poniedziałek, 18 stycznia 2021
     
 
 

 
Menu
Edukacja
Osiągnięcia
Szkoła
"Mobilni zawodowcy"
Polecamy
AEHT
amso
WFOS
GEOUNI


OgÓlnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

Statystyki
Licznik: 3480410
Dzisiaj: 1548
IP: 3.237.205.144

Aktualnie :
zalogowanych: 0
gości: 13

od 23-02-2004
Caritas
SZKOLNE KOŁO CARITAS

Zabawy Walentynkowo - Karnawałowe
Członkowie Szkolnego Koła Caritas w okresie karnawału zadbali o poprawę humoru u osób starszych oraz dzieci.

11 lutego odwiedziliśmy panie w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Siostry Albertynki w Kutnie. Tego dnia obchodzony jest Dnień Chorego, ale dodatkowo świętowaliśmy "Walentynki".
Panie otrzymały laurki w kształcie serca oraz słodkie upominki. Podczas spotkania w świetlicy DPS  zaprezentowano program słowno-muzyczny w wykonaniu uczennic z kl. IV TZ technik hotelarstwa: Beaty Szadkowskiej, Ewy Wiśniewskiej i Justyny Pasiewicz.

13 lutego Szkolne Koło Caritas po opieką p. A. Tondyry-Plewa zorganizowało Zabawę Karnawałowo - Walentynkową dla dzieci i młodzieży z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Kutnie.
Przygotowaliśmy upominki walentynkowe, śmieszne zabawy rekreacyjne oraz karnawałową muzykę. Podczas spotkania pomagały uczennice kl. III TZa: Karolina Gołębiewska, Marika Dolatowska; Katarzyna Gołębiewska
z kl. I BS kucharz oraz Paulina Stolińska i Klaudia Gołębiewska z kl. I TZ żug 5.

Spotkania przebiegały w miłej atmosferze i przyniosły wiele radości.
Dziękujemy wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu upominków i zaangażowali się w przebieg zabaw.         1 czerwca 2017 r. odwiedziliśmy dzieci przebywające na leczeniu w Oddziale Pediatrycznym szpitala w Kutnie. Przekazaliśmy zabawki oraz zebrane w szkole dary. W akcję Szkolnego Koła Caritas "Podaruj maskotkę dzieciom" zaangażowały się uczennice II klasy TZ-żug: Sylwia Ładzikowska, Monika Domżał oraz klasy III TZ-żug: Katarzyna Misztal i Małgorzata Włodarczyk.
Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali dary. Dzięki Wam moglibyśmy w tym szczególnym dniu sprawić dzieciom miłą niespodziankę.W dniu 24 października 2016 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili akcję sprzedaży ciast i ciasteczek, z której dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

     Należy podkreślić, że to przedsięwzięcie zostało zorganizowane z inicjatywy uczennic z klasy IV TZ kelner – Mariki Melson i Marzeny Śliwickiej, które upiekły pyszne ciasta, natomiast w akcję sprzedaży dodatkowo zaangażowane były Oliwia Pawlak i Natalia Piotrowska z kl. I TZ żug.
    Najbliższym zadaniem Szkolnego Koła Caritas będzie organizacja zabawy andrzejkowej dla dzieci przebywających w Placówce Wychowawczo-Opiekuńczej „Tęcza”.
    Dziękujemy za wsparcie każdej naszej akcji.
  

Szkolne Koło Caritas rozpoczęło swoje pierwsze akcje w tym roku szkolnym. Opiekun koła, pani prof. Aleksandra Tondyra - Plewa, podkreśla, że praca w kole uczy miłości bliźniego, tolerancji i zrozumienia, poszanowania drugiego człowieka, zwłaszcza potrzebującego pomocy oraz szukania okazji do czynienia dobra. Pracując w zespole wolontariuszy młodzież uczy się też wzajemnego zaufania i współodpowiedzialności, podejmowania własnych inicjatyw oraz budowania właściwej hierarchii wartości.
    Dlatego cieszy niezmiernie fakt, że szczególnie chętnie do działań wolontariatu włączyli się uczniowie klas pierwszych. Odwiedzają oni w każdy piątek starsze osoby przebywające w Domu Pomocy Społecznej, prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek w Kutnie.
    Rozmowa i towarzyszenie osobom samotnym to zadanie dla osób szczególnie wrażliwych i otwartych. Nie każdy też potrafi poświęcić swój wolny czas dla innych, niosąc bezinteresowną pomoc.
    Opiekun S K C życzy dużo zapału niezbędnego do realizacji kolejnych zadań oraz zachęca do dalszej współpracy.
Szkolne Koło Caritas

W naszej szkole od 13.12.2006r działa Szkolne Koło Caritas. Głównym celem pracy Koła jest uwrażliwienie młodych ludzi na drugiego człowieka, na jego potrzeby, na krzywdę i cierpienie.
Działalność członków Koła oparta jest na zasadach wolontariatu i na autentycznym zaangażowaniu młodzieży na rzecz potrzebujących.
Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest p. Aleksandra Tondyra-Plewa.
Asystentem kościelnym Koła jest ks. M.Romanowski z parafii pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Kutnie.
Członkowie odwiedzają dzieci z Kutnowskiej Placówki Opiekuńczej oraz starsze osoby w Domu Opieki Społecznej.
Włączamy się do różnego typu akcji charytatywnych na terenie szkoły oraz parafii Św. Jana Chrzciciela w Kutnie.
Naszym patronem jest Jan Paweł II – Sługa Miłosierdzia.
Nauczanie naszego patrona Staramy się promować na terenie szkoły poprzez uczczenie rocznic związanych z Jego  pontyfikatem. Bezinteresowna pomoc wypływająca z serca stanowi rzeczywistą realizację przykazania miłości.

wstecz

Koła
Koło PCK
Koło Hot-Tur
Koło LOP
Koło Caritas
SK Wolontariatu
Koło LOK
Szk. Klub Europejski
Sekcja porządkowa
Sekcja kulturalna
Sekcja info-dziennik
Sekcja kronikarska
Sekcja plast.-deko.
Sekcja fotograficzna
     

© 2003- 2020 Kutno
hosted & design www.troczewski.pl