roku szkolnym 2015/16
2. Sprawy porządkowe przedstawione przez Panią Wicedyrektor Małgorzatę Gładysiak, dotyczyły zasad bezpieczeństwa uczniów oraz przestrzegania Statutu szkoły.
3. Komunikaty dotyczyły przewidzianych działań profilaktycznych, konkursów i wydarzeń kulturalnych.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0

Konkurs plastyczny
Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Szkoła wolna od dopalaczy". W związku z tym szkolne Koło PCK ogłasza konkurs plastyczny pod hasłem: "Stop dopalaczom". Pracę należy wykonać w formacie A1, dowolną techniką do dnia 20 listopada 2015.
Opiekun szkolnego Koła PCK
p. prof. A. Mularczyk
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0

Poznaj swojego doradcę zawodowego
W dniach 19.10.2015 r., 22.10.2015 r. oraz 23.10.2015 r. uczniowie klasy III ZSZ kucharz  pod opieką p. L.Wieczorka, klas  IV TZ technik hotelarstwa i IV  TZ technik żywienia i usług gastronomicznych pod opieką p. E. Golis oraz klas  IV TZ kelner i IV TZ technik technologii żywności uczestniczyły  w zorganizowanych  przez Powiatowy Urząd Pracy  zajęciach warsztatowych pod nazwą „Poznaj swojego doradcę zawodowego”. Spotkanie poświęcone było aktywizacji zawodowej młodzieży kończącej szkołę i wchodzącej w najbliższym czasie na rynek pracy. Uczniowie poznali metody kształtowania  kariery zawodowej oraz  wysłuchali informacji na temat znaczenia  samokształcenia i doskonalenia zawodowego. Zapoznali się też z lokalnymi ofertami pracy  oraz instrumentami i formami pomocy dla absolwentów  poszukujących pracy, np.: pośrednictwo pracy, poradnictwo zawodowe, pomoc finansowa na rozpoczęcie działalności gospodarczej, staże.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-23        Skomentuj 0

Spotkanie w policjantem
Uczniowie kl. I ZSZ kucharz spotkali się z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Tematyką spotkania była odpowiedzialność prawna nieletnich.
Wcześniej w podobnych prelekcjach uczestniczyli uczniowie klas technikum zawodowego.
autor: Bartek  2015-10-23        Skomentuj 0

Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w Troczewskim
W dniach 20 - 21 października  w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie  przeprowadzono akcję edukacyjną - Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole w ramach VII edycji „Tygodnia chleba w szkole” - ogólnopolskiej kampanii Fundacji Dobre Życie.  Celem przedsięwzięcia była edukacja w zakresie zdrowego odżywiania, a w szczególności wyboru pieczywa o wysokiej wartości odżywczej. Ciekawa i bogata  aranżacja ekspozycji z wykorzystaniem wieńców dożynkowych oraz dawnych naczyń i sprzętu służących do wypieku pieczywa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów.  Zwiedzający mieli możliwość degustacji szerokiego asortymentu pieczywa wyprodukowanego w  Zakładzie Piekarniczo – Cukierniczym S.J. Tadeusz, Dominik i Jakub Ozdowscy oraz  na zajęciach w szkole przez uczniów klas TZ – technik żywienia i usług gastronomicznych,  TZ – technik technologii żywności. W zajęciach warsztatowych aktywnie uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum Nr 1 w Kutnie, którzy poznawali tajniki wypieku pieczywa mieszanego wieloziarnistego oraz ciasteczek owsianych. Nad całością  działań czuwali nauczyciele przedmiotów zawodowych S. Buczkowska, E. Durka, K. Karasińska – Pirowska, E. Olejniczak, J. Andrzejewska. M. Dębowska i przedmiotów ogólnokształcących K. Goszczyńska.
Galeria
autor: Mirek  2015-10-22        Skomentuj 0

Młodzi głosują 2015
19 października w naszej szkole odbyły się szkolne prawybory parlamentarne . Wszyscy uczniowie z naszej szkoły, także ci niepełnoletni mogli wziąć udział w tej zabawie. Zwycięzcą okazał się Komitet Wyborczy KORWIN , o jeden głos wyprzedzając Prawo i Sprawiedliwość.

autor: Adam  2015-10-19        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl