wtorek, 21 maja 2019
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2635835
Dzisiaj: 543
IP: 54.91.41.87

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

"OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ"
Zakończyła się I EDYCJA AKCJI "OCIEPLAMY PSIĄ BUDĘ".
W dniach 29.10-23.11.2018 w naszej szkole zbieraliśmy pościel, ręczniki, koce, legowiska, podkłady oraz karmę dla zwierząt przebywających w schroniskach m.in. Felkowy Stryszek, 4 Łapy - Żychlin, Krzykosiaki.
Akcję zainicjowała uczennica kl. II a TZ żug Kaja Górska, w imieniu organizatora zbiórki Komendy Hufca ZHP Kutno. Na terenie szkoły w zbiórce pomagali członkowie SKC Caritas z opiekunem oraz uczniowie kl. IV TZ żug Martyna Karbowy i Mateusz Budniak.
Szczególne podziękowanie za współpracę podczas zbiórki należą się pani Justynie Kołeckiej za pomoc i udostępnienie pomieszczeń Biblioteki szkolnej.
Udało się zebrać łącznie: 13 kg suchej karmy, ok. 6 kg konserw i innej karmy oraz ok. 11 kg ręczników, kołder i kocy.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

autor: Mirek  2018-11-26        Skomentuj 0

Konferencja dla nauczycieli ze szkół zawodowych
Dnia 22 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich przy ul. Majdańskiej 30/36 odbyła się jedenasta konferencja dla nauczycieli ze szkół zawodowych i ogólnokształcących. Konferencja w tym roku nosiła tytuł „Żywność i żywienie w świetle współczesnej wiedzy - Produkty mleczne – technologia i rola w żywieniu”. W konferencji tej wzięły udział: Joanna Andrzejewska i Mariola Dębowska. Wykłady obejmowały zagadnienia związane z rolą mleka i produktów mlecznych w żywieniu człowieka, klasyfikację i charakterystykę produktów mleczarskich w Polsce i na świecie, rolę produktów mlecznych w dostarczaniu wapnia, a także prozdrowotne właściwości tłuszczu mlecznego. Wykłady poprowadzili pracownicy naukowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka: dr inż. Dorota Zaręba, dr hab. Małgorzata Ziarno oraz pani prof. dr hab. Grażyna Cichosz z Wydziału Nauki o Żywności z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.
autor: Karolina  2018-11-26        Skomentuj 0

Warsztaty tańca "SALSA"
Dnia 23 listopada 2018 r. gościliśmy w naszej szkole panią Sylwię Najberg - instruktora szkoły tańca RITMO LATINO DANCE AND FIT w Kutnie. Uczniowie klas: I i II TZ technik eksploatacji portów i terminali, II A TZ technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasy I Szkoły branżowej I stopnia kucharz oraz magazynier logistyk mieli możliwość poznać tajniki takich tańców jak salsa oraz zumba. Ponadto młodzież miała okazję ćwiczyć z wykorzystaniem stepów w rytmie tańców latino. Było to dla wszystkich świetne doświadczenie. W tym roku szkolnym są to pierwsze warsztaty taneczne dla młodzieży , w II półroczu planowane są kolejne. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Joanna Zielińska- nauczyciel wychowania fizycznego.
autor: Mirek  2018-11-26        Skomentuj 27

Szkolenie nauczycieli dotyczące opieki dydaktycznej nad stypendystami
W dniu 20 listopada 2018r. Monika Gasik i Mariola Dębowska uczestniczyły w spotkaniu informacyjnym dotyczącym opieki dydaktycznej nad stypendystami. Spotkanie to odbyło się w związku z realizacją przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego projektu pn. „Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Zagadnienia, które zostały omówione przez pracowników Departamentu Kultury i Edukacji to m.in.: – najważniejsze założenia dotyczące projektu, – rola i obowiązki nauczyciela – opiekuna dydaktycznego stypendysty, – Indywidualne Plany Rozwoju Edukacyjnego – istota, przydatne informacje, sposób wypełniania, – harmonogram działań w projekcie, – konieczność i sposób przesłania danych osobowych nauczyciela celem zawarcia umów zlecenia. Było to bardzo owocne spotkanie, które pozwoli lepiej zrozumieć poszczególne etapy realizacji projektu.
autor: Karolina  2018-11-21        Skomentuj 0

Udział młodzieży w marszu „Białej Wstążki”
20 listopada 2018 r. młodzież należąca do Koła Caritas oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu uczestniczyła w marszu „Białej Wstążki”. Organizatorem akcji w ramach Programu Osłonowego Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - „Wspieranie jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - edycja 2018” był MOPS w Kutnie. Marsz „Białej Wstążki” miał na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy poprzez rozwój i intensyfikację działań profilaktycznych. Plakat wykonały uczennice kl. III TZ technik hotelarstwa: Kinga Dyjecińska” i Emilia Pinkus. W marszu brało udział 14 uczniów z klas: III TZ żug, II TZ terminale, III TZ technik hotelarstwa, III TZ terminale i IV TZ technik hotelarstwa pod opieką opiekuna wolontariatu p. A. Tondyry-Plewy.

autor: Karolina  2018-11-21        Skomentuj 0

Udział młodzieży w zajęciach na temat ubezpieczeń społecznych w Polsce
19 listopada 2018 r. uczniowie klas II TZ technik hotelarstwa oraz IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w zajęciach na temat ubezpieczeń społecznych w Polsce, przeprowadzonych przez panią Małgorzatą Bielawską – przedstawicielkę Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kutnie. Zajęcia odbyły się w ramach uczestnictwa naszej szkoły w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który w bieżącym roku szkolnym przebiega pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Celem programu jest upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W kolejnym etapie programu uczniowie wezmą udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Ubezpieczeniach Społecznych, która odbędzie się w poniedziałek 27 listopada 2018 r. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Elżbieta Golis.
autor: Karolina  2018-11-19        Skomentuj 21

Pani Emilia Durka w jury konkursu gastronomicznego
16.11.2018 r. pani <Emilia Durka (nauczyciel przedmiotów zawodowych) uczestniczyła jako członek jury w X edycji znanego Ogólnopolskiego Konkursu Gastronomicznego „Kuchnia Polska na Mazowszu 2018”, odbywającego się w Zespole Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie. Pani Emilia Durka miała okazję współpracować z wybitnymi szefami kuchni, m.in.: Adamem Michalskim, Stefanem Birkiem, Mariuszem Nowickim, Grzegorzem Górnikiem, Jerzym Czaplą, Danielem Jakubcem, Stanisławem Nowogródzkim, Andrzejem Brykiem, Pawłem Zielińskim i Jackiem Schliske. Było to dla niej duże wyróżnienie i możliwość zdobycia jeszcze większego doświadczenia w gastronomii.
autor: Karolina  2018-11-19        Skomentuj 0

Warsztaty „Magiczny świat czekolady”
W dniu 14 października 2018 roku młodzież naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w warsztatach cukierniczych realizowanych w ramach projektu „Akademia Mistrza dla szkół –młodzi mistrzowie czekolady”. Patronat nad projektem objęły ZPT w Kruszwicy. Pod przewodnictwem Mistrza Świata w Cukiernictwie - pana Mieczysława Chojnowskiego - odbyły się warsztaty „Magiczny świat czekolady”. Rozpoczęły się od temperowania czekolady, która posłużyła do sporządzania pralin i trufli według inwencji uczniów. Własnoręcznie wykonany ganasz, na bazie czekolady białej i deserowej, stanowił wnętrze wyrobów. Efekty końcowe warsztatów przerosły oczekiwania wszystkich! Praliny były estetyczne i nadzwyczaj smaczne. Pan Mieczysław Chojnowski specjalizuje się w produkcji tortów, dekoracji z karmelu, czekolady i marcepana. Mistrz podzielił się swoją wiedzą z uczestnikami warsztatów i nauczył ich, jak poradzić sobie z trudnym tematem czekolady. Praca przebiegała w niezwykle przyjemnej atmosferze, za co należą się duże podziękowania. Wyrazy wdzięczności kierujemy również w stronę sponsora projektu - Zakładów Tłuszczowych w Kruszwicy, które w trakcie warsztatów reprezentował pan Jarosław Michalak. Szczególne podziękowania składamy wieloletniemu Przyjacielowi Szkoły - panu Tadeuszowi Ozdowskiemu, który wspiera nasze działania związane z kształceniem zawodowym młodzieży. Nawiązanie współpracy z Akademią Mistrza było możliwe dzięki działaniom podjętym przez p. J. Ryś i p. E. Żydowo.
autor: Karolina  2018-11-14        Skomentuj 0

Doradztwo zawodowe w szkole - konferencja w Łodzi
W dniu 14 listopada 2018 r. pani Mariola Dębowska uczestniczyła w konferencji „DYREKTOR SZKOŁY LIDEREM DORADZTWA ZAWODOWEGO W SZKOLE”. Konferencja, zorganizowana w ramach Wojewódzkiej Akademii Zarządzania Oświatą, odbyła się w Łodzi w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Zawodowego. Na spotkaniu prezentowane były następujące treści: 1. Rola dyrektora szkoły w organizowaniu doradztwa zawodowego w szkole. 2. Współpraca nauczycieli w szkole, w zakresie doradztwa zawodowego i rola w tym dyrektora – warszawskie rozwiązania. 3. Jak uatrakcyjnić zajęcia z doradztwa zawodowego w szkole z Mapą Karier? 4. Jak tworzyć swoją przyszłość zawodową? 5. Zintegrowany System Kwalifikacji – założenia całożyciowego doradztwa zawodowego. Podczas spotkania uczestnicy wysłuchali wykładów znanych i cenionych nauczycieli z Poznania, Wrocławia i Warszawy. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje wystąpienie pani Małgorzaty Rostkowskiej, która w niezwykle ciekawy i nowatorski sposób przedstawiła sposób realizacji doradztwa zawodowego w szkole, w której pracuje. Konferencja ta dała możliwość wymiany doświadczeń zawodowych ich uczestników oraz pozyskania wiele ciekawych materiałów, które można wykorzystać we własnej pracy.
autor: Karolina  2018-11-14        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl