wtorek, 14 lipca 2020
     
 
Misja i wizja szkoły - cel, do którego dążymy:
Szkoła przyjazna, bezpieczna, w której każdy uczeń osiągnie sukces na miarę swoich możliwości.

Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3173939
Dzisiaj: 4
IP: 3.235.22.210

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 5

od 23-02-2004
PROMOCJA TROCZEWSKI

APEL PORZĄDKOWY
W dniu 11 marca 2016 r. na spotkanie z młodzieżą naszej szkoły, w ramach organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego ogólnopolskiego konkursu „Szkoła wolna od dopalaczy”,  zaproszona została aspirant Edyta Machnik z Komendy Powiatowej  Policji w Kutnie. Na wstępie spotkania Pani wicedyrektor Małgorzata Gładysiak przypomniała, jakie zadania konkursowe wykonaliśmy w I półroczu, m.in. lekcje wychowawcze,  pokaz ratownictwa medycznego, spotkania uczniów i rodziców z policjantem oraz komendantem Straży Miejskiej na temat szkodliwości dopalaczy, udział w kampanii informacyjnej „Nie daj się wypalić!" przeprowadzonej w naszej szkole przez rówieśników z  ZS Nr 3 oraz  konkurs plastyczny „Stop dopalaczom”. Szkolna komisja konkursowa oceniła prace plastyczne uczniów. Pani wicedyrektor wspólnie z opiekunem SK PCK -  panią Agnieszką Mularczyk wręczyła zwycięzcom nagrody oraz dyplomy:
I miejsce zajął Łukasz Żakieta z kl. IV TZ żug.,
II miejsce Kasandra Karpiak z kl I TZ kelner,
III miejsce Martyna Podorska z kl. III TZ żug.

GALERIAPani wicedyrektor przypomniała o udziale czworga przedstawicieli naszej szkoły wraz z panią Anną Sujecką w  konferencji „Nie dla dopalaczy”, która odbyła się w dniu 7 marca br.  w Starostwie Powiatowym w Kutnie. W czasie tej konferencji przyznano uczniom nagrody za udział w powiatowym konkursie plastycznym na projekt znaku graficznego LOGO i HASŁA promującego zdrowy styl życia
Wyróżnienia i nagrody zdobyli: Łukasz Żakieta,  Martyna Podorska oraz  Dominika Świerczyńska. Pani wicedyrektor pogratulowała wszystkim nagrodzonym uczniom i przedstawiła kolejne zadania konkursowe, które będą realizowane w II półroczu, m.in. pakt przeciw dopalaczom, kampania informacyjna, którą uczniowie naszej szkoły przeprowadzą wśród uczniów gimnazjum, spotkanie z lekarzem specjalistą oraz inne działania podejmowane przez młodzież wspólnie z wychowawcami.  
W czasie spotkania z młodzieżą naszej szkoły aspirant Edyta Machnik uświadomiła uczniom, jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa niesie za sobą zażywanie środków odurzających. Młodzież poznała aspekty prawne rozprowadzania dopalaczy oraz dane statystyczne dotyczące problemu dopalaczy w naszym mieście, powiecie i w Polsce.
Druga część apelu szkolnego poświęcona została analizie frekwencji i wyników w nauce w minionym półroczu, osiągnięciom uczniów, udziałowi młodzieży w konkursach przedmiotowych i akcjach charytatywnych. Uczniowie ze 100 procentową frekwencją otrzymali dyplomy i słodycze.  Pochwałę za najwyższą średnią ocenę w I półroczu pani wicedyrektor skierowała do Natalii Olczak, uczennicy klasy IV TZ technik hotelarstwa – stypendystki Prezesa Rady Ministrów. Uczniowie otrzymali słowa zachęty i motywacji do osiągania lepszych wyników w nauce i frekwencji.
Szczególną pochwałę otrzymali uczniowie uzyskujący sukcesy i realizujący zawodowe pasje – Monika Wróblewska z klasy IV TZ technik hotelarstwa (III miejsce w konkursie Młody Talent Calvados Nouvelle Vogue International Trophies 2016 zajęła III miejsce oraz II miejsce w Eliminacjach  do Mistrzostw Świata Drinków Bezalkoholowych Mattoni Grand Drink  2016 ),
Angelika Dąbrowicz i Dominik Stańczyk z klasy III ZSZ kucharz -  udział w XVI Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych w Krakowie -  Angelika Dąbrowicz zajęła w nim II miejsce i uzyskała zaproszenie pana Roberta Sowy do udziału w przyszłorocznych zmaganiach Kulinarny Talent 2017
Uczennice klasy III TZ kelner klaudia Bajerska i Michalina Darmach zdobyły najwyższe miejsca I i II w XIV Międzyszkolnym Konkursie Przedmiotowym z Zakresu Żywienia Człowieka na temat: Desery w Polsce i na świecie.
Warto przypomnieć również o udziale uczniów w innych konkursach, m.in. Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej, XIII Ogólnopolskim Pokazie Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2015” XI Olimpiadzie Przedsiębiorczości, XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej konkursie „Chrześcijańskie Korzenie Zjednoczonej Europy” oraz „Żołnierze wyklęci obudźcie Polskę” - etap szkolny i powiatowy, sukcesach sportowych  Justyny Matusiak z klasy I TZ technik hotelarstwa (biegi przełajowe), powiatowych zawodach strzeleckich (w kategorii indywidualnej zwyciężył Dawid Kubiak z kl. I TZ technik hotelarstwa, drużynowo II miejsce).
Pani wicedyrektor przypomniała również o szkolnych akcjach krwiodawstwa, spotkaniach  i akcjach charytatywnych, np. „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, akcji edukacyjnej – Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia, w wyniku której szkoła otrzymała certyfikat. W akcji „Góra Grosza” I miejsce zdobyła klasa II TZ technik hotelarstwa, II TZ technik technologii żywności i II TZ kelner, II miejsce zdobyła klasa IV TZ technik żywienia i usług gastronomicznych, III miejsce zajęła klasa I ZSZ kucharz – zwycięskie klasy wyróżnione zostały dyplomami. Nagrodę książkową za najciekawszą prezentacje multimedialną z matematyki otrzymał uczeń klasy II TZ technik hotelarstwa - Kamil Rosiak
Na zakończenie apelu pani wicedyrektor podziękowała za zaangażowanie uczniom i nauczycielom, którzy przygotowują młodzież do konkursów, rozwijają pasje i zainteresowania. 
autor: Adam  2016-03-13        Skomentuj 0 
Projekt UE


ProjektRzadowy
zawodowcy
 

Jednostka Organizacyjna Powiatu Kutnowskiegoaktualnie nie jest prowadzona żadna ankieta

 
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl