wtorek, 16 lipca 2019
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 2712406
Dzisiaj: 1543
IP: 34.229.113.106

Aktualnie :
zalogowanych:
gości:

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

Prelekcja na temat zdrowego odżywiania w SP 4 w Kutnie
5 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 pani Joanna Andrzejewska wraz z Patrycją Ślebocką, uczennicą III klasy ZSZ kucharz, przedstawiła prelekcję na temat zdrowego odżywiania. Podczas wykładu zostały poruszone przede wszystkim aspekty związane z problemami żywieniowymi prowadzącymi do nadwagi i otyłości. Pani Joanna Andrzejewska pokreśliła rolę przygotowanego w prawidłowy sposób drugiego śniadania zjadanego w szkole oraz przypomniała zasady zdrowego odżywiania. Motywowała do regularnej aktywności fizycznej, kontroli masy ciała i wykorzystywania wskaźników mogących być sygnałem nieprawidłowości.
autor: Karolina  2019-06-07        Skomentuj 0

Wycieczka przedmiotowa do Poznania
06.06.2019 klasy I TZ: technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych udały się na wycieczkę przedmiotową do Poznania. Głównym punktem naszej wycieczki był Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Na samym początku zostaliśmy oprowadzeni po salach chemicznych, następnie udaliśmy się, aby zobaczyć salę wykładową. Następnie, po krótkim zwiedzaniu głównego budynku uniwersytetu, udaliśmy się spacerem do kolejnego budynku tej uczelni. Tam musieliśmy dobrać się w pary i przystąpić do naszego zadania. Było to oznaczanie zawartości NaOH w otrzymanym do analizy roztworze. Następnie, musieliśmy obliczyć masę NaOH oraz miano tego roztworu. Po wykonaniu wszystkich obliczeń powróciliśmy do naszego busa, aby udać się na Stary Rynek. Niektórzy poszli zwiedzać i kupować pamiątki, natomiast część udała się, aby napić się czegoś na ochłodzenie. Do Kutna wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni z mile spędzonego dnia.
autor: Karolina  2019-06-07        Skomentuj 41

V Powiatowe Targi Pracy
W dniu 6 czerwca 2019 r. uczniowie klasy III Technikum Zawodowego – technik hotelarstwa pod opieką p. Marioli Dębowskiej wzięli udział w V Powiatowych Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Kutnie pod Patronatem Honorowym Starosty Kutnowskiego Daniela Kowalika. Targi odbyły się w Kutnowskim Domu Kultury. Podczas targów przedstawiane są oferty pracy w kraju prezentowane przez firmy, agencje zatrudnienia oraz PUP w Kutnie. W trakcie trwania targów odwiedzający mieli możliwość indywidualnych konsultacji u doradcy zawodowego oraz bezpłatnego wykonania testu z zakresu zainteresowań zawodowych i predyspozycji przedsiębiorczych. Podczas targów prezentowało się ponad 30 pracodawców. Była to też doskonała okazja do porozmawiania z pracownikami PUP w Kutnie i poznaniu ofert Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie.
autor: Karolina  2019-06-06        Skomentuj 0

Warsztaty zumby
4 czerwca 2019 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty zumby prowadzone przez Stefana Jakóbczyka - instruktora tańca. Wzięli w nich udział uczniowie z klas: II i III TZ technik hotelarstwa, I i II TZ technik eksploatacji portów i terminali, II A TZ żug i I BS kucharz. Organizatorem przedsięwzięcia były panie: Joanna Zielińska i Karina Karasińska-Pirowska we współpracy z Samorządem Uczniowskim.
autor: Karolina  2019-06-05        Skomentuj 0

Wspomnienia z Bolonii
autor: Mirek  2019-06-04        Skomentuj 0

Bolonia


autor: Mirek  2019-06-04        Skomentuj 0

Piknik Różany
25. maja podczas Pikniku Różanego w parku Traugutta uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Joanny Andrzejewskiej , Elżbiety Olejniczak i Moniki Gasik zorganizowali warsztaty gastronomiczne, na których zaprezentowali techniki carvingu, zasady składania serwetek oraz sporządzali smoothie.
autor: Mirek  2019-06-03        Skomentuj 0

Uroczyste rozdanie "Europassów"
EUROPEJSKI STAŻ ZAWODOWY PRZEPUSTKĄ
DO SUKCESU NA RYNKU PRACY.
autor: Mirek  2019-05-31        Skomentuj 0

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
Od 1995 roku tradycją Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. dr. A. Troczewskiego w Kutnie są coroczne obchody Święta Patrona Szkoły, na które zapraszani są przedstawiciele organu prowadzącego, emerytowani nauczyciele oraz społeczność lokalna. Nie inaczej było w tym roku. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9.00 wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Urszula Macioszczyk serdecznie powitała przybyłych gości, emerytowanych nauczycieli, obecne grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. W swoim wystąpieniu pani dyrektor podkreśliła doniosłość działań Antoniego Troczewskiego w naszym mieście, a następnie zwróciła uwagę na to, że od 1907 roku, czyli od chwili utworzenia pierwszej w Kutnie szkoły średniej o profilu zawodowym, pragnienia doktora są konsekwentnie realizowane. Przypomniała też o praktykach i stażach zawodowych dla naszych uczniów i absolwentów oraz o współpracy szkoły z lokalnymi przedsiębiorcami. Uczniowie klas III, którzy w październiku 2018 roku odbyli we Włoszech praktykę zawodową w ramach programu Erasmus+ odebrali z rąk pani dyrektor Urszuli Macioszczyk i kierownika szkolenia praktycznego pani Julity Ryś Europassy, które w przejrzysty sposób prezentują kompetencje i umiejętności zawodowe. W dalszej części uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu o życiu i działalności patrona szkoły - doktora Antoniego Troczewskiego oraz wręczenie nagród zwycięzcom. Po oficjalnej części uroczystości zebrani goście obejrzeli program artystyczny, który przygotowali uczniowie klasy I TZ technik hotelarstwa i I TZ technik eksploatacji portów i terminali pod kierunkiem pań Danuty Maj i Sylwii Buczkowskiej, w czasie którego zostali zaproszeni do wspomnienia najważniejszych wydarzeń z życia szkoły dzięki wyświetlanej prezentacji multimedialnej.
autor: Mirek  2019-05-31        Skomentuj 0


 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 


aktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2017 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl